2018. 05. 25. péntek - Orbán 17°C | 27°C Még több cikk.

Gyenge támadójáték: Békéscsaba - Szeged 2011 1-0

szeged - Dél-alföldi rangadót játszott a Szeged 2011 labdarúgócsapata, amely ma Békéscsabán lépett pályára a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 24. fordulójában. A hazai együttes 1-0-ra győzött.

Békéscsaba-Szeged 2011 1-0 (1-0)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 24. forduló. Békéscsaba, 400 néző. Vezette: Becséri.
Békéscsaba: Scsekics - Tolmbaye, Lengyel D., Botis, Juhász Gy. - Kákonyi, Leucuta, Varga N., Majoros - Mosquera, Randjelovics. Edző: Pásztor József.
Szeged 2011: Belecsan - Petrók, B. Kapic, Farkas M. - Kéri, Ulvicki, Borbély, Sztipancsevics, Gomez, Dedic - Timm. Edző: Gálhidi György.
Gólszerző: Kákonyi a 22. percben.
Csere: Majoros helyett Mészáros a 30. percben, Gomez h. Jovánczai és Dedic helyett Farkas Z. a szünetben, Borbély h. Kis R. a 76., Mosquera h. Sipos a 85., Kákonyi h. Raducu a  percben.
Sárga lap:
Juhász Gy. a 41., Kéri a 49., Randjelovics az 55., Sztipancsevics a 79., Botis a 87. percben.

Gyenge támadójátékának köszönhetően a Szeged 2011 a héten a második 1-0-s vereségét szenvedte el.

90+1. perc: Kákonyi helyén Raducu.

90. perc: Ulvicki fejel 10 méterről, Scsekics fogja.

89. perc: Mészéáros kiugratja Leucutát, aki csel ez, majd lő, Belecsan lábbal véd.

87. perc: szegedi szabadrúgás a hazai kaputól 24 méterre középről. Botis szövegért kap sárgát. Farkas Z. fölélövi a labdát.

85. perc: hazai csere: Mosguera helyén Sipos folytatja.

82. perc: Kis R. szépen rádől egy labdára 18 méterre a kaputól, Scsekics fölétolja. A szöglet után B. Kapic csúsztat mellé.

79. perc: Sztipancsevics magasra emelt lábbal csúszik be, sárga lap.

76. perc: Borbély helyett Kis R. érkezik.

75. perc: Scsekics magabiztosan húzza le a labdát Kéri beadása után.

74. perc: Leucuta a földön, egy szegedi kontrát akadályoz meg azzal, hogy a bíró vele foglalkozik.

73. perc: Sztipancsevics emel a védők mögé, Jovánczai lesen kapja.

70. perc: Mosquera lő, Belecsan oldalra üti a labdát.

69. perc: Timm tekert középre, az érkező Sztipancsevics elől Scsekics másodszorra kaparintja meg.

68. perc: Timm 22 méterről messze fölélövi.

64. perc: Kéri magas ívű beadása hosszú két szegedinek is.

61. perc: Mosquera megelőzi Belecsant egy kapu elé ívelt szabadrúgás után, a labdát a földre fejeli, amely onnan az üres kapu fölé pattan.

57. perc: Timm ugratja ki Jovánczait, aki éles szögből lő, oldalháló.

55. perc: Randjelovics megrúgja Borbélyt, ez is sárga.

54. perc: Leucuta menne, de hosszú a labda, Belecsan felszedi.

53. perc: támadóbb a Szeged, de még nem volt veszélyes kapura.

49. perc: Farkas Z. ível szabadrúgásból a kapu elé, Scsekics lehúzza. Kéri elüti Leucutát, sárga lap.

46. perc: a Szeged kettőt cserél: Gomez helyett Jovánczai és Dedic helyett Farkas Z. érkezik.

Kevés érdekes esemény történt a mérkőzés első felében, a hazaiak viszont gólt szereztek egy szép támadás után, ezzel vezetnek. A Szeged gyenge támadójátékot nyújt.

45. perc: Randjelovics kicselezi Petrókot, a kapussal szemben van, de a becsúszó B. Kapic és Belecsan közösen ment a legnagyobb hazai helyzetnél.

44. perc: Borbély jó 30 méterről rászúrja, Scsekics eldőlve véd.

41. perc: Juhász Gy. nyújtott lábbal rúgta el a labdát Borbély elől, sárga lapot kap.

40. perc: Jovánczai beöltözik, beállhat.

37. perc: az első szegedi szöglet. Kéri eltalálja az első ember fejét, majd Borbély beadása után megint Scsekics húzza le a labdát.

33. perc: Randjelovics 22 méterről lő, Belecsan eldőlve szedi fel a labdát.

31. perc: előbb Dedic bead, Scsekics lehúzza, majd az ellentámadás után Randjelovicsnak éppen csak hosszú a labda, Belecsan kivetődve véd.

29. perc: Gomez bead vagy lő, nem tudni, mindenesetre homály.

25. perc: Dedic a jobb oldalról adja be a labdát szabadrúgásból, Scsekics lehúzza a hosszú ötösön.

22. perc: 1-0, Kákonyi. Kákonyi passzolt a 16-oson belül Randjelovicshoz, továbbfutott, majd visszakapta a labdát, és az ötös sarkáról kilőtte a rövid felsőt, 1-0.

19. perc: Gomez befordul a 16-oson belül, majd beadása magas, mindenki felett elszáll.

17. perc: többen vannak a szegedi ultrák, a kezdeti, egymás szidása után most sajátjaikkal foglalkoznak a drukkerek.

14. perc: komoly helyzete még nem volt a két csapatnak, a vendégek a védők mögé ívelésekkel próbálkoznak, a gyors Leucuta és Randjelovics nem éri el őket.

11. perc: Dedic lapos beadását Lengyel D. kiemeli.

8. perc: B. Kapic és Randjelovics ugrott fel fejelni, B. Kapic nagyot kiabál, a földön marad, majd feláll.

5. perc: 24 méteres hazai szabadrúgás, Randjelovics föléteker két méterrel.

2. perc: Timm ad kötényt a jobb oldalon, élesen keresztbe lő a kapu előtt, az ötösre senki sem érkezik.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.

Jönnek a csapatok: lilában a Csaba, fehérben a Szeged, amelynek kezdője öt helyen változott a szerdai bajnokihoz képest.

Korábban:

Hat veretlenül megvívott meccs után kikapott a Szeged 2011 NB II-es labdarúgócsapata az NB II Keleti csoportjában. A mai házigazda (kezdés 17 órakor a Kórház utcai stadionban), a Békéscsaba viszont pont fordított utat járt be, hiszen öt nyeretlen találkozó után győzött legutóbb Kazincbarcikán.

Készülnek: Jovánczai (balról) és Botis egymás ellen csatázhat.
Fotó: Karnok Csaba

– Nem szabad sokáig őrizgetni a negatív emlékeket, így a szerdai vereséget is gyorsan feledni kell. Ezen a meccsen nem számít, hogy az előző fordulókban, részbajnokságban milyen pályát futott be a két csapat. Az tény, hogy a Békéscsaba a feljutó helyről alaposan visszaesett, de Pásztor József azon van, hogy rendbe tegye őket. Ahogy hallom, nagyon készülnek, ráadásul a csapatot fáradtnak éreztem szerdán, ezért is maradtak ki a helyzeteink. Tóth Imre kapott egy rúgást, Radnain és rajta kívül mindenkire számíthatok. Győzni szeretnénk, bár arra nagyon régen volt példa, hogy a szegedi együttes Csabán nyerni tudjon – mondta Gálhidi György, a Szeged 2011 edzője.

A várható szegedi kezdő: Belecsan – Farkas M., B. Kapic, Petrók, Dedic – Kis R., Ulvicki, Markovics, Farkas Z. – Jovánczai, Varga B.

• 6. Kircsi 2013. április 28. 07:12
    „A 2015-ös holokauszt emlékévre 220 milliárd forintot költ a dohány-kormány. Az nem zavar?”
  • 5. roxper 2013. április 27. 22:58
    „Egy dél-alföldi "rangadón" 400 lézengő, elég vicces, erre minek állami pénz, minek 90 mrd-ért népstadion? :(((”
  • 4. Ebgondolat 2013. április 27. 22:32
    „Gyenge támadójáték. Ez kit lep meg? A használhatatlan Gomez megint a kezdőben, Ulviczki se érdemes rá, hogy bérelt helye legyen. Eközben Farkas Z. és Kis R. csere, míg Radnai és a rendkívül hasznos Geiger még a kispadon sem. Na, ez az, ami felháborító! A. Kapic is elhúzhatna már a rákba.”
  • 3. sikan 2013. április 27. 21:32
    „Látszik, hogy mennyire jó helyre tették ügyes politikusaink a sok millát, ez egy igazán jó befektetés (valakiknek!).
    "a szerdai vereséget is gyorsan feledni kell", hogy a maira tudjunk koncentrálni! Nem lenne jobb az egész botlábú csapatot elfelejteni? Kiss-Rigónak félre kell veretnie a harangokat, mert "ég a csapat!", régen így jelezték a tüzet, s egyéb katasztrófát.”
  • 2. Tisza 2013. április 27. 19:14
    „Ez papírforma , a szerdai viszont nagyon nem volt az!
    Most 2 hazai meccs a jövő héten, de Vasas ide, Vasas oda, a debreceni juniorok elleni a fontosabb, csak a győzelem elfogadható szerdán!
    A tüdőt is kiköpni a pályán, fiúk, úgy mint a Nyíregyháza ellen!
    Hajrá Szeged!”
  • 1. Együgyű 2013. április 27. 10:21
    „,,Ma 17 órakor: Békéscsaba-Szeged 2011"
    ,,- Nem szabad sokáig őrizgetni a negatív emlékeket, így a szerdai vereséget is gyorsan feledni kell." Igaza van a mesternek megint! Mi meg majd értesülünk az eredményről!