2018. 11. 16. péntek - Ödön 2°C | 11°C Még több cikk.

Gólfesztivál: MOL-Pick Szeged-Vác 40-29

A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata 69 találatot hozó mérkőzésen győzte le a Vácot az NB I-ben.
MOL-Pick Szeged-Vác 40-29 (19-11)
Férfi kézilabda NB I, 7. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Felhő, Öcsi.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirski - Fekete B., Vranjes, Ilyés 4, Zubai 3, Csuruvija 8/3, Mindegía 3. Csere: Ancsin 5, Thiagus Petrus 7, Blazevic 1, Hegedüs 5, Velky 1, Urbán 1/1, Loncar 2/2, Szabó. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Vác: Tóth M. - Vaszics, Bartók D. 6/2, Lendvay 4, Tyiskov 3, Pál 3, Császár 1. Csere: Vitáris (kapus), Pavlovics 3, Vucsicsevics 1, Kökény 1, Asztrasapkin 2, Munkácsi 3, Terenyi 2, Joháczi. Vezetőedző: Zsiga Gyula.
Hétméteres: 5/5, ill. 3/2.
Kiállítás: 2, ill. 8 perc.
Meccsfilm: 1-0, 1-1, 2-1, 3-1, 3-2, 4-2, 4-3, 5-3, 6-3, 7-3, 7-4, 8-4, 9-4, 10-4, 11-4, 11-5, 11-6, 11-7, 11-8, 12-8, 12-9, 13-9, 13-10, 14-10, 15-10, 16-10, 17-10, 18-10, 18-11, 19-11 (félidő), 20-11, 21-11, 21-12, 22-12, 22-13, 23-13, 23-14, 24-14, 24-15, 24-16, 25-16, 26-16, 26-17, 27-17, 27-18, 28-18, 28-19, 29-19, 30-19, 30-20, 30-21, 31-21, 32-21, 33-21, 33-22, 34-22, 34-23, 35-23, 35-24, 36-24, 36-25, 37-25, 37-26, 38-26, 39-26, 39-27, 40-27, 40-28, 40-29.

17:46

Köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból! Hamarosan kezdődik a MOL-Pick Szeged Vác elleni bajnokija, tartsanak velünk!

17:51

A szegedi keret: 1 Sierra, 16 Wyszomirski, 5 Mindegía, 10 Velky, 14 Petrus, 15 Fekete, 17 Zubai, 18 Ilyés, 20 Urbán, 21 Blazevic, 23 Hegedüs, 24 Loncar, 54 Csuruvija, 77 Vranjes, 90 Ancsin, 91 Szabó B.

17:59

A vendégeknél ott van az exszegedi Lendvay Péter és Tóth Mihály is.

18:00

A szegedi keretben a sérültek (Prodanovics, Parrondo, Robledo) mellett többen is pihenőt kaptak (Balogh, Källman, Bombac), így sok fiatal került a csapatba.

1. perc

A Vác kezdett, elhal az első akció.

2. perc

Ilyés passzol, Zubai góljával indul a meccs 1-0.

3. perc

Pál kiegyenlít 1-1.

4. perc

Mindegía gólt szerez, Wyszomirski véd egyet 2-1.

5. perc

Csuruvija cundere remek 3-1.

6. perc

Tyiskov betalál, Zubai sárgát kap 3-2. Szépen lassan csordogál a meccs.

7. perc

Ilyés az egyik, Bartók a másik oldalon lő nagy gólt 4-3.

8. perc

Megint Mindegía, duplázni tud a spanyol 5-3.

9. perc

Megint Mindegía, nagyon belejött, a harmadik gólja volt 6-3.

10. perc

Csuruvija indulásból eredményes, Tóth Mihály nem védhetett 7-3.

11. perc

Megy ez! A váci gólra Ancsin átlövésből felel 8-4.

12. perc

Csuruvija indul, gólt lő 9-4. Ejj, de utána elbotlik Tóth kapus cipőjében, és a kapufának esik, ápolni kell. Nincs nagy baj, cserélni sem kell.

14. perc

Vranjest is ápolni kell, közben Thiagus Petrus melegít.

15. perc

Ilyés egy csellel elküldi emberét, majd bevágja 10-4.

16. perc

Vaszicsot kiállítják, pedig Bartók volt szabálytalan.

17. perc

Megint Csuruvija, a negyedik gólját lövi a szerb 11-4.

18. perc

Tyiskov beállóból 11-5.

19. perc

Terenyi lövésébe csak beleérni tud Wyszomirski 11-6. Petrus és Blazevic jön a padról.

20. perc

Terenyi ismétel 11-7. Hegedüs Márk lép pályára.

21. perc

Wyszomirski véd, a kipattanót Pavlovics belövi 11-8. Szegedi időkérés. Velky Péter is pályára lép.

22. perc

Munkácsit kiállítják. Emberelőnyben Petrus lő nagy gólt 12-8.

23. perc

Betalál az exszegedi Lendvay 12-9. Velky a bal szélről eredményes 13-9.

24. perc

Most Ancsin kap két percet. Munkácsi lő gólt, Csuruvija megkülönböztetőben a pályán a kapus helyén 13-10.

25. perc

Csuruvija trükkös hetese a hálóban köt ki 14-10.

26. perc

Thiagus Petrus betör, majd szétlövi a bal alsót 15-10.

27. perc

Megint a brazil Petrus lő gólt 16-10.

28. perc

Eddig Petrusé volt a meccs gólja, mostmár Ancsin bombája viseli ezt a címet 17-10.

29. perc

Igazi lövőverseny ez, most Petrus vág be egy átlövést 18-10. Nagyon tetszik ez a nézőknek. Pál a túloldalon 18-11.

30. perc

Hopp! Blazevic fent marad támadásban, és ha már ott van, gólt lő 19-11. Vaszics időn túli hetese kimarad, ez a félidő.

FÉLIDŐ

A MOL-Pick Szeged annak ellenére eredményesen játszik, hogy hatan hiányoznak az alapcsapatból. A Vác a meccs elején még tartotta a lépést, de a 20. perctől gólfesztivált láthatnak a nézők.

Petrus akcióban.

31. perc

Csuruvija góljával indul a félidő 20-11.

32. perc

Csuruvija újabb hetest vág be, közte tíz 21-11.

33. perc

Lendvay betörésből 21-12.

34. perc

Ancsin gólt lő, Tyiskov hetest harcol ki, amit Bartók vált gólra 22-13.

35. perc

Ancsin szétlövi a jobb felsőt, a túloldalon Császár eredményes 23-14.

37. perc

Ez is milyen gól! Zubai háttal, esés közben talál be! 24-14. Bartók 24-15. Tyiskov 24-16.

38. perc

Ilyés lő, Vitáris véd.

39. perc

Csuruvija gólja után Bartók Donátot állítják ki 25-16.

Itt, kérem, nincs megállás! MOL-Pick Szeged-Vác

40. perc

Zubai csaknem egész pályáról talál az üres kapuba 26-16.

42. perc

Lendvay góljára Ilyés felel 27-17.

43. perc

Bartók, majd Thiagus Petrus 28-18. Potyognak a gólok!

44. perc

Bartók Donát jól játszik, ezt is belövi 28-19.

45. perc

Indulunk, Ancsin lő, bent van 29-19. Wyszomirski egy ejtést véd gyönyörű mozdulattal! Skandálja is a nevét a közönség!

46. perc

Urbán Egon jön a jobb szélre.

47. perc

Petrusnak ma minden bemegy 30-19.

48. perc

Kökény első gólja a meccsen 30-21.

49. perc

Ilyés, majd Hegedüs eredményes 32-21.

50. perc

Hegedüs belövi ezt is, Vladan Loncar is a pályán 33-21. Utóbbinak ez az első NB I-es meccse. Időt kér a Vác!

51. perc

Petrus elcsúszik, Pavlovics kihasználja 33-22. A túloldalon Hegedüs 34-22.

52. perc

Munkácsi beállóból eredményes 34-23.

52. perc

Hegedüs gólt szerez, ez a negyedik neki, Szabó Bence is pályára lép 35-23.

53. perc

Wyszomirski! Őt ma nem lehet átejteni!

54. perc

Asztrasapkin, majd Petrus 36-24. Urbán Egon gólját visszafújják.

55. perc

Pavlovics betalál 36-25. Loncar első gólja is megszületik a Szegedben, hetesből lőtte 37-25.

56. perc

Kökény, majd Hegedüs, gólfesztivál az újszegedi sportcsarnokban 38-26.

57. perc

Urbán Egon is betalál, a fiatalok jól teljesítenek 39-26.

58. perc

Munkácsi gólja után 39-27.

59. perc

Loncar hetese most is bent, jól lövi a büntetőket 40-27.

60. perc

Bartók Donát hetesből eredményes, ő volt a váciak legjobbja 40-28. Asztrasapkin találatával alakul ki a 40-29-es végeredmény.

A nyitóforduló

Az első fordulót rendezték meg a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Eredmények, A csoport: Flensburg (német)–Paris SG (francia) 39–32, Plock (lengyel)–Veszprém 27–27, Besiktas (török)–Celje (szlovén) 24–30, Zágráb (horvát)–Kiel (német) 29–22.
B csoport: MOL-Pick Szeged–Kielce (lengyel) 31–30, Kristianstad (svéd)–Kolding (dán) 33–26, Löwen (német)–Barcelona (spanyol) 22–21, Montpellier (francia)–Vardar (macedón) 25–30.
A második forduló párosítása: Vardar–MOL-Pick Szeged, Barcelona–Kristianstad, Kielce–Montpellier, Kolding–Löwen.
A szurkolók között természetesen továbbra is a fő téma a sikeres BL-rajt, az elmúlt szezon bronzérmesének, a KS Vive Tauron Kielcének a legyőzése. A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata hatalmasat küzdött azért, hogy győztes rajtot vehessen a B csoportban.

A forduló álomcsapatába bekerült Dean Bombac. A szlovén irányító 14 lövéséből 11 gólt szerzett, és ez döntőnek bizonyult a mérkőzésen.

Az első forduló sok-sok meglepetést hozott. Az elmúlt szezon négyes döntőjének a résztvevői egyetlen pontot szereztek, az is a Veszprém volt, amely hiába vezetett Plockban 27–25-re, a végén 27–27 lett az eredmény. A címvédő Barcelona – október 4-én érkezik Szegedre – Mannheimben kapott ki a Löwentől 22–21-re, a Kiel még az elmúlt héten Zágrábban kapott kiadós verést (29–22), míg a Kielce Szegeden hajtott fejet (31–30).

Maradjunk még egy kicsit a szegedi csoportnál, hiszen a svéd Kristianstad áll az élen, miután 33–26-ra verte a dán Koldingot, míg a Vardar Szkopje a második, amelynek az otthonában vasárnap (17.30-kor kezdődik a meccs) szerepel a MOL-Pick. Sterbik Árpádék idegenben, a Montpellier otthonában nyertek 30–25-re.

A két nyolcas csoportban olyan eredmények születtek, amit senki sem várt igazán, így bátran kijelenthető, hogy hihetetlen küzdelem várható a hat továbbjutó helyért. A csoportok élén végző csapatok egyből a legjobb nyolc közé kerülnek, míg az alsó ágról – két hatos csoportban küzdenek – két-két együttes jut a legjobb 16 közé.

Elküldték Ortegát

Távozik posztjáról Carlos Ortega, az MVM Veszprém férfi kézilabdacsapatának vezetőedzője. Az előző idényben Bajnokok Ligája- döntős klub hétfőn jelentette be, hogy szerződést bontott Ortegával, aki helyett átmenetileg eddigi segítője, Xavier Sabaté veszi át az irányítást.
Visszatérve még a Kielce- meccsre, a Szeged egy sorozatot tört meg, hiszen a 12-szeres lengyel bajnok zsinórban háromszor nyert a Szeged ellen. Ez volt a 123. BL-meccse a csapatnak, és az 54. sikere. Balogh Zsolt immár a százasok klubját erősíti, a nyitómeccsen szerzett találata volt a 100. BL-gólja Pick-színekben. Eddig 13 játékos lépte át ezt a határt. Továbbra is Fero Sulc a legeredményesebb, az egykori szlovák kedvenc 205 góllal áll a lista élén.

A BL-mámor után ma már bajnoki következik, méghozzá hazai pályán az újonc Vác ellen. A meccs 18 órakor kezdődik az újszegedi sportcsarnokban, a bajnokiról a delmagyar.hu szöveges online tudósításban számol be.