2017. 08. 23. szerda - Bence 15°C | 25°C Még több cikk.

Gyatra szegedi játék a Dunaferr elleni elődöntőben

Egyenlített a Dunaferr férfi kézilabdacsapata a Pick Szeged elleni bajnoki elődöntőben. A címvédő, a Tisza-parti gárda a második félidőben gyengén játszott.
Mindkét csapat nagy gondot fordított a védekezésére a meccs elején, éppen ezért a látványos megoldások helyett a küzdelem dominált. Ezt bizonyította, hogy 17 perc alatt hat büntetőt ítéltek a játékvezetők. Marjanacnak egyet sikerült hárítania, mellé a szegedi kapus ziccereket is fogott. A Pick pedig tartotta kétgólos előnyét, amelyből Marjanacon kívül a hat gólt szerző Krivokapics vállalt oroszlánrészt. A 26. percre azonban elfogyott a Tisza-partiak előnye, mert a védelem megmozdulásait rendre büntetővel sújtották a játékvezetők. Így Törő a 28. percben már hatodszor állt a hétméteres vonalra. Azonban Krivokapics és Zvizej találatára már hazai részről nem érkezett válasz, így a félidőre is megmaradt a 15. perctől a 24-ig kiharcolt kétgólos vendégelőny.

A vendégeknek rögtön a második játékrész elején háromra sikerült növelniük az előnyüket, azonban ezt nem sikerült tartóssá tenni, olyannyira nem, hogy a 37. percben már a Dunaferrnél volt az előny (20–19). Ezzel meg is fordult a mérkőzés menete, hiszen a nagyon lelkesen játszó újvárosiak átvették a vezetést. Sajnos a 40. percben menetrendszerűen előjött a Pick-betegség: sok technikai hiba mellett elképzelés nélküli támadásvezetés. Matics edző csak 48 percig nézte elképedve játékosai gyenge játékát, igaz, ekkor már 26–22-re vezetett a Dunaferr. A rossz lövések szinte naggyá tették Stochl kapust, akinek szinte nem lehetett gólt dobni. A szegedi tréner hiába igyekezett lelket önteni játékosaiba, szavainak nem lett foganatja. Kilenc percig minden egyes szegedi támadásból vagy a kapufán csattant a labda, vagy Stochl kapus védett. Némi felüdülést jelentettek Petrea találatai, hiszen csak a román válogatott tudta bevenni a dunaújvárosi kaput. Krivokapics még a büntetőt is a kapu fölé lőtte. A mérkőzés hajrájában a hazaiak csak arra törekedtek, hogy megtartsák a behozhatatlan előnyüket, a négyből két gólt sikerült is megőrizniük, így meglepetésre egyenlített az elődöntőben a Dunaferr.

Andjelkovics is csak erőlködött a Dunaferr ellen. Fotó: Schmidt Andrea
Andjelkovics is csak erőlködött a Dunaferr ellen.

Vladan Matics: – Az első félidei játékkal még elégedett voltam, azonban a másodikban már a játékvezetők ítéleteivel foglalkoztunk, s ezzel elveszítettük a koncentráltságunkat. Az első találkozó után mérges voltam, most pedig csalódott vagyok.

Dunaferr SE–Pick Szeged 29–27 (14–16)

Budapest Bank férfi kézilabdaliga, elődöntő, második mérkőzés. Dunaújváros, 1200 néző. Vezette: Bonifert, Oláh.
Dunaferr: Mikler – Miss 3, Zubai Sz. 1, ROSTA, Kemény, NAGY 6, TÖRŐ 9 (7). Csere: STOCHL (kapus), GREBENÁR 7, Tóth, Zubai G. 2, Sándor 1, Ancsin. Edző: Kolics János.
Pick Szeged: Marjanac – Ghionea 2, KRIVOKAPICS 10 (2), Andjelkovics 3, Djurkovics, PETREA 5, Zvizej 5 (2). Csere: Puljezevics (kapus), Osmajics 2, Herbert, Bajusz, Stamate, Bendó. Edző: Vladan Matics.
Kiállítások: 18, ill. 10 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 5/4.
A három győzelemig tartó párharc állása: 1:1.

• 1. csapsziati 2008. április 04. 11:22
    Csatlakozzatok hozzánk!”

Szeviép-Szeged: presztízskérdés a szegedi győzelem

Pénteken 18 órakor hazai pályán fogadja az Uniqa NB I A csoportos női kosárlabda-bajnokságban a… Tovább olvasom