2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 17°C Még több cikk.

Gólparádé! Szeged 2011-Szolnok 4-0 - galériák

Gálázva, remek gólokat szerezve győzte le a listavezető Szolnokot a Szeged 2011 a labdarúgó NB II Keleti csoportjában.
Szeged 2011-Szolnoki MÁV 4-0 (2-0)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 16. forduló. Szeged, SZVSE-pálya, 500 néző. Vezette: Szőts (Medovarszki, Buzás).
Szeged 2011: Trepák - Laczkó J., Toca, Tóth I., Radnai - Ulviczki, Borbély - Podonyi, Kis R., Orosz - Folmer. Edző: Futó Tamás.
Szolnoki MÁV: Tóth Z. - Urbán-Szabó, Mile, Szeleczki, Papp - Lengyel, Antal, Pintér, Rokszin - Szepessy, Kocsis. Edző: Romanek János.
Gólszerző: Folmer (23.), Tóth I. (36. - 11-esből), Laczkó J. (59.), Orosz (83.).
Csere: Urbán-Szabó helyett Mundi a 38., Kocsis h. Kállai a 61., Podonyi h. Gahwagi a 69., Antal helyett Kalmár a 76., Orosz h. Geiger a 89., Folmer h. Kulacsik a 90. percben.
Sárga lap: Szeleczki a 36., Rokszin a 42. percben.
Kiállítva: Szeleczki a 82. percben.

Futó Tamás: - Jó csapat ellen játszottunk, amelyen kijött a lépés játékosaimnak, szép gólokat rúgtunk, a védelmünk pedig nem ingott meg. Azért jó ez a siker, mert a játékosaim látják, megéri dolgozni, a befektetett munka megtérül.

90. perc: zúg a "Szép volt, fiúk!" a lelátón! Folmer helyén Kulacsik a pályán. A játékvezető le is fújja a mérkőzést! Bravó, Szeged 2011!

89. perc: szegedi csere, Orosz helyén Geiger a pályán.

86. perc: Kis Róbert szlalomozott, csak Tóth tudta megállítani.

Szeged 2011-Szolnok: fiúk, akció, küzdelem, győzelem. Fotó: Frank Yvette (galéria)

85. perc: Játszik a csapat! - hallható a lelátóról.

83. perc: Orosz szabadrúgása a bal felsőben, a kapufáról pattant a hálóba a labda! Micsoda gólok, játék a Szegedtől 4-0.

Szeged 2011-Szolnok: sár, szurkerek, gólok, örömök. Fotó: Garai Szakács László (galéria)

82. perc: már emberelőnybenis vagyunk. Folmer szerzett labdát 25 méterre a kaputól, Szeleczki odarúgott neki, járt neki a második sárgalap.

78. perc: Kis Róbert lő egy méterrel mellé.

76. perc: újabb csere a Szolnoknál, Antal helyett Kalmár érkezett.

73. perc: Tóth Zoltán öklözött akrobatikus mozdulattal.

69. perc: az első szegedi csere, Podonyi helyén Gahwagi.

65. perc: Mundi ment el szépen a szélen, Tóth Imre vágta ki előle a labdát. Ettől függetlenül a Szeged irányítja a játékot.

61. perc: Kocsis Dávid helyén Kállai a pályán.

59. perc: már 3-0! Laczkó kapott labdát a 16-os vonalánál, megelőzte védőjét, és a kifutó Tóth Zoltán hasa alat a hálóba lőtte a harmadik szegedi találatot 3-0.

58. perc: egy kipattanó után Rokszin eresztett meg remek lövést, Trepák óriási bravúrral szedte ki a jobb felsőből.

55. perc: Folmer szedett össze egy labdát, szépen ment el a szélen, beadnia azonban nem sikerült.

54. perc: egykori csapata ellen Ulviczki mentett fejjel egy szöglet után.

52. perc: közben szinte megduplázódott a kezdeti nézőszám, már lehetnek 500-an az SZVSE-pályán.

50. perc: egy szolnoki védő hibája után Podonyi elé került a labda, ő kapásból a bal alsó felé lőtte azt, Tóth Zoltán bravúral védeni tudott.

48. perc: Borbély lőtt, kicsivel ment mellé. A szolnoki keménymag, amelyet 6-8 szimpatikus nyugdíjas alkot, egyre elégedetlenebb kedvenceivel.

46. perc: a Szeged kezdi a játékrészt. Reméljük, először és utoljára kezdünk ma közepet.

- Azt kértem a srácoktól, úgy folytassák a mérkőzést, mintha 0-0 lenne az eredmény. A széleken sikerülhet ismét a Szolnok mögé kerülni, és egy kontrából eldönthetjük a mérkőzést - ebben bízom - mondta a szünetben Futó Tamás.

45. perc: ennyi fért az első félidőbe. A Szeged 2011 eddig kellemes meglepetés, érett játékkal vezet a listavezető ellen.

42. perc: szegedi labdaszerzés után Kis Róbert lódult meg, Rokszin szabálytanaul szereli, jár a sárga.

38. perc: cserélnek a vendégek, Urbán-Szabó helyett Mundi a pályán.

36. perc: tizenegyes a Szegednek! Folmer kapott szép labdát, megelőzte védőjét, amely elgáncsolta. Tóth Imre állt a labda mögé, és könyörtelenül bevágta azt. Már 2-0 a listavezető ellen! Szeleczki kapott egy sárgát is.

34. perc: mialatt szépen lassan hozzáfagyunk a lelátóhoz, a szolnokiak vették át a meccs irányítását. Igaz, csak pár percre, és helyzetet sem tudtak kialakítani.

28. perc: kicsit visszább vettek a csapatok, a Szolnok nem sok veszélyt jelent a szegedi kapura.

23. perc: érdekesség, Lengyeltől szabálytalan bedobás miatt veszik el a labdát. Vezetünk! Orosz cselezgetett szépen, beadta a labdát, a szolnokiak rosszul szabadítotak fel, Folmer pedig köszönte szépen, és kihasználta a helyzetet 1-0.

22. perc: ugyanaz a felállás, Szepessy fejese most mellé megy. Ezek a Szolnok percei.

20. perc: ez már helyzet volt! Szepessy fejesét Trepák védte, szerencséjére középre ment.

18. perc: az első lövésféle, Antal Gábor próbálkozása ment mellé.

14. perc: eddig egy-egy beadás mindkét oldalon, nagyot még nem kellett védenie a kapusoknak.

12. perc: a két télen igazolt légiós, a szerb Belecsan és az elefántcsontparti-francia Bamba nincs nevezve, vélhetően nem készült el az igazolásuk a találkozóra. Ugyanez lehet a helyzet az utolsó pillanatban igazolt román csatárral, Ruben Popescuval. Közben szegedi szurkolók is ráerősítettek, sokan vannak a Grosics-akadémia szabadidőjében is.

9. perc: azért látszik, csúszkálnak a játékosok, tócsák viszont nem nagyon vannak a pályán. A csapatok egyelőre ismerkednek egymással. Hangban a szolnoki szurkolók az erősebbek.

7. perc: a pályára rásüt a Nap, a játékosok nem fáznak, bezzeg a lelátón, árnyékban "cidri" van.

5. perc: az első öt percben többet birtokolta a labdát a Szeged 2011.

3. perc: Oroszé az első helyzet, Folmer labdaszerzése után kicsivel tüzelt mellé.

1. perc: a Szeged kék-feketében, a vendégek fehérben a találkozón. A szolnokiak kezdtek.

13.01: a kezdés előtt egy perces néma felállással emlékeztek a közelmúltben elhunyt ismert szegedi drukkerre, Molnár Zsoltra, Zsozsira.

12.58: a szegedi kispadon Futó Tamás edző mellett Geiger, Kulacsik, Gahwagi, Válent és Guzsik ül, kapuscseréje nincs a csapatnak.

12.56: úgy tűnik, az ultrák ezt a meccset is kihagyják, alig vannak a lelátóval szemközti oldalon.

12.55: a szegedi kezdőben négy új igazolás, köztük két exszolnoki, Ulviczki és Kis Róbert kap helyet.

12.49: egyébként a helyzethez képest egész jónak néz ki a gyep, látszik, hogy a csapat vezetői sokat dolgoztak azért, hogy megrendezzék az összecsapást. Kérdés, hogy bírja majd a laza talaj a terhelést.

12.42: a kezdőcsapatok bemelegítése és Hajdu Attila tv-s szakommentátor jelenléte is biztossá teszi, megrendezik a mérkőzést. A szurkolók lassan szivárognak a lelátóra, Szolnokról is érkeztek néhányan. 13 órakor kezdünk.

9.23: csak közvetlenül a kezdés előtt derül ki, hogy megrendezik-e a mai mérkőzést. Azért erre van a nagyobb esély, ezért mi is ott leszünk, és online tudósítjuk az eseményeket. Tartsanak velünk!

Szombat
Sajtótájékoztatóval egybekötött szurkolói ankétot tartott a Szeged 2011 labdarúgócsapata, amelyre a B közép tagjai is eljöttek. Így a lehetséges szép jövő mellett volt múltba révedés is Kapicozással megspékelve. Részletek itt.

Péntek
Délelőtt tornatermi edzésen vett részt a Szeged 2011 NB II-es labdarúgócsapata, miközben az SZVSE-pályát folyamatosan készítették elő a vasárnapi bajnokira.

Futó Tamás vezetőedző a Szolnok elleni vasárnap 13 órakor kezdődő meccsen mutatkozhat be a kispadon, amelyet a Sport 2 is közvetítene.

A ma délelőtti képeken látszik, mindent megtesznek azért, hogy megrendezzék a találkozót, ám még most is akad hó bőven a pályán.

A Szeged 2011 edzett, az SZVSE-pálya tisztult. Galéria: Schmidt Andrea

• 5. markusj77 2012. február 26. 23:47
    „Miért nem egy felújított Felső-Tisza parti stadionban játszik a csapat??? Az sokkal méltóbb lenne a város első csapatához, mint ez a lepukkant libalegelő! Kinek az ötlete volt, hogy itt játsszanak?”
  • 4. zehn 2012. február 26. 16:32
    „Megérdemelt szegedi siker. Jó volt nézni az erőtől duzzadó játékot.Kellemes meglepetés! No,de a pálya....A tévén keresztül nézve nagyon falusiak a körülmények.Igénytelen. A stadion szóhoz sajnos semmi köze. Persze a fiúknak nagy gratula, ők erről nem tehetnek, csak így tovább!”
  • 3. Bábkacsa 2012. február 26. 15:22
    „Szegeden van foci?”
  • 2. dobi 2012. február 26. 15:08
    „A részeges ultráknak vajon mi erről a véleményük? úgy látszik nélkülük is van csapat... nem is rossz...”
  • 1. karaly 2012. február 26. 14:45
    „Szép volt fiúk! Ez a csapat és a város lakói jobb körülményeket érdemelnének.”

Felkészülési mérkőzések: nyert a Volán, a Makó és a HFC is

Sima győzelmet aratott a Harta elleni edzőmeccsén a Tisza Volán SC NB III-as labdarúgócsapata. Tovább olvasom