2018. 11. 19. hétfő - Erzsébet 1°C | 5°C Még több cikk.

Gólparádé és tükörsima MOL-PICK Szeged-siker a DVTK-Eger ellen

A vártnál lényegesen simább győzelmet aratott a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata a K&H liga 3. fordulójában a DVTK-Eger ellen hazai pályán. Juan Carlos Pastor vezetőedző együttese 42-27-re nyert.
MOL-PICK Szeged - DVTK-Eger 42-27 (22-9)
K&H férfi kézilabdaliga, 3. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Réti, Szedmák.
MOL-PICK Szeged: Sego 1 - P. Rodríguez 5, Balogh 2, Bombac 4/2, Gaber 2, Bodó 5, Källman 1. Csere: Nagy M. (kapus), Maqueda 1, Blazevic, Sunajko 5, Bánhidi 1, Henigman 3, Canellas 5/2, Kaspárek 6, Zsitnyikov 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
DVTK-Eger: Lorger - Lezák 3, Rédei 1, Hegedüs 4, Kiss G., Bernatonis 6, Szepesi I. Csere: Repóth (kapus), Takács 6/1, Füzi 1, Dobó 2, Molnár, Vaskó 2, Tóth 1, Szepesi N. 1. Vezetőedző: Tóth Edmond.
Hétméteres: 4/4, ill 2/2.
Kiállítás: 2, ill. 6 perc.

NYILATKOZATOK

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: - Gratulálok az Egernek a Tatabánya elleni döntetlenjéhez. Keményen kezdtünk ma, nagyon jól védekeztünk, sokat futottunk és támadásban is jók voltunk. Meccsről meccsre jobb ritmusban játszunk, a következőn is így lesz, remélem folyamatosan tovább javulunk még. Kihasználtuk a mai meccset arra, hogy a juniorok és az újak több lehetőséget kapjanak. Utóbbiaknak több idő kell még, mert volt, aki sérüléssel bajlódott korábban.

Nik Henigman, a MOL-PICK Szeged játékosa: - Nagyon jól éreztem magam a pályán. Örülök a debütálásomnak, fontos, hogy nyerni tudtunk. Megnyugtatott az első gólom, utána minden egyszerűbben ment. Segített ez a továbbiakban a mai meccsen.

Tóth Edmond, a DVTK-Eger vezetőedője: - Túl közel volt a mai meccs a hétvégi tatabányaihoz. Tegnap nem pihentünk, kettőt edzettünk. Rosszkor voltunk rossz helyen, ez a Szeged már BL-formában van, átgázoltak rajtunk. Mindent megtettünk, örülök, hogy nem sérült meg senki tőlünk. Láthattuk, hogy milyen egy BL-topcsapat.

Hegedüs Márk, a DVTK-Eger játékosa: - Szegedre mindig élmény visszatérni, szeretek itt játszani. Ellenállhatatlanul kezdtek, gratulálok a MOL-PICK-nek, sok sikert kívánok a Zagreb ellen.

VÉGE

60. perc: Vaskó a jobbszélről, 41-26. Kaspárek kanyarodik fel, de nem övé az utolsó gól, hanem Szepesi Noelé, 42-27.

59. perc: Sunajko rohan, bevarrja a léc alá, 41-25.

58. perc: Vaskó lövése szerencsés, a blokkról pattan be, 39-25. Sunajko a negyvenedik szegedi gól szerzője, 40-25.

57. perc: Kaspárek-ziccer, 39-24. Bánhidi blokkolja Tóth lövését.

56. perc: Pedro kínaiból, 38-23. Nagy véd, de hétméteres. Tóth bepattintja, 38-24.

55. perc: Takács talpról a léc alá, 37-23.

54. perc: Henigman másodszor, 36-21. Bernatonis javítja a lövő statisztikáját, 36-22. Henigman pazar átlövése után már 37-22.

53. perc: óriási gól, Bernatonis, 35-21.

52. perc: Zsitnyikov megveri lábbal a védőjét, 35-20.

51. perc: Zsitnyikov ütemtelen lövését érzi Repóth. Labdszerzés védekezésben,

51. perc: Molnár a balszélről, Nagy kirúgja a ziccert. Bernatonis már betalál, 34-20.

50. perc: Bernatonis löketét Nagy üti ki, bravó!

49. perc: Sunajko rohan be a szélről, kapja is a labdát, 33-19. Szegedi labdaszerzés, Pedro robog, 34-19. Időt kér az Eger.

48. perc: Lezák a szélről, 32-19.

47. perc: Bánhidi nem tudja megfogni a labdát, Bernatonis rendezetlen fal ellen bődületes nagy gólt ragaszt a bal felsőbe, 32-18. Henigman mellé.

46. perc: Blazevic kezén változtat irányt Takács lövése. negyedik próbálkozásra összejön a gól, Takács talpról passzívnál, 32-17.

45. perc: Rédei takarásból lő, Nagy véd. Visszakapja a labdát az Eger. Újabb Nagy-hárítás, ismét marad a labda a vendégeknél.

44. perc: Pedróra nem jut ember az egri visszazárkózás közepette, köszöni szépen és belövi, 32-16.

43. perc: Canellas kisodródva tarthatatlan, 31-14. Hegedüs, 31-16. Gaber ziccerét fogja Repóth.

42. perc: Lezák töri meg az egri gólcsendet, 30-15.

41. perc: Kaspárek most talpról a kezek alatt, 30-14.

40. perc: Kaspárek lendületből, 29-14.

39. perc: Bernatonis jár túl Sego eszén, 28-14. Érkezik a MOL-PICK kapujába Nagy Martin, rögtön védéssel mutatkozik be!

38. perc: Gabernak rossz Kaspárek passza, indul az Eger, Canellas visszaér, előre lövi a labdát Gabernak, nem hibázik a szlovén beálló, 27-13. Szegedi labdaszerzés, Pedro robog, 28-13.

37. perc: Zsitnyikov lövését a kapufára tenyereli a kapus, a kipattanót azonban már belövi Sunajko, 26-13.

36. perc: Gabernak rossz Canellas bejátszása. Lezák a jobbszélről, 25-13.

35. perc: Takács, 25-12.

34. perc: hegedüs már harmadszor köszön be egykori csapata ellen, 23-11. Kaspárek lövése a kapufáról pattan be, majd a következő támadás végén cunderezve talál be, 25-11.

33. perc: Rédeiről feledkeznek meg a szegediek, 22-10. Canellas, 23-10.

32. perc: Gaber ziccerben, Repóth hárítással mutatkozik be.

31. perc: egri támadással indul a második játékrész,lehúzzák a balszélre, Sego véd.

FÉLIDŐ

30. perc: Canellas első akciógólja ma, talpról a hosszú alsóba balátlövőből, 22-8. Dobó támadja a szegedi falat, rést talál, most Sego sem tud védeni, 22-9.

29. perc: Sego véd, majd gólt szerez az üres kapuba, 21-8! "Marin Sego, Marin!" - szól a nézőtérről, jogosan.

28. perc: Canellas lőhet hetest, 20-8. Dobó talpról, Sego! Indul a Szeged, Bánhidi rendezetlen fal ellen talál be, de érvénytelen, a játékvezetők szerint ellépte.

27. perc: Füzi kap két percet, Bánhidi ellen.

26. perc: Dobó küldi el testcsellel Henigmant, a szlován már csak szabálytalanul tudja megállítani az egri lövőt, hetes. Takács, 19-8.

25. perc: huhognak a nézők, Bodó, 19-7. Bernatonis szabaddobásból, középről lőne gólt, de Sego nem engedi!

24. perc: Rédei lövését is olvassa Sego, indulunk, de eladjuk a labdát. Bernatonis kerül ziccerbe, Sego kirúgja. Jó formában van! Őt is élteti a közönség.

23. perc: túljátssza a Szeged, jöhet az Eger. Bodó blokkol, Sunajko robog, 18-7. Dobó utánanyúlt, kiállítják.

22. perc: Takács, 17-7.

21. perc: Dobó átlövését könnyen hárítja Sego. Bánhidi kiharcolja, Canellas belövi a hétméterest, 17-6.

20. perc: Henigman harcos, megszerzi az első szegedi gólját, amivel már tízgólos a szegedi előny! 16-6-nál már másodszor kér időt Tóth Edmond, a vendégek trénere.

19. perc: Bánhidivel nem bírnak az egri védők, 15-6.

18. perc: Maqueda blokkol, majd Takács átlövés nem talál kaput.

17. perc: Pedro a szélről, 14-6. Nik henigman először a pályán, megtapsolják.

16. perc: nem bírják blokkolni Bodót, 13-5. Takács pörgeti el Sego feje mellett a labdát, 13-6.

15. perc: Källmannak hosszú az indítás, de összeszedi, felállt fal ellen próbálkozhat a Szeged.

14. perc: Hegedüs, majd Bodó pókhálózik, 11-5. Bodó is beindult, már harmadik gólját lövi, 12-5.

13. perc: Gaber szerzi a gólt, de Bombacsot élteti a közönség, joggal, hiszen fantasztikus passzt osztott ki, 10-4.

12. perc: Källman gyorsan válaszol, 9-4. Megint Sego nyer Bernatonis ellen.

11. perc: Dobó Zsolt jön a pályára az Egerben és már lő is gólt távolról, 8-4.

10. perc: Bernatonis második lövése már nem jó, Sego hárítja. Rédei rántja le Gabert, kétperces kiállítás a "jutalma". Ordítanak a szurkolók Balogh parádés megmozdulása után, 8-3.

9. perc: Bernatonis átlövésből, 6-3. Sego indításából Maqueda, 7-3.

8. perc: elsült a Bodó-bomba, a bal alsóba landolt, 6-2. Időt kér az Eger.

7. perc: Bombac előtt nyílik szét a fal, 5-1. Füzi beállóból, 5-2.

6. perc: rossz az egri bejátszás beállóba, támadhat a Szeged.

5. perc: Rédeit blokkolja Blazevic, majd Hegedüsre nem figyelnek a szegedi védők beállóban, 3-1. Bombac ismét elemében van, akárcsak Balatonfüreden, ma már harmadszor eredményes, 4-1.

4. perc: Bombac kiharcolta, majd értékesíti a büntetőt, 3-0.

3. perc: Takács Bencénél fújnak belemenést a sporik. Bombac tör be, hetes.

2. perc: Bombac hetesből, 1-0. Sego véd, majd Balogh talál be, 2-0.

1. perc: a Szeged kezdte a meccset, Gaber beállóból, a 2004-ben Celjével BL-győztes kapus, Lorger véd.

17.58: egyperces némacsenddel emlékeznek meg az újszegedi sportcsarnokban Cseh Zsoltról, a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának fizioterapetuájáról, aki nemrég hunyt el. Cseh Zsolt az 1997/-98-as idényben a PICK Szegedet erősítette.

17.56: két egykori szegedi is van a vendégeknél, a védekező specialista Bajorhegyi Ádám, és a beálló, Hegedüs Márk.

17.55: új mezben lépnek pályára a szegediek, a bajnokcsapat aranyszínű nadrágban és pólóban játszik ma, míg az Eger tiszta pirosban.

17.50: az egriek egy 30-18-as vereséggel a Ferencváros és egy 25-25-ös Tatabánya elleni döntetlennel kezdték az NB I-et. Az eredményekhez hozzátartozik, hogy az első meccsen adminisztrációs okok miatt nem játszhattak a nyáron igazolt játékosaik a Heves megyeieknek.

17.45: az idény során először van ott tétmeccs keretében a MOL-PICK nyáron igazolt szlovén válogatott balátlövője, Nik Henigman, így ő ma debütálhat szegedi mezben a bajnokságban.

17.40: a szegedi szakmai stáb döntésének értelmében a mai meccs alól Mirko Alilovic, Mario Sostaric és Stefan Rafn Sigurmannsson kapott felmentést, ők hárman pihenhetnek a Zagreb elleni vasárnapi BL-csoportmeccs előtt.

17.30: üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból. A csapatok már elkezdték a bemelegítést, harminc perc múlva kezdődik a MOL-PICK Szeged - DVTK-Eger férfi kézilabda bajnoki mérkőzés.

Korábban:

Eddig két sima meccs a K&H férfi kézilabdaligában, ez a mérlege a bajnoki címvédő MOL-PICK Szeged csapatának. Előbb a Budakalászt verte kilenc góllal (29–20), majd a Balatonfüredet nyolccal (37–29), így magabiztosan indította a szezont. Ma újabb feladat vár a csapatra, 18 órakor az Eger érkezik az újszegedi sportcsarnokba.

A Heves megyei alakulat az idei szezon első meglepetését szolgáltatta az előző fordulóban, miután hazai pályán 25–25-ös döntetlent játszott a jóval esélyesebb Tatabánya ellen. A vendégeknél két egykori szegedi játékos, Bajorhegyi Ádám és Hegedüs Márk szerepel.

A szegedi keret teljes, és mivel a bőség zavarával küzd Juan Carlos Pastor vezetőedző, így a 19 fős keretből hárman biztos, hogy megint a lelátóról figyelik majd az eseményeket.

A Szeged főpróbát tart, vasárnap (kezdés: 20 óra) már a VELUX EHF Bajnokok Ligájában vár rá komoly feladat. A 2018–2019-es szezon első meccsén Eszéken, a Zágráb ellen csatázik. A horvát csapat teremgondokkal küzdött, nem tudott emiatt a horvát fővárosban játszani, ezért kénytelen ideiglenes helyen pályára lépni, ami nem jött rosszul a MOL-PICK Szegednek, hiszen Eszék közel van, így minden bizonnyal népes magyar szurkolósereg biztatja majd a csapatot.

A PICK az első hazai BL-meccsét szeptember 23-án (vasárnap) 19 órakor a francia Nantes ellen vívja. A meccsre a jegymester.hu oldalon már lehet belépőt vásárolni.

Az Eger elleni bajnokiról a delmagyar.hu szöveges online tudósításban számol be.