2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 5°C | 10°C Még több cikk.

Gólzápor és jótékonyság: MOL-Pick-Gyöngyös 36-23

Jó második félidei játékának köszönhetően nyert a férfi kézilabda NB I-ben a MOL-Pick Szeged a Gyöngyös ellen.

MOL-Pick Szeged-Gyöngyös 36-23 (13-12)
Férfi kézilabda NB I, 9. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
MOL-Pick Szeged: Wysomirkski - Prodanovics 7, Zubai 5, Vadkerti 1, Blazevic, Ilyés 2, Mindegía 1. Csere: Ancsin 5, Bombac 5, Parrondo 1, Vranjes 3, Källman 2, Balogh 3, Fekete B., Velky 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Gyöngyös: Hudák - Szalafai 1, Marczinkó 5, Bakos, Sándor 1, Hajdu 4, Varsandán 4. Csere: Frey 2/1, Czina, Iváncsik 1, Tóth, Debreczeni, Simon 2, Koller 3. Vezetőedző: Gulyás István.
Kiállítás: 4, ill. 8 perc.
Hétméteres: 1/0, ill. 3/1.
Meccsfilm: 1-0, 2-0, 2-1, 3-1, 4-1, 4-2, 4-3, 5-3, 5-4, 6-4, 6-5, 7-5, 7-6, 7-7, 8-7, 8-8, 9-8, 9-9, 10-9, 11-9, 11-10, 12-10, 12-11, 13-11, 13-12.
14-12, 14-13, 15-13, 16-13, 17-13, 17-14, 18-14, 19-14, 19-15, 19-16, 20-16, 20-17, 21-17, 22-17, 23-17, 24-17, 24-18, 25-18, 26-18, 27-18, 28-18, 28-19, 28-20, 29-20, 30-20, 31-21, 32-21, 33-21, 33-22, 34-22, 35-22, 36-22, 36-23.

60. perc: Vranjes, majd egy gyöngyösi, 36-23 a vége. Remek második félidejével nyert a MOL-Pick.

Gólzápor és jótékonyság: MOL-Pick-Gyöngyös 36-23 - GALÉRIA

59. perc: Blazevic dobat gólt Zubaival 35-22.

58. perc: Wysomirski, zseniális a lengyel!

57. perc: Velky azonnal be is köszön 34-22.

56. perc: Wysomirski javít a statisztikáján.

55. perc: Fekete csattanós kapufája. Velky Péter is a pályán.

54. perc: Vranjest nem kímélik, Bakos kap róla jogos két percet.

53. perc: Fekete Bálint a pályán.

52. perc: Koller, a harmadik neki, jól játszik 33-22.

51. perc: Ancsin bombája 32-21. Källman indítja Parrondót, aki be is fejezi az akciót 33-21.

50. perc: Koller 31-21.

49. perc: tovább nő a különbség, most Vranjes beállóból 31-20.

48. perc: Källman most egy jó ziccerrel jelentkezik 29-20. Sőt, duplázik 30-20.

47. perc: Vranjes kap nagyot az arcára, nem volt szép. Iváncsik 28-20.

46. perc: Koller mindenkit meglepett az átlövésével 28-19.

45. perc: számol a közönség, Ilyés gólja után közte tíz 28-18.

44. perc: gólzápor az a negyed óra, most Bombac neve került elő 27-18. 13 perc alatt lőttünk 14-et, ez nem semmi!

43. perc: indulásból nagyon megy, most is Prodanovics 26-18.

42. perc: most a jobb felsőt választotta Ancsin, nagy gól ez is 25-18.

41. perc: Bombac a félpályától szinte három lépéssel jut el lövésig, majd gólt szerez 24-17.

40. perc: megint egy villámgyors támadás, Zubai fejezi be 22-17. Zubai most passzol is, Prodanovics betalál 23-17.

39. perc: Baloghot ketten fogják meg, mindhiába 21-17.

38. perc: Marczinkó kiállítása után Prodanovics hetese a kapufán csattan. Indulásból már betalál Prodanovics 20-16.

37. perc: labdacsere után támadunk.

36. perc: Marczinkó átlövése megint jó 19-15. Szalafai ziccere is bent 19-16.

35. perc: újabb Zubai-gól után időt kér a Gyöngyös 19-14.

34. perc: Marczinkó lövését bevédi Wyszomirski, Ilyés is beköszön 18-14.

33. perc: Zubai lövése, Prodanovics cundere 17-13.

32. perc: Varsandán, majd megint Prodanovics 15-13. Mindegía jegestömővel a vállán jött ki a szünet után, és csak a lelátóra ült le. Reméljük nem komoly a baja.

31. perc: nézzük a folytatást. Prodanovics a szélről, szép labdát kapott 14-12.

Félidő. Wyszomirski 54 százalékkal véd, 26 kísérletből 14-et hárított! Ennek ellenére sincs sok ok az örömre, elöl elég zavaros volt a szegediek játéka, ezért ilyen szoros az összecsapás.

30. perc: Simon, nagy gól talpról 13-12. Wyszomirski! Egy méterről dobtak neki ziccert, azt is megfogta. Koller két perc.

29. perc: Balogh a kapuig ugrik, nem is ront 13-11.

28. perc: Varsandán átlövésből a bal alsóba 12-11.

27. perc: Blazevic lövése Hudáké. A gyöngyösi kapus is jól véd.

26. perc: Simon harcol ki újabb hetest. Iváncsik a kapufára vágja.

25. perc: sablon: Wyszomirski véd, a kipattanó a Gyöngyösé. A lengyel megfogja a hetest is, eddigi legjobb meccse szegedi mezben!

24. perc: Vranjes szerez szemfüles gólt, Wyszomirski újabb védése már szinte megszokott 12-10.

23. perc: Wyszomirski zseniális, Bombac a védés után talál be a túloldalon 11-9. Az exszegedi Simon góljával 11-10. Szegedi időkérés.

22. perc: az aalborgi hős, Balogh első gólját szerzi 10-9.

21. perc: Hajdu megint egy kipattanóból szerez gyöngyösi gólt 9-9.

20. perc: majdnem passzív lett, amikor Bombac bevágta 9-8.

19. perc: két kipattanó is a vendégeké, a harmadikat Frey bevágja 8-8.

18. perc: Ancsin bombája a bal felsőben landol 8-7. Ilyést állítják ki.

17. perc: eltolódunk, Marczinkó egyedül marad, bevágja 7-6. Varsandán egyenlít 7-7.

16. perc: megvillan Bombac, a szlovén irányító tartja az utóbbi hetek remek formáját 7-5. Gyöngyösi időkérés.

15. perc: ami szép az szép: Hajdu egy remek, amolyan "bombacos" csel után lő gólt 6-5.

14. perc: Varsandán, majd Prodanovics 6-4. Wyszomirski megint véd, a kipattanó nem a miénk.

13. perc: Ancsin szétlövi a bal oldali kapufát.

12. perc: Sándor lő, sokkal mellé. Mindegía marad lent, ápolni kell. Az ujját fájlalja. Meg a vállát is. Bombac jön a helyére.

11. perc: indulunk, Vadkertit megtépik, ám így is betalál 5-3.

10. perc: Wyszomirski dupla bravúrja. Jól kezd a lengyel.

9. perc: Wyszomirski elcsúszik, ezt használja ki Hajdu 4-3.

8. perc: Prodanovics lövését védi Hudák.

7. perc: Ilyés labdát szerez, majd eladja.

6. perc: a rutinos Frey Tamás talál be hetesből 4-2.

5. perc: Mindegía jó lövésével már 4-1.

4. perc: Sándor Ákos talál be 2-1. Ancsintól jön a válasz 3-1.

3. perc: beállóból eredményes Zubai, már 2-0.

2. perc: Ancsin góljával vezetünk 1-0.

1. perc: Wyszomirski védése az első jelenet.

19.02: vastaps a csarnokban. A drukkerek ezzel fejezik ki együttérzésüket a Vári családdal. Az anyuka, Zsemberi Beáta, valamint a három gyermek, Lara, Adrián és Roland is kapott egy sálat a szegedi játékosoktól az adomány mellé.

18.57: a vendégek keretében jó ismerős Czina József, aki tavaly EHF-Kupát nyert a Szegeddel, de ott van a szegedi nevelésű Varsandán Milán, a szintén exszegedi Simon Bence, valamint a legkisebb Iváncsik testvér, Ádám is.

18.53: a szegedi keret: 1 Sierra, 16 Wyszomirski, 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 8 Källman, 10 Velky, 15 Fekete, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovics, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin.

18.48: egyre többen a csarnokban, ami remek, hiszen ma jótékonykodunk is. A bevétel ésa szurkolók adományai a Vári családhoz kerülnek, akikről lejjebb olvashatnak részletesen.

18.30: üdvözlünk mindenkit, hamarosan kezdődik a MOL-Pick Szeged bajnokija, amelyet egy remek BL-siker, az aalborgi győzelem után játszik Juan Carlos Pastor csapata. Tartsanak velünk!

MOL-PIck csapat támogatói

A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapatára igaz a következő mondás: „Ahol tud, segít!" Az idei EHF-kupa- győztes együttes a ma 19 órakor kezdődő – élőben: Duna tévé, online szöveges tudósítás: delmagyar.hu –, Gyöngyös elleni bajnoki mérkőzésre 100 forintért árulja a belépőt. A klub gyűjtést szervez a baksi Vári családnak. Az újszegedi sportcsarnokban két helyen is urnát helyeznek el, ide várják majd az adományt.
A MOL-Pick remek formában várja a meccset, a BL-ben idegenben, az Aalborg otthonában nyert 28–25-re. A Gyöngyös elleni bajnokin a győzelem megszerzése a kötelező feladat kategóriába tartozik.

Jegyek

Ma 16 órakor nyit a pénztár a Gyöngyös elleni bajnoki előtt. Csütörtökön és pénteken pedig elővételben megkezdik az árusítást a szombati (kezdés: 18.30), Kadetten Schaffhausen elleni BL-találkozóra. A belépő 3000 forintba kerül, a családi jegy 3500 forint. 15 órakor nyit a pénztár mindkét napon, és 19 óráig tart nyitva. A magyar bajnoki és kupamérkőzésre rendelkező bérletesek helyeit csütörtök estig tartják fenn. Szombaton 16 órakor nyit a pénztár.
Vári Olivér özvegye és három gyermeke is ott lesz a mérkőzésen. A 32 éves Vári Olivér Mindszenten, egy munkabalesetben vesztette életét. Lapunk alapítványa, a Lapcom Média Alapítvány 100 ezer forinttal támogatta az apa nélkül maradt családot, olvasóink pedig már több mint 800 ezer forintot utalták át a javukra, az alapítvány számlájára. A szegedi férfi kézilabdacsapat is segíti az özvegyet és a gyermekeket.

– Nagyon köszönjük a Délmagyarország, az olvasók, valamint a sportklub és a játékosok segítségét. Igazán jólesik. A mérkőzésre is szívesen elmegyünk. Gyerekeimmel többször voltunk már Szegeden, de a sportcsarnokban még nem – mondta Zsemberi Beáta, a 16 hónapos Lara, az 5 éves Adrián és a 7 éves Roland (akit 7 hónapos korától nevelt Vári Olivér) édesanyja.

– Mondtam a gyerekeknek, hogy híres kézilabdások játszanak majd, úgy, ahogy a tévében is láttuk már. Megértették, és nagyon várják a szerda estét, ők is buzdítják majd a csapatot.

Zsemberi Beáta elmondta, a gyerekek javát szolgálják majd az adományok. Valószínűleg leköti majd egy időre a pénzt, hogy kamatozzon. Csak akkor nyúlnak hozzá, ha feltétlenül szükséges lesz. A jövőben a gyes, a családi pótlék, az árvaellátás és a meghatározott ideig járó özvegyi nyugdíj jelenti majd a bevételüket. Az édesanya reméli, ha a legkisebb gyermeke betölti a 3. életévét, talál olyan munkát, amit a három gyerek mellett végezhet.

Vladimir Vranjes (kékben) is segít a Vári családnak. Fotó: Frank Yvette

SZKKSE: megvan a szezon első sikere

A Szeged KKSE női kézilabdacsapata a magyar kupa harmadik fordulójában a Balmazújváros otthonában aratott 42-29-es győzelmet. Tovább olvasom