2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 26°C Még több cikk.

Gólzápor: Szeged Beton-Bodrogi Bau Szentes 20-6

A vártnál is könnyebben győzedelmeskedett a Szeged Beton csapata a Bodrogi Bau Szentes ellen a Vodafone férfi vízilabda OB I 6. fordulójában.

Szeged Beton-Bodrogi Bau Szentes 20-6 (9-1, 2-1, 4-3, 5-1)

Vodafone férfi vízilabda OB I 6. forduló
Szeged, újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Marosvári Attila, Molnár Péter.

Szeged: Baksa – Kiss 3, Vindisch 2, Komlósi 1, Molnár 6, Somogyi, Younger. Csere: Varga 2, Kayes, Török 2, Nádasdi 1, Juhász, Busila 1, Somogyi 2, Németh (kapus). Edző: Kásás Zoltán.

Szentes: Gál  – Józsa, Araczki 1, Németh D. 1, Balogh Z., Szabó Z., Éles. Csere: Rácz, Turzai 2, Nagy M., Nacsev, Beleon B., Szabó L.,  2Sciortino. Edző: Tóth László.

Emberelőny: 10/8 ill. 3/0.

Ötméteres: - ill. 1/1.

Kásás Zoltán: Még ha a Szentes is volt az ellenfelünk, nagyon tetszett az 1. negyedben mutatott játék, amely aztán megadta az egész meccs alaphangját. Külön örülök Török Béla visszatérésének is.

Tóth László: Ha valaki tudja, hogy mi történt az első negyedben, az szóljon akkor nekem is.

4. negyed (5-1)

8. perc:
Kadnár találja el a kapufát, még jöhet egy támadással a Szeged. Molnár előnyből, sokadjára. 20-6. Az utolsó támadás a Szentesé, de nincs változás.

5. perc: Németh engedi el a labdát távolról, de névrokona védi a szegedi kapuban. Kimarad a szegedi támadás, időt kér a Szentes.

4. perc: Jót tett az időkérés, Somogyi vágja be a kilencedik fórt. 19-6.

Gólzápor: Szeged Beton - Bodrogi Bau Szentes 20-6. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

3. perc:
Komlósi is feliratkozik a gólszerzők közé. 18-6. Somogyi labdaszerzése után Kásás Zoltán kér időt.

2. perc: Varga ellen ítélnek ötméterest, Turzai be is vágja. 16-6.  Újabb fórt kap a Beton, Kiss csinál bolondot a szentesiekből. 17-6.

13. Újpest 6 – – 6 37 – 95 0

1. perc:
Juhász hozza el a labdát Nacsev elől. Egyből előnyben támadhatnak a hazaiak. Parádés gól, Juhász átadását Varga pöccinti be a vendég kapuba. 16-5.

3. negyed (4-3)

8. perc:
Török 10 méterről, Sciortinónak pislogni se volt ideje. 15-5. Felhozza a labdát a Szentes, de vége a negyednek.

7. perc: Nádasdi Zalának is megvan az első gólja, Juhász átadása után előnyből 14-5.

6. perc:
Török és Nádasdi szerez labdát közös erővel, majd Kayes próbálkozik centerben, de elakad a szentesi kapus kezében a lövés.

5. perc: Megtáltosodott a Szentes, Turzai talál be. 12-5. Előnyben a Beton, Kiss Csaba gyűjti be a második gólját. 13-5.

4. perc:
Németh szedi le Busila beadását, jöhet a Szentes. Turzai lövése kis szerencsével csak a kapufán csattan, az ismétlés oldalháló.

3. perc: Busila bombája két kapufát érintve áll meg a hálóban. Nem kis gól volt. 12-3. Németh Zsolt nyúl mellé, Araczkinak is megvan a gólja. 12-4.

2. perc:
Éles kb. 10 méterről lövi ki Németh kapuját. 11-3.

1. perc: A hazaiak kezdhették a negyedet, Younger átadása után Molnár lövését tolja ki Scirtino. A Szeged kapujában Németh Zsolt.

2. negyed (2-1)

8. perc:
Újabb kimaradó szentesi támadás, még egy szegedi belefér a szünetig. Vindisch azonban későn adja át Youngernek. Felhozza még a labdát vendég gárda, de a lövés erőtlen. A félidőben 11-2.

7. perc:
Éles marad üresen középen, hatalmas gólt lő. 10-2. Nádasdi átadása után Molnár csavar a kapuba. Ötödik gólja. 11-2.

6. perc:
Varga centerben, de előnyben a kapufára dobja a labdát.

5. perc: Török blokkolja le Németh lövését, ismét a hazaiak jöhetnek.

4. perc: Turzai lövésébe ér bele Baksa, marad a labda a kéksapkásoknál. Előnyben a Kurca-parti gárda, de Turzai a blokkba lövi a labdát.

3. perc: Busila próbálja megjátszani Kayest centerben, de keményen őrzik az új-zélandit.

1. perc: Németh veri meg Törököt, a Szentes kezdheti a második negyedet. Elveszik a labdát a bírók. Kayes harcol ki előnyt, amit Somogyi értékesít. 10-1.

1. negyed (9-1)

8. perc:
Elveszti a Szentes a labdát, Kiss indul meg, majd adja be Vargának centerben, de nem éri el. Németh szórakozza el az első szentesi fórt, majd Baksa adja előre a fent maradó Vargának. 9-1.

7. perc:
Török gyorsan visszarázódik a kétmeccses kihagyás után, neki is megvan a gólja. 8-1.

6. perc:
Németh Dániel avatja fel Baksát, megvan a Szentes első találata is. 7-1.

5. perc:
Turzai próbál centerből pörgetni, de Baksának ez nem feladat. Kiss ellen tehetetlen Gál. 6-0. Kiss úszik meg, de a parádé is belefér, átadja a túloldalra Molnárnak, aki kapásból kilövi a hosszút. Ezt a nevet nem tudjuk megunni. 7-0.

4. perc: Somogyi szerez labdát, majd újra Molnár. 5-0.

3. perc: Molnár már kettőnél jár, előnyből talál be. 3-0. Vindisch szerez labdát, megúszásból 4-0.

2. perc:
Kimarad a vendég támadás, Vindisch úszik meg, majd Gált ejti át. 2-0.

1. perc: Vindisch könnyedén hozza el Balogh elől a labdát, Kiss szép átadása után Molnár lő klasszikus centergólt. 1-0.

17.55: A játékosok bemutatása után Komlósi Pétert köszöntötte Molnár László elnökségi tag 250. bajnoki mérkőzése alkalmából.

- Papírforma szerint az összecsapásnak a riválisunk a favoritja – mondta Tóth László, a Szentes trénere –, de nem adjuk olcsón a bőrünket. Úgy kell vízilabdáznunk, hogy a Szeged is megküzdjön, megszenvedjen a sikerért, valóban bizonyítania kelljen, hogy jobb csapat.

A Szeged Beton trénere, Kásás Zoltán a Szentessel szembeni meccsen is olyan védekezést szeretne tapasztalni, mint a Debrecen elleni szerdai összecsapáson.

– Muszáj hat ponttal lehoznunk a két mérkőzést, de ez csak a minimum elvárás – fogalmazott a mesteredző. – A Debrecen ellen kiválóan védekeztünk, ezt szeretném viszontlátni az OSC és a Szentes ellen is. Török Bélára sajnos bordasérülése miatt nem számíthatunk, most az a legfontosabb, hogy a jövő szerdai, Herceg Noviban játszandó Euroliga-meccsre felépüljön.

Kerekesszékes pingpong Szegeden

A szervezők célja a fogyatékkal élő emberek sportolásának segítése és a sportág népszerűsítése volt. Tovább olvasom