2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Gólokat értek a lövőcselek

Hiába dolgozott ki több helyzetet, mégis csak döntetlent (1–1) ért el Cegléden, a labdarúgó NB II Keleti csoportjának nyitányán a Makó FC.
Ma már a labdarúgó NB II Keleti csoportjának minden helyszínén megvan a kellő tisztelet a Makó FC iránt. Így voltak ezzel a 2009–2010-es idény nyitányán Cegléden is, ahol tudták, egy olyan csapat érkezett hozzájuk, amely bárkire, bármikor és bárhol veszélyes.

A két csapat előző mérkőzéséhez képest az egyik oldalon (Makó) három helyen változott a kezdő, a másikon viszont mindössze hárman maradtak hímondónak (Cegléd). Ebből is le lehetett szűrni, hogy amíg az egyik együttes az összeszokottságot képviselte, a másiknál talán éppen ez hiányozhatott a sikerhez.

Hogy végül mégsem győzött egyik gárda sem, az elsősorban a Makó „érdeme". Nyugodtan kijelenthetjük, hogy a vendégek érettebb csapat benyomását keltették, a játékot a mérkőzés nagy részében uralták is, ám a kialakított helyzetek közül mindössze egyet sikerült kihasználniuk. Azt is annak a párosnak a révén, amely iránt a legnagyobb kereslet volt a nyári felkészülési időszakban: a kameruni Ngalle ismét bemutatott egy parádés lövőcselt, míg Maróti – hiába állt a kapuban a hatalmas termetű Kolláth – a hosszún teljesen egyedül érkezve bólinthatott a kapuba. A folytatásban is megvoltak a makói lehetőségek, ám ahogy lenni szokott, a hazai alakulat egy kontrából – nagy kérdés, vajon előnye birtokában hogyan támadhatott ki úgy a Makó, hogy az ellenfél térfelén tartózkodott a csapat zöme? – kiegyenlített. A kulcsmomentum Rebecsák esetében is a lövőcsel volt. Két kapura lövés, egy gól és egy Czirbus-bravúr – így nézett ki a ceglédi lőlap.

Ngalle ismét a Makó FC labdarúgócsapatának egyik legjobbja volt. Fotó: Tésik Attila
Ngalle ismét a Makó FC labdarúgócsapatának egyik legjobbja volt.
Fotó: Tésik Attila

Maróti tehát ott folytatta, ahol az előző idényt abbahagyta, azaz ismét gólt szerzett az előző sorozat második legjobb gólvágója, míg a Makó rajtja lehetett volna eredményesebb is – de azért Cegléden az egy pontot is meg kell becsülni.

Kolozsvári János: – A helyzeteinkkel nagyon rosszul sáfárkodtunk, és ez két pontunkba került.

További eredmények: Debrecen–BKV Előre 3–1, Vecsés–Békéscsaba 2–1, Baktalórántháza–Vác 0–0, Hajdúböszörmény–Kazincbarcika 3–2, REAC–MTK II., Bőcs–Szolnok, szabadnapos: Mezőkövesd.

Nyugati csoport, 1. forduló, eredmények: Gyirmót– Kaposvölgye 2–0, Pécs–Barcs 2–0, Tatabánya–Kozármisleny 0–3, Ajka–ZTE II. 3–0, Budaörs–Győr II. 2–2, Siófok–Videoton II. 1–1, Budapest Honvéd II.–Szigetszentmiklós 2–2.

Góltörténet

40. perc: Varga R. hozta fel a labdát, és 30 méterre a kaputól kiugratta Ngallét. A kameruni játékos az alapvonalig vitte a játékszert, majd egy lövőcsel után ballal beadott, a hosszún érkező Maróti pedig 5 méterről a hálóba fejelt, 0–1.

65. perc: támadott a Makó, ám egy rövid felpassz után már a Cegléd kontrázott. A jobb oldalon az alig három perce beállt Rebecsák kapta a labdát, a 16-os bal sarkához érve egy lövőcsellel becsapta Bakos T.-t, és ballal kilőtte a hosszú sarkot, 1–1.

Cegléd–Makó 1–1 (0–1)

Labdarúgó NB II, keleti csoport, 1. forduló, Cegléd, 400 néző. Vezette: Veizer.
Cegléd: Kolláth – Miklósvári, Buzás, Villányi, Nagy A. – Fekete A., Kenderes, Tóth A., Horváth D. – Lendvai K., Selei. Edző: Simon Antal.
Makó (a név után lapunk osztályzatai 1-től 10-ig): Czirbus 6 – Rakonczai 6, Magyar 6, Szamosszegi 6, Bakos T. 5 – Kulacsik 5, Varga R. 6, Puskás 6, Bány 6 – Ngalle 6 – Maróti 6. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Maróti a 40., Rebecsák a 65. percben.
Csere: Selei helyett Rebecsák a 62., Kulacsik h. Csák a 74., Horváth D. h. Burián a 88. percben.
Sárga lap: Magyar a 32., Nagy A. a 43., Varga R. a 72., Bakos T. a 74., Buzás a 82., Lendvai a 90+1. percben.