2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 0°C | 8°C Még több cikk.

Gólzáporos meccsen jutott a négy közé a Pick Szeged

Gyöngyös - Gólgazdag visszavágón, 38–35-ös idegenbeli siker után kettős győzelemmel jutott be a férfi kézilabda magyar kupa legjobb négy csapata közé a Pick Szeged tegnap Gyöngyösön. Balogh Zsolt hétszer talált be egykori csapata ellen.
Gyöngyös–Pick Szeged 35–38 (20–23)

Férfi kézilabda magyar kupa, negyeddöntő, visszavágó. Gyöngyös, 500 néző. Vezette: Heim, Jolántai.
Gyöngyös: Hudák – Gúnya 3, OLÁH 4, SZABÓ P. 6, Koller 1, Frey 2, GAZDAG 6. Csere: Tamási (kapus) Debreczeni 3, Sándor Á. 2, Szalafai 3, Bakos 1, Varsandán 1, Sándor R. 3. Vezetőedző: Nagy Károly.
Pick Szeged: Tatai – LASICA 5, Pribanic 3, Blazevic 1, Czina, Buday 3/1, Kekezovics 4. Csere: Mikler (kapus), Larholm 4/2, BALOGH ZS. 7, Zubai 3, Vadkerti 1, Prodanovics 2/1, Ancsin 3. Vezetőedző: Skaliczki László.
Hétméteresből: 1/1, illetve 3/3.
Kiállítás: 10, illetve 8 perc.
Továbbjutott: a Pick Szeged kettős győzelemmel.

„Köszöntse óriási taps a hétvégén BL-bravúrt elérő Pick Szegedet!" – harsogta sportszerűen a helyi műsorközlő tegnap Gyöngyösön, a hazaiak és a Pick közötti férfi kézilabda magyar kupa negyeddöntő visszavágója előtt.

Marko Lasica eddigi legeredményesebb meccsét játszotta, 5 gólt szerzett Gyöngyösön. Fotó: Schmidt Andrea

A gyöngyösiek udvariaskodása itt azonban véget is ért, Szabó Péterék komolyan vették a meccset. Bár azt sejtették, hogy az első összecsapáson összeszedett 14 gólos hátrány (32–18) miatt továbbjutni nem tudnak majd, megnehezítették az idegenben is a győzelemre játszó Skaliczki-csapat dolgát.

A Pick mesteredzője a Szegeden maradó Frantisek Sulc mellett minden kulcsjátékosának szerepet adott, és igyekezett is minél jobban elosztani a terheket. A jobb szélen Rajko Prodanovics kisebb sérülése miatt Marko Lasica kezdett, aki meg is hálálta a bizalmat, öt gólig jutott eddigi legjobb Pick-mezben lejátszott mérkőzésén. Balogh Zsolt is kiváló formában játszott, hét gólt lőtt korábbi együttesének, de Kekezovics Marinko is eljutott négy találatig.

A védekezésre egyik csapat sem fordított túl sok energiát, ebből, és a lelkes hazai nézők biztatásából pedig egy gólgazdag, jó meccs kerekedett, amelyen sokáig felváltva vezettek a csapatok. Persze amikor nagyon kellett, a Szeged rápakolt egy lapáttal, a végjátékban 35–36-os állásnál Vadkerti Attila és Alen Blazevic gólja biztosította be a sikert, amelyet a második félidőben már végig vezetve szerzett meg a Pick.

A Skaliczki-csapat kettős győzelemmel jutott be a magyar kupa négyes döntőjébe.

Skaliczki László: – Hajtós, jó meccset játszottunk, a hazaiak igazolták a jó formájukat. Sok gólt lőttünk, ami dicséretes, de sokat is kaptunk, ami kevésbé. Ilyen állapotban, 14 gólos előnyben pihenőt adhattam néhány játékosomnak, és arányosan eloszthattam a terhelést. Kiengedtük egy kicsit a szelepeket.

Online tudósításunkat itt olvashatja el újra. >>>

Öt kategória, három arany

Az EDF DÉMÁSZ Szeged legfiatalabb evezősei parádés eredménnyel kezdték a 2013-as versenyszezont. Tovább olvasom