2017. 07. 20. csütörtök - Illés 21°C | 34°C Még több cikk.

Gólzápor a SZUE-ban: Szeged-Szentes 9-16

A Szentesi VK szép gólokat lőve nyerte meg a női vízilabda OB I megyei rangadóját a Szeged ellen a SZUE-ban.
Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem-Hungerit-Szentesi VK 9-16 (3-5, 2-4, 0-3, 4-4)
Női vízilabda OB I, 2. forduló. Szeged, SZUE, 50 néző. Vezette: Vojvoda, Csanádi.

Szeged:
Tóth E. - Lengyel Dor., DALMÁDY P. 2, Tóth P., Miklós, Dalmády Sz. 2, Lengyel Dom. 2. Csere: ÁRKOSY 3, Vidovics, Lengyel A. Vezetőedző: Lakó Gábor.

Szentes
: Nalpanti - MiSKOLCZI 3, Győri, HEVESI 2, KÖVÉR-KIS 5, Gémes 2, Kotova 1. Csere: Gundl (kapus), Rácz 1, Bene, Elbert 1, Kádár, Dudás 1. Vezetőedző: Zantleitner Krisztina.

Lakó Gábor: - Úgy jártunk, mint a spártaiak, kevesen voltunk, és elfogytunk. Reálisan nézve a szentesiek 4-5 góllal jobbak nálunk, de örülök, hogy láttam szép dolgokat a csapatomtól.

Zantleitner Krisztina: - Az eredmény azt mutatja, hogy sima meccs volt, de a Szeged megnehezítette a dolgunkat. kaptunk elkerülhető gólokat, de ez a bajnokság elején nem szokatlan.

Megyei rangadó: Szeged-Szentes. Fotó: schmidt Andrea (galéria)

IV. negyed
Ismét a Szentes hozza el a labdát. Szegedi kapufa az első lövésből. Nincs szerencséje a Szegednek, most Lengyel Dorottya lövése pattan a kapufáról a gólvonalra. A szentesiek kapujában az utolsó negyedben Gundl foglal helyet. Elbert góllal mutatkozik be, ötméteresből szerezte 5-13. Kotovát állítják ki, Árkosyé a gól 6-13. Dalmády Szandra lövése most is a gólvonalra pattan, de be is úszik a kapuba 7-13. A negyedik szentesi ötméteres, Gémes dobja be 7-14. Dudás ejt a kapufára. Dalmády Szandra durrant fölé, Hevesi is ezt teszi. Szép bejátszás után Hevesi most beveszi a kaput 7-15. Árkosy marad egyedül, a harmadik gólját szerzi 8-15. Potyognak a gólok, most Dudás 8-16. Dalmády Szandra lő elegy szabaddobást, be is megy 9-16.

III. negyed (0-3)
Megint a Szentesé az első támadás joga. nagy védés Tóth Esztertől. Szegedi időkérés. Három perc alatt nem született gól a negyedben, kicsit visszább vettek a csapatok. Ebben annak is szerepe van, hogy a szegediek jobban őrzik Kövér-Kist. Lengyel Dominika lövését védi Nalpanti. Kövér-Kis lövését bravúrral blokkolja Dalmády Petra, a meccs két legjobbjának párharca volt ez. Dalmády Petra begyűjti harmadik hibáját, ki is pontozódik. Több mint 6 perce nincs gól. Mostmár van, Rácz töri meg a csendet 5-10. Beindultak, Kövér-Kis ötödik találata 5-11. Dalmády Szandra lövése a kapufáról a képzeletbeli gólvonalra pattan, Miskolczié a blokkról megy be 5-12. Vége a negyednek.

II. negyed (2-4)
A Szentes támadhat. Tóth Petra kipontozódott, Dalmády Petra gólt szerzett 4-5. Van néhány rossz passz, egy néző szerint csúszik a labda, mivel vizes... Miskolczit ez nem érdekli, az utánpótlás-válogatott játékos betalál 4-6. Kövér-Kis messziről lő nagy gólt 4-7. Elpnybe kerül a Szentes, ez is bent van, Kövér-Kis Réka nagy formában pólózik 4-8. A mérkőzés is jó, bár a védekezéssel mindkét oldalon akadnak kisebb gondok. Remek ejtés, Lengyel Dominika mutatta be, meg is adják a játékvezetők a gólt 5-8. Árkosy nagy helyzeténél Nalpanti véd. Előnybe kerül a Szentes, Hevesi használja ki, Tóth tehetetlen volt 5-9. Félidő.

I. negyed (3-5)
A Szentes hozza el a labdát. Nem működik az óra, áll a játék. Van egy kis gond az indulásnál. Sőt a jegyzőkönyv sem stimmel, de lassan összeáll a kezdéshez minden. Anasztaszija Kotova találatával vezet a Szentes 0-1. Már kettővel vezet a Szentes, Gémes dobott gólt hat méterről 0-2. Most jól védekezik a Szeged, Hevesi elől csennek labdát, majd Dalmády Petra lő nagy gólt 1-2. Talán ezzel is ünnepli tegnapi névnapját. Rákezdett a kétfős szegedi keménymag, zúg a hajrá, Szeged! A válogatott kerettag Kövés-Kis góljával ismét kettővel vezetnek a vendégek 1-3. Lengyel Dorottya lő kapufát, Győri Eszter próbálkozása fölé megy. Szentesi ötméteres, Kövér-Kis vágja be 1-4. gyors válasz Árkosy a "Kígyó térről" talál be 2-4. Tóth Eszter véd nagyot. Az ellentámadásból Lengyel Dominika eredményes, gólgazdag kis meccs 3-4. Sőt még egy szentesi ötméteres is belefér, Miskolczi váltja gólra 3-5.

17.57: üdvözlünk mindenkit a SZUE-ból. Kis csúszással, de hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Megyei pólórangadó a SZUE- ban! – a nyár elmúlt, az uszodát már sátor fedi, de a felhívás még így is vonzó lehet a sportág rajongói számára. A női vízilabda OB I-ben már a második fordulóban összecsap egymással a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem és a Hungerit-Szentesi VK, utóbbi csapat számára ráadásul a szerdán 18 órakor kezdődő derbivel indul a szezon. A Tisza-partiak már hétvégén is játszottak, de nem volt benne sok örömük, ugyanis a kupagyőztes BVSC otthonában 14–6-ra kikaptak.

Lakó Gábor...

– Nem a legjobb formánkat mutattuk, a dolgunkat pedig nehezítette, hogy adminisztrációs problémák miatt új kapusunk, a Dunaújvárosból igazolt Tóth Eszter nem védhetett. A Szentes ellen már teljes kerettel és nagy elánnal készülünk. A lányokban óriási a bizonyítási vágy, mert sokkal jobbak annál, mint amit a fővárosi vereség mutat, így hiába a vendégek a favoritok, nem feltartott kézzel ugrunk vízbe. Ahhoz, hogy szoros meccset vívjunk, el kell felejteni azt a megilletődöttséget, ami az első fordulóban jellemzett minket – véli Lakó Gábor, a szegediek vezetőedzője, akinek dolgát megnehezítette az olimpia miatt szokatlanul alakuló nyár, hiszen a felkészülés során nehéz volt női együttesek ellen csiszolni a játékot, így a harmadik alaklommal megrendezett Taylor&Nash Kupa után leginkább az SZVPS fiúcsapata ellen játszottak edzőmeccseket.

A vendégek ebből a szempontból szerencsésebbek, a múlt héten ugyanis háromnapos edzőtáborban vettek részt Egerben, ahol a bajnoki címvédővel ötször kétkapuztak, így remek formában várhatják a derbit.

és Zantleitner Krisztina is a győztes taktikát magyarázza csapatának. Fotók: Frank Yvette

– Az egri lehetőség nagyon hasznos volt, a fiatalok is játéklehetőséget kaptak, így készültünk a rajtra. Amennyiben érmes reményeink vannak, márpedig ismét szeretnénk dobogón végezni a bajnokságban, akkor ezt az idegenbeli találkozót mindenképpen hoznunk kell. Többet edzünk, jobb a játékosállományunk – a 16 fős keretben van variálási lehetőség –, mint a Szegednek, vagyis mi vagyunk a találkozó esélyesei – jelentette ki Zantleitner Krisztina, a Kurca-partiak trénere.

• 1. szegedifiú 2012. október 03. 21:26
    „A Dalmády testvéreket úgy is meg lehetne különböztetni, hogy Dalmády (Petra) és Dr. Dalmády (Szandra).”