2017. 01. 17. kedd - Antal, Antónia -5°C | 1°C

Gond nélkül nyert a Ferencváros a HNKC ellen

A női kézilabda-bajnokság nyolcadik fordulójából előrehozott mérkőzésen az ASA-HNKC vereséget szenvedett az FTC vendégeként.
FTC - HNKC 36-29
NB I-es női kézilabda mérkőzés. Budapest, 600 néző. Vezette: Nagy, Túróczy
FTC: Haris – KOVACSICZ 6, Soós 3, Szucsánszki 5 (2), Uhrakova 1, ZÁCSIK 3, Juhász 7 (6). Csere: Pastrovics (kapus), ILYÉS 3, Kocsis 1, Németh H. 1, SZAMORÁNSZKY P. 6. Edző: Zsiga Gyula.
ASA-HNKC: Abramovics – Földes 1, NYIKOLAJENKO 6, Gerstmár, Fülöp, JENŐFI 6, KOROKNAI 6. Csere: VÖRÖS (kapus), WOLF 5 (2), Jókai, Sipos, Szepesi 3, Borbély 2. Edző: Rapatyi Tamás.
Kiállítások: 2, illetve 12 perc. Hétméteresek: 10/9, illetve 2/2.

Juhász hétméteresből szerzett góljára Nyikolajenko válaszolt, az ötödik percben viszont már 6–2-re vezetett a Ferencváros, amely addigra Juhász révén négy gólt lőtt büntetőből. A vásárhelyiek a félidő közepén kezdték meg a felzárkózást, 10–5 után Wolf háromszor is betalált, így a vendégek feljöttek 11–9-re. A folytatásban Ilyés Annamária percei következtek, majd amikor a gyors indulásoknak köszönhetően a Fradi előnye ismét öt gólra duzzadt, Rapatyi Tamás időt kért. A vásárhelyieken azonban az egyperces eligazítás sem segített, az FTC magabiztosan őrizte vezetését, ráadásul a szünet előtti utolsó percben Szamoránszky Piroska és Kovacsicz is eredményes volt, így harminc perc után 20–14-gyel vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidő Wolf találatával indult, ám ezt követően a Ferencváros tetszés szerint érte el góljait, és a 47. percben 30–21-nél egy komoly vereség képe is felrémlett. A Vásárhely tartására jellemző, hogy a következő hat percet 6–1-re nyerték Szepesiék, és négyre szűkítették a különbséget. A hajrában az ASA-HNKC mellől elpártolt a szerencse: a vendégek háromszor is a kapufát találták telibe, így a bajnoki címvédő zöld-fehérek végül hétgólos sikernek örülhettek.

Rapatyi Tamás: – Az elképzeléseinket maradéktalanul megvalósítottuk, a Ferencváros azért jobb csapat, mert minden apró megingásunkat könyörtelenül kihasználta.