2017. 07. 23. vasárnap - Lenke 21°C | 35°C Még több cikk.

Gólfesztivált rendezett a Pick

Kettőből kettő, ennyi a Pick Szeged győzelmeinek a száma a Bajnokok Ligája csoportkörében. Vladan Matics edző együttese tegnap a második félidőben szinte lemosta a pályáról a Bosna Sarajevót.
Nem tudom, a belépő árát sokallták vagy ennyire elkényelmesedtek a szegedi drukkerek? Már egy Bajnokok Ligája-mérkőzésre sem töltik meg teljesen a csarnokot – morgott Mezei Richárd édesapja, aki a Pick kedvéért utazott Hatvanból Szegedre. Tény, hogy csak az A, a C, az I és a H lelátón volt teljes a létszám. Pedig nem volt kisebb a tét, mint a veretlenség megtartása, hiszen mindkét csapat győzött a csoportkör első fordulójában.

Nemzetközi kupaeredmények

A Bajnokok Ligája F csoportjában a Veszprém Kölnben nagyon mérsékelt érdeklődés (mindössze 2 ezer néző volt a tizenkétezres stadionban) óriási csatában 32–30-ra kikapott a német Gummersbach együttesétől. A H csoportban, amelyben a Pick is szerepel a Velenje Bresztben köszörülte ki a csorbát, hiszen 36–30-ra jobbnak bizonyult a fehérorosz házigazdánál.
A férfi KEK-ben A PLER-Airport a szlovéniai Trebnjével az idegenbeli 28–28-as döntetlen után hazai pályán 27–26-ra nyert, s továbbjutott. Ugyancsak sikeresen vette az első akadályát a Debrecen is az EHF-kupában, hiszen a holland KRAS Volendam ellen az első 30–25-ös győzelem után másodszor is jobbnak bizonyult, s 34–25-re verte ellenfelét.

Már a találkozó első percei bizonyították, hogy nem véletlenül tartott a bosnyák csapattól Vladan Matics edző. Azt is nagyon jól elemezte ki, hogy különösen figyelni kell a Harmandic, Toromanovic kapcsolatra, amely állandó veszélyt jelentett most is a szegedi kapura. A vendégek egy csöppet sem voltak megilletődöttek. Sőt sokkal összeszedettebben támadtak, mint a hazaiak. Sajnos a Tisza-parti játékosok gyorsan el akarták dönteni a mérkőzést, ezért kapkodtak, ziccereket hagytak ki (Ghionea, Petrea). A szegediek játékában a fordulat a 14. percben következett be, amikor Puljezevics bravúrjai után Krivokapics bombáival, majd Zvizej cseles lövéseivel szemben tehetetlen volt a szarajevói kapus. Állandósult a háromgólos szegedi vezetés, pedig a vendégek trénere, Jovan Elezovics időt kért, és átszervezte a védekezést. Szinte külön gólszerző versenyt vívott Krivokapics és Kapisoda, akik a 25. percben ikszre, 5-5-re álltak az eredményesség terén.

– A jó védekezést nem kíséri pontos támadás. Ezért vezet csak három góllal a Szeged – állapította meg Teimel Zoltán, a Tisza Volán SC munkatársa. Amint a Pick volt sportigazgatója közölte a véleményét, Zvizej és Ghionea megzörgette a vendégek hálóját, s máris tisztes távolságba került a két csapat.

A H csoport állása

1. Pick Szeged 2 2 – – 68 – 41 4
2. Velenje 2 1 – 1 53 – 59 2
3. Sarajevo 2 1 – 1 52 – 59 2
4. Breszt 2 – – 2 50 – 64 0
Soha rosszabb kezdést – állapították meg a szegedi drukkerek, miután a kirobbanó formában játszó Andjelkovics kétszer is mattolta a vendégek kapusát, majd Ghionea is beköszönt. Elezovics mester hamar rájött, hogy Andjelkovics őrzése nem egy jó ötlet, mivel a szegedi karmester úgy megveri követőjét, ahogyan az a nagy könyvben meg van írva. A hazai irányító pillanatok alatt négy találatnál tartott, azonban a Pick nyolcgólos előnynél nagyobbat nem tudott kiharcolni. De ez a megállapítás is csak percekig volt érvényes, hiszen a 46. percben, elsősorban a kitűnő Pick-védekezésnek és Osmajics nagyszerű átlövő játékának köszönhetően tíz (29–19) lett a két csapat között a különbség. Majd ezt kettővel még sikerült megtoldania a szinte sallangmentesen játszó magyar bajnoknak. Andjelkovics világklasszis módjára irányított és lőtte a góljait. A 48. percben ütésért piros lappal kiállították a játékvezetők Stamatét – jogosan. Ez egy kicsit megzavarta a szegediek játékát, s az előnyük csak kilenc lett. A szegedi közönség azonban sportszerű biztatásával átsegítette a nehézségen kedvenceit. A találkozó vége pedig egy nagyszerű örömünnepbe csapott át. A Pick játékára a koronát Vadkerti kínaiból szerzett találata tette fel.

Vladan Matics: – Nagyon tetszett a játékosok pozitív hozzáállása. Kitűnő volt a védekezésünk, azonban az első félidőben nagyon nehezen találtuk meg a támadásunk ritmusát. Szerencsére a szünetben sikerült lecsillapítanom a játékosokat, s a második játékrészben mind a védekezés, mind pedig a támadás sallangmentes lett. Sok a tizenöt gólos előny, de nagyon jó érzés rátekinteni az eredményre.

Jovan Elezovics: – A mérkőzés végéig azt a játékot vártam volna a csapattól, amit az első negyedórában produkált. Sajnos a Pick kemény játéka nem ízlett a csapatomnak. Azt tudtuk, hogy kevés esélyünk van a győzelemre, de azért nem gondoltam, hogy ennyire alárendelt szerepet játszunk.

Pick Szeged-Bosna Sarajevo: 39-24 (15-10)

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, második forduló. Újszegedi sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Mäkinen, Jonsson.
Pick Szeged: Puljezevics – GHIONEA 7, Djurkovics 2, Herbert 1, OSMAJICS 5, ANDJELKOVICS 8, ZVIZEJ 5. Csere: Marjanac (kapus), KRIVOKAPICS 7 (3), Petrea 1, Bajusz, VADKERTI 3, Stamate, Bendó. Edző: Vladan Matics.
Sarajevo: Sabanovic – JASKIC 4, Martinovic 3, Harmandic, TOROMANOVIC 6, Anisimov 1, KAPISODA 6 (2). Csere: Grahovac (kapus), Jonovski 1, V. Veselinov 2, S. Veselinov 1, Stevanovic, Kratovic, Jahic. Edző: Jovan Elezovics.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2–2, 12. p.: 3–5, 19. p.: 10–7, 25. p.: 13–10, 34. p.: 20–12, 39. p.: 23–17, 46. p.: 29–19, 50. p.: 33–23.

Hatalmas hazai fölény

Lekrinszky Tivadart, a volt nemzetközi játékvezetőt, az MKSZ Jv ellenőrét kértük meg, mondjon szakmai véleményt a látottakról:
– Kezdeném a két svéd játékvezető ténykedésének elemzésével. Nemzetközi szinten három ellentétes ítéletet nem szabad elkövetni. Az első félidőben nagyon megzavarodtak, s ezt a találkozó végéig nem tudták levetkőzni. A legnagyobb hibájuknak azonban azt tartom, hogy a szabálytalan beállójátékot nem tudták kezelni. Az első jó ítéletük ezen a téren az 55. percben született. Ami pedig a két csapat teljesítményét illeti: nem volt egy súlycsoportban a két együttes.

Fallabda: Malmőben járt a Tisza SC és a Platán SC

Svédországban álltak rajthoz a Tisza SC és a Platán SC fallabdásai. Pápai Miklós tanítványai közül… Tovább olvasom