2017. 02. 25. szombat - Géza 1°C | 8°C Még több cikk.

Görbics Európa-bajnok

A bulgáriai Várnában rendezték a kick-box semi-, full-contact és aero kick-box Európa-bajnokságot, amelyen 21 ország 451 versenyzője indult.
Ez volt az első olyan kontinensbajnokság, amelyen többen neveztek a full-contact kategóriába, mint a semibe. Emellett azért is nagy szó, hogy a Szeged BC versenyzője, Görbics Gábor révén a fullban lett magyar arany, mert ebben a szakágban erre 1992 óta nem volt példa. Görbics súlycsoportjában, a –63,5 kg-ban tizenheten startoltak. A szegedi harcos négy meccset nyert, mindegyiket egyértelmű pontozással vagy kiütéssel.

Előbb egy németet vert 3:0-ra, majd az oroszok Eb-elsőjét ütötte ki, aztán az elődöntőben az egy fejjel magasabb ukránt, végül a döntőben egy törököt múlt felül egyaránt 3:0-s pontozással. A fenti eredménysor alapján Görbics kiemelkedett kategóriájából. A full-contact –54 kg-jában Oltványi Dávid helyezetlenül zárt, miután egy lengyeltől az első körben kikapott.

Boldog emberek: a bronzérmes szuknai és az eb-1. Görbics. Fotó: Schmidt Andrea

A nőknél is lett egy szegedi érdekeltségű érem: Szuknai Zsuzsanna szintén fullban az 56 kg elődöntőjében egyértelműen elverte az oroszt, de lepontozták, az orosz pedig megnyerte a súlycsoportot. A szegedieket Gál László és Papp Róbert készítette fel.

Az aero kick-box szakágban a szegedi Perneki Mihály két éremmel zárt: egyéniben a steppes szakágban második, a step nélküliben pedig harmadik lett.

A magyar kick-box válogatott összesített Eb-mérlege tizenöt arany-, két ezüst- és hat bronzérem, ezzel pedig a mieink az éremtábla első helyén végeztek.