2018. 01. 19. péntek - Sára, Márió 2°C | 8°C Még több cikk.

Germán: remek tripla

A labdarúgó NB III Közép csoportjának 14. fordulójában a Szeged 2011-Grosics Akadémia a budapesti XVII. kerületben, Rákoscsabán fontos rangadót nyert Germán Tamás triplájával a közvetlen rivális Rákosmente ellen.
Rákosmente–Szeged 2011-Grosics Akadémia 0–3 (0–0)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 14. forduló. Rákoscsaba, 150 néző.
Vezette: Ducsai József – kiválóan (Szert, Vad).
Rákosmente: Komora – Gál, Csiszár, Kerekes, Garics – Mohácsik, Zelenyánszki – Dara, Kocsis, Szabó P. – Pölöskei. Edző: Halgas Tibor.
Szeged 2011-Grosics Akadémia: Molnár T. 6 – Kalapács 5,5, Szabó Cs. –, B. Kapic 6, Zabari 5,5 – Gadó 6, Markovics 6 – Ács L. 5,5, Kis R. 6, Csányi 5 – Germán 8. Megbízott edző: Takács László.
Gólszerző: Germán (51., 54., 80.).
Csere: Szabó Cs. helyett Kovács B. (5,5) a 26., Pölöskei h. Mohácsi az 54., Ács L. h. Geiger a 76., Csányi h. Pászka a 83. percben.
Sárga lap: Gál a 34., Csiszár a 87. percben.

Nemigen figyelt senki Budapest XVII. kerületében, a Sport utcában arra, hogy a kispadtól és az öltözőtől két meccsre eltiltott Nyilas Elek hogyan is viselkedett a mérkőzés kezdete előtt, ám a Szeged 2011-Grosics Akadémia edzője becsületesen betartotta a szabályt, és egy vékony szalag mögött állva nézte, miként melegít be csapata a Rákosmente elleni bajnoki előtt.

A bemelegítés nem sikerülhetett túl jól, hiszen a csapatnak az első félidőben nem igazán volt helyzete. A szünet utáni játékrészre aztán megszokta a pálya érdekességeit az együttes, amelyből Germán Tamás mesterhármast szerzett, és hiába sopánkodtak a hazai drukkerek a két kapufán, a Szeged 2011-GA főleg a középpályán az ellenfele fölé kerekedve nyerte meg megérdemelten a mérkőzést.

Kistelek-kupa

Ismét megrendezik a Kistelek-kupa kispályás labdarúgótornát. A nevezési határidő november 22., 20 óra, míg a sorsolást november 26-án 19 órakor tartják az új Rendezvényházban. A nevezési lap átvehető a sportcsarnokban, illetve a szervezőknél (Dancsok Csaba: 30/859-4139, Bárdos Attila: 30/264-0935).

Nyilas Elek:
– A végeredmény ellenére nem volt ez sima meccs, és voltak benne érdekes jelenetek, főleg, ha visszaemlékezünk a mérkőzés elejére. Jó meccset játszottunk, és a három pont mellett ez mindennél fontosabb, hiszen az idényben kevés ilyen találkozóra emlékszem.

További eredmények: Gyula–Szekszárd 1–2, Baja–Videoton II. 0–1, Maglód–Monor 2–2, Orosháza–Bölcske 1–2, ESMTK–Komló 2–0, Dunaharaszti–Honvéd II. 0–0, Dabas–Soroksár 1–2.

Három a magyarkupa-igazság: megvédte címét az A-Híd

Parádés játékkal 9–5-re nyert a Szolnokon megrendezett Theodora magyar kupa döntőjében az A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapata a házigazda ellen. Tovább olvasom