2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Gond nélkül nyert a Szeviép

Megerőltetés nélkül nyert a Szeviép-Szeged 84–51-re a Cegléd ellen a tegnapi női kosárlabda NB I A csoportos bajnokin.
A várakozásoknak megfelelően mindenfajta nehézség nélkül győzte le a Szeviép-Szeged a Ceglédet a női kosárlabda NB I A csoportjában. (A meccset a kispadon, igaz, szabadidőben nézte meg a térdsérülése után már edzésbe álló Laczi Edit is.)

Bencze Tamás csapata főleg centerben nőtt szó szerint a ceglédiek fölé, és elsősorban Farkasinszki Orsolya pontjaival lépett meg már a meccs elején. Az erős kezdés után kicsit összekapta magát a vendégcsapat, de ez is csak arra volt elég, hogy tartani tudja a különbséget – a félidőig a Szegedben Farkasinszki 15, Rasheed Rita 10 pontot szerzett.

A harmadik negyedben is folytatódott a megszokott kép, átlagosan két szegedi kosárra csak egy ceglédi érkezett, Laklóth Anna pedig jelentősen feljavult, az ő kosarainak és a szilárd védekezésnek volt köszönhető, hogy a zárónegyed előtt már 27 ponttal vezetett a Szeviép.

Gond nélkül: Szeviép-Szeged–Cegléd 84-51. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

A végén pedig 33 ponttal nyert, még úgy is, hogy Bencze Tamás a fiatal csapat legfiatalabbjainak is játéklehetőséget adott. A Szeviép-Szeged legközelebb szombaton a Baja otthonában vendégszerepel.

Bencze Tamás: – A héten elvégzett sok munka miatt olykor tompán mozogtunk, ám így sem okozott gondot a nagyarányú győzelem. A fiatalok is megmutatták, lehet rájuk számítani.

További eredmények: ZTE– Baja 92–61, MKB-Euroleasing Sopron–FTC 85–56, Szekszárd–BSE 85–47, SEAT Lami Véd Győr–BEAC-Újbuda 95–54, Szolnok–Vasas-Csata 72–68.

Szeviép-Szeged–Cegléd 84–51  (26–12, 17–16, 24–12, 17–11)
Női kosárlabda NB I A csoport, 14. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Gál J., Fodor.
Szeviép-Szeged: Németh 2, LAKLÓTH 19/3, Rasheed 17, FARKASINSZKI 16, ROGLICS 8. Csere: Keller 4, Kováts 2, Lengyel 6, Fejes 6, Mészáros 2, Békefi 2. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Cegléd: Danóczy 3/3, BAKSA 8, Dobrowolska 2, Orbán 7/3, PAP 12. Csere: Szabó B. 9, Rajnai 4, Józan 3, Filipowitz D. 3. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.
Kipontozódott: Pap (34.), Orbán (39).

Sulc: világklasszis előadás

Nagy csatában megvívott mérkőzésen 37–34-re nyert a Pick Szeged a fehérorosz Dinamo Minszk ellen a Bajnokok Ligájában. Tovább olvasom