2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Gyengébb játékkal is nyert a HPQ Szeged

Gyengébb játékkal is nyerni tudott (3:0) a férfi röplabda Liga-bajnokság kiemelt csoportjában a HPQ Szeged.
A 3:1-es dági győzelem miatt már a találkozó elején látszott, hogy nem igazán tud ráhangolódni a hazai csapat erre a találkozóra. Ez elsősorban a rossz sáncokban és a céltévesztett leütések számában jelentkezett. Így aztán nem csodálkozhattunk azon, hogy a vendégek mindig ott „lihegtek" a szegediek mögött. Csíkosék azonban már az első szettben bebizonyították, hogy kötélből vannak az idegeik, hiszen 24:24-es állásból nyertek. Sajnos az első játékrész utáni ünnepélyes pillanat – amikor Hóbor Béla, a játékvezetői bizottság vezetője aranysípot adott át a szegedi Hajdú Bélának, akinek ezzel 35 éves munkáját ismerte el – sem dobta fel a hazaiakat. A második felvonásban szinte végig a Dág vezetett, azonban Nusser Elemér kiváló húzása – Affentálert Oltványi váltotta – bejött, s nyert két ponttal ismét a HPQ. A harmadik szett a korábbiaknál is izgalmasabb lett. Végül ünnepelhetett a hazai közönség.

Nusser Elemér: – Rossz játékkal bravúr nyerni, s ezt mi most megtettük.

Petheő (9) akrobatikus mozdulata pontot ért. Fotó: Schmidt Andrea
Petheő (9) akrobatikus mozdulata pontot ért.

A mérkőzés jegyzőkönyve

HPQ Szeged–Dág 3:0 (24, 23, 24)

Férfi röplabda Liga-bajnokság, kiemelt csoport. Újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Katona, Adler.
HPQ: Oltványi, Strezeneczki, PETHEŐ, Csíkos, NACSA, Nieselberger. Csere: Tapolcsányi (liberó), Affentáler, Bitó, Csányi. Edző: Nusser Elemér.
Dág: Szauter, Oszuska Z., ZIRIGH, Pollák, Laczi, Horváth. Csere: Koch (liberó), Bertók, Jánossy. Edző: Szauter Pál.

Szeged Beton: minden rendben

A belgrádi kétkapuzás és emberelőnyös gyakorlás után tegnap már a kotori uszodában is edzett a… Tovább olvasom