2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 1°C | 11°C Még több cikk.

Gólzápor a nyitányon! MOL-Pick Szeged-Cegléd 43-28

A férfi kézilabda NB I alapszakaszában, a nyitófordulóban a MOL-Pick Szeged a Cegléd együttesét fogadta az újszegedi sportcsarnokban. A vége 15 gólos hazai siker lett.
MOL-Pick Szeged-Ceglédi KKSE 43-28 (20-15)
Férfi kézilabda NB I, 1. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Medve, Nagy L.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirski - Prodanovics 5, Blazevic 1, Zubai 3, Ilyés 1, Bombac 6, Vadkerti 1. Csere: Sierra (kapus), Balogh 6/3, Vranjes 2, Ancsin 6, Robledo 5, Parrondo 4, Velky 2/2, Fekete 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Cegléd: Bősz - Országh 5/1, Perisics 1, Antal 2, Bíró 3, Lepsényi 5, Lászlai 1. Csere: Mojszilov, Nagy (kapusok), Tóth, Takács 2, Hegedüs 3, Sipeki, Nikolicza 5/1, Bányai, Hódi 1. Vezetőedző: Kökény István.
Hétméteres: 6/5, ill. 3/2.
Kiállítás: 10, ill. 8 perc.
Meccsfilm: 1-0, 2-0, 2-1, 3-1, 3-2, 4-2, 4-3, 5-3, 5-4, 6-4, 6-5, 7-5, 8-5, 9-5, 9-6, 10-6, 11-6, 11-7, 11-8, 12-8, 13-8, 13-9, 14-9, 14-10, 15-10, 16-10, 16-11, 16-12, 17-12, 17-13, 18-13, 18-14, 19-14, 19-15, 20-15 (félidő), 21-15, 21-16, 22-16, 22-17, 23-17, 24-17, 25-17, 25-18, 25-19, 26-19, 27-19, 28-19, 29-19, 29-20, 30-20, 30-21, 31-21, 31-22, 31-23, 32-23, 33-23, 34-23, 34-24, 35-24, 36-24, 36-25, 37-25, 38-25, 39-25, 39-26, 40-26, 41-26, 42-26, 42-27, 43-27, 43-28.

Juan Carlos Pastor: - A veszprémi vereség után várható volt, hogy nehéz meccset játszunk, ez meg is valósult. A találkozót arra is felhasználtuk, hogy az 5-1-es és a hatos falas védekezést gyakoroljuk - ezek közül utóbbi működött jobban.

Gólzápor a nyitányon! Fotó: Schmidt Andrea (képgaléria)

60. perc:
Nikolicza ügyes játékos, ezt bizonyította ma 42-27. Megint hetes, megint Velky 43-27. Vranjes két perce, 4 másodperccel a vége előtt... Egy kínai a végére, 433-28-ra nyert a MOL-Pick Szeged a bajnoki nyitányon.

59. perc: Velky Péter hetesből lő gólt a Pickben 42-26.

58. perc: újabb gyors gól, Parrondo is megszórja magát 41-26.

56. perc: Országh szépen szlalomozott 39-26.

55. perc: megint gól, megint Robledo, majd Parrondo 39-35.

54. perc: nagy gól: Robledo a szélről, szinte a vonalról ejtett a hálóba 37-25.

53. perc: Nikolicza, pattogós, jó lövés 36-25.

52. perc: előremerészkedik Blazevic, és be is talál 36-24.

51. perc: Ancsin, ez is nagy gól 35-24.

50. perc: jó bejátszás után Vranjes eredményes 34-23. Nikolicza hetese 34-24.

49. perc: indulásból talál be Parrondo 33-23.

48. perc: Robledo üvölt nagyot gólja után, 32-23.

Közben a szegedi NB I-es női együttes, az SZKKSE elég csúnya vereséget szenved Érden, a nyitófordulóban.

47. perc: Robledo, majd Lepsényi 31-22. Ceglédi időkérés.

46. perc: ceglédi gól, majd páros kiállítás, Ilyés és Sipeki 30-21.

45. perc:
Ancsint most kiállítják.

44. perc: ceglédi, majd hazai gól, Ancsin utóbbi szerzője 30-20.

43. perc: Zubai lő, a közönség tízig számol 29-19.

42. perc: törölni kell, áll a játék.

41. perc: beindultak a hazaiak, Bombac eredményes megint 28-19.

40. perc: Prodanovics indul jól 27-19.

39. perc: Hegedüs találatára Bombac válaszol 26-19.

38. perc: ceglédi találat, majd Ilyés hibája, eladta az átlövő 25-18.

37. perc: Sierra nagy védése, majd Bombac 25-17.

36. perc: Balogh 24-17.

35. perc: Ilyés, ez is bent 23-17.

34. perc: Országh szlalomozik 22-17.

33. perc: Vadkerti hetese kimarad. Lepsényi, majd Bombac lő gólt 22-16.

32. perc: Bombac indulásból, de nem adják meg a gólt.

31. perc: Balogh góljával indul 21-15.

Sok lőtt, sok kapott gól az első félidpben, egy nem túl acélos ellenféllel szemben. Lesz jobb is.

Galéria kép

30. perc:
Vadkerti a szélről, potyognak a gólok 20-15. Félidő.

29. perc: Vranjes góljára a válasz is érkezik 18-14. Hazai találat, majd Lepsényi 19-15.

28. perc: nincs kapusunk, eladjuk, Bősz egész pályás dobása mellé megy.

27. perc: Robledo első gólja az újszegedi sportcsarnokban tétmeccsen 17-13.

26. perc: Lepsényi a szélről, befért a rövidbe 16-12.

25. perc: Takács Bence 16-11.

24. perc: Bombac jobbra néz, balra passzol, mesterhármas Ancsintól 16-10.

23. perc: Hegedüs iparkodik, másodszor eredményes, ahogyan Ancsin is 15-10.

22. perc: eddig ez a meccs gólja: Ancsin szétlövi a jobb felsőt, jár is a taps érte 14-9.

21. perc: Balogh hetese most is jó 13-8. Perisics 13-9.

20. perc: egy végletekig kijátszott akciót Parrondo fejez be 12-8. Ceglédi időkérés.

19. perc: Ancsin lő, Bősz véd.

18. perc: a szegedi kölcsönjátékos, Hegedüs lő gólt a Ceglédben 11-8. Szegedi időkérés. Pastor mester lendületesen magyaráz. Szinte sorcsere: bejött Ancsin, Robledo, Vranjes és Parrondo is.

17. perc: Takács 11-7.

16. perc: Vadkerti passzol, Prodanovics indul, ki is használja 11-6.

15. perc
: Wyszomirski hetest véd, bravó! "Wyszu, Wyszu" - jön a nézőtérről.

14. perc: Tóth Norbertet kell ápolni. Balogh hetese bent 10-6.

13. perc: Balogh gólt lő, majd védik a lövését, ettől még 9-5. Zubait kiállítják. Bíró emberfórból 9-6.

12. perc: Wyszomirski spárgázik.

11. perc: megtalálja a rést Prodanovics, harmadik góljával 8-5.

10. perc: Vadkerti lő, Bősz véd. Lepsényi két percet kap.

9. perc: Bíró és Prodanovics 7-5.

8. perc: Antal, majd szorongatott helyzetből Zubai 6-4. Antalt kiállítják.

7. perc: Bombac tud duplázni 5-3.

6. perc: Lászlai lő, bent 4-3.

5. perc: Bíró lövése Wyszomirskiről megy be, Zubai is eredményes 4-2.

4. perc: Balogh Zsolt bedobja a szezon első szegedi hetesét 3-1.

3. perc: Lepsényi 2-1.

2. perc: Prodanovics a szélről, már 2-0. 5-1-et védekezünk, Vadkerti van két lépéssel előrébb.

1. perc: a vendégek kezdtek. Wyszomirski véd, Bombac gólt lő 1-0.

18.05: a találkozó kezdődobását a szegedi férfi kézilabda egyik alapítója, Ludányi Márton végezte el. A kezdés előtt néma felállással emlékeztek meg a közelmúltban elhunyt Aradi Józsefről, a Pick Szeged nagy szurkolójáról, aki 30 évig drukkolt kedvenc csapatának.

18.04: az U18-as férfi kézilabda-válogatott ezüstérmet szerzett a lengyelországi Európa-bajnokságon. A nemzeti együttesben két szegedi játékos kapott szerepet: Pásztor Imre és Urbán Egon. Őket köszöntik most. Vastaps a jutalmuk.

17.59: bevonul a MOL-Pick Szeged új, kék mezében. Valószínűleg mindenki tudja, de nem árt átismételni: a Veszprém nem szerepel a bajnokság alapszakaszában.

17.55: Niko Mindegía nem játszik, tegnap az edzésen egy kisebb sérülést szenvedett.

17.50: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Kezdődik a bajnoki szezon, a MOL-Pick Szeged ellenfele a Cegléd együttese lesz.

Ma 18 órakor bemutatkozik a férfi kézilabda NB I alapszakaszában a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A nyitófordulóban a Cegléd lesz Juan Carlos Pastor együttesének ellenfele.

Nyitómeccs, ami a kötelező kategóriába tartozik. A csapatból egyedül Jonas Källman hiányzik sérülés miatt, de Niko Mindegía combja sincs tökéletes állapotban.

Tegnap délelőtt az nso.hu tévé az újszegedi sportcsarnokban forgatott. Ez sem volt véletlen, hiszen a szegedi származású sportújságíró, Kibédi Péter elhozta azt a baseballsapkát, amelyet a Vadkerti Attila által megszervezett gyűjtésre ajánlott fel. A két Forma–1-es pilóta, Ricciardo és Vettel sapkájáért a MOL-Pick Szeged válogatott beállósa, Zubai Szabolcs 110 ezer forintot ajánlott. Az adományt a szegedi onkológiai osztály kapja, a sapkát pedig tegnap vehette át az EHF-kupa-győztes csapat egyik legnépszerűbb alakja.

Zubai Szabolcs (középen) Kibédi Pétertől (balról Vadkerti Attila) vehette át a Forma–1-es sapkát. Fotó: Schmidt Andrea

– Fontos a jótékonykodás, tudom, hogy Körte barátom mennyire a szívén viseli ezt az ügyet, ezért is volt nekem is fontos, hogy beszálljak a licitbe, és egy igazán értékes relikviával gazdagodjak – nyilatkozta Zubai Szabolcs.

A győzelem megszerzése nem lehet kérdéses a mai napon, a sikertelen veszprémi szuperkupadöntő után kell is hitet önteni a drukkerekbe. Erre ez a bajnoki éppen jó lesz, hiszen a két együttes játékoskerete nincs egy súlycsoportban. Egy közönségszórakoztató, gólokban gazdag meccsel lehetne gyógyítani a vasárnap feltépett sebeket, és erre a MOL-Pick Szeged képes is lehet.

A meccsre 1500 forintba kerül a belépő, a családi jegy 2000 forint. A pénztár 16 órakor nyit, ekkortól lehet bérletet is vásárolni. A találkozóról a delmagyar.hu online szöveges tudósítással jelentkezik.

Tapasztalatnak jó: Érd-SZKKSE 39-17

Az SZKKSE révén 19 év után először szerepelt szegedi kézilabdacsapat a női NB I-ben, az érdi találkozón megtapasztalták a lányok, milyen az élvonal tempója. Tovább olvasom