2017. 10. 24. kedd - Salamon 9°C | 13°C Még több cikk.

Gyöngyös-Pick Szeged 31-36

A Pick Szeged együttese Gyöngyösön lépett pályára a Budapest Bank férfi kézilabdaligában. A hazaiak nagyon készültek, ám nem tudták elkapni a magyarkupa-győztest.

Gyöngyösi Főiskola KK-Pick Szeged 31-36 (18-17)

Budapest Bank férfi kézilabdaliga, Gyöngyös, 800 néző. Vezeti: Medve, Tóth.

Gyöngyös: Nagy - Benis 1, Szabó 1, Czina 4, Kocsis 2, Himer 4, Kleis 10/1. Csere: Hanták 3, Szobol 2, Bendó 3. Edző: Éles József.

Pick Szeged: Marjanac - Ghionea 3, Katzirz 4, Andjelkovics 9, Herbert 1, Oszmajics 4, Zvizej 7/2, Vancsics 3. Csere: Petrea 4, Gyuris, Vadkerti. Edző: Vladan Matics.

Kiállítások: 8, ill. 10.

Hétméteresből: 4/2, ill. 2/2.

A második féliőben profi módon játszott a Pick Szeged, egy remek Andjelkovics produkcióval.

60. perc: Kocsis beállóból, 31-35. Oszmajics 2 perc, majd Bendó 2 perc. Időt kér Matics. 30 másodperc van hátra. Andjelkovics, 31-36. Zvizej 2 perc. Hazai hetes, Hanták, Marjanac véd. Vége! 31-36.

59. perc: Szobol, 30-35. Petrát takarja be Kleis. Semmi, szövegelésért Petrea 2 perc.

58. perc: Kleis jól játszik, 29-34. Katzirz hetest harcol ki, Zvizej, 29-35.

57. perc: Eladják a hazaiak labdát. Zvizej átlövését védi Nagy.

56. perc: Zvizej fut le mindenkit, 27-34. Hanták szépít, 28-34.

55. perc: Vancsics a "vinklibe", 27-33.

54. perc: Petrea a védők között, majd Bendó, 27-32. Habuczki 2 perc. Nem érti... Katzirz lövése a kapufát éri. Marjanac véd.

53. perc: Herbert hetest harcol ki. Zvizej, gól, 25-31. Marjanac elkapja a fonalat. Kleis mégis betalál, 26-31.

52. perc: Andjelkovics csinál bolondot a hazai védőkből, 25-30. Labdszerzés!

51. perc: Herbert! Végre! 25-29. Petrea bokája megsérül. Ápolják! Marjanac lábbal ismét.

50. perc: Andjelkovics Tanár úr! 24-28. Bendó Marjanac kezei között, 25-28.

49. perc: Petrea küld el mindenkit, 23-27. Kleis most a szélről, 24-27.

48. perc: Luka Zvizej repül, 22-26.  Kleis középről, 23-26.

47. perc: Bendó a szélről, 22-25.

46. perc: Marjanac lábbal. Andjelkovicsot a hatoson húzzák vissza. Szabaddobás.

45. perc: Himer átlövésből, Marjanacé, 21-24. Katzirz annál szebben, 21-25.

44. perc: Czina 2 perc. Petreát döngöli a földbe. Vancsics okosan Nagy lába alatt, 20-24.

43. perc: Andjelkovics tarthatatlan, varázsol, 19-23. Czina szépít, 20-23.

42. perc: Kleis egy indítás után, 19-22. Hebert szétlövi Nagy Leventét.

41. perc: Most viszont a hazaiak járnak hasonlóan.

40. perc: Újabb remek védekezés. Elveszik a labdát.

39. perc: Labdát szerzünk, Vancsics csodásan, 18-22. Időt kér Éles. Na végre beindultunk! Nem kaptunk még gólt a 2. félidőben!!!

38. perc: Oszmajics a lábak között, 18-21.

37. perc: Bendó hetest harcol ki. Kleis, Marjanac véd.

36. perc: Andjelkovics beindult, 18-20. Vancsics kapufa.

35. perc: Herbertet rántják le, semmi. A hazai kispad kap sárgát, mivel ez a negyedik, így 2 perc. A gyúró szólt be...

34. perc: Újból Andjelkovics, 18-19. Marjanac véd. Kiegészültünk.

33. perc: Andjelkovics egyenlít, 18-18. Czina brutális, csak sárga...

32. perc: Katzirz 2 perc. Mienk a labda.

31. perc: A hazaiak kezdenek. Ennél csak jobb jöhet! Oszmajics sárga. Ghionea ziccert ront.

30. perc: Kleis, Sándor Csikar szögből, 18-17. Ez a félidő. Éles a helyzet. 18-17.

29. perc: Matics időt kér. Petrea bombája a kapufán csattan.

28. perc: Habuczki szítja a tüzet rendesen. Katzirz ellen fault, jöhet a Gyöngyös. A két játékvezető??, pedig Medve valamikor az NB I-ben játszott... Hetes, a semmiért, Kleis, 17-17.

27. perc: Hazai időkérés. Kleis a szélről, 16-17.

26. perc: Marjanac véd, Ghionea gól, 15-17.

25. perc: Jól védekeztünk. Petrea, ismét vezetünk, 15-16.

24. perc: Czina, Herbert kezén megpattan a labda, 15-14. Oszmajics most okosan, 15-15.

23. perc: Zvizej ziccer, 14-14.

22. perc: Hanták a kezek között, 14-13. Nagy védi Oszmajics löketét. "Levi!" - zúg a lelátó.

21. perc: Nincs gól ebben a percben. Támadnak a hazaiak.

20. perc: Hazai hetes, Kleis, Marjanac hozzá ért, 13-13. Herbert ziccert ront, majd Ghionea hat méterről mellé dobja a labdát. Hihetetlen...

19. perc: Zvizej sikeres zunder, 12-13.

18. perc: Marjanac védés. Petrea mellé, Kocsis bevágja, 12-12.

17. perc: Katzirz remekel, 11-12.

16. perc: Kleis a szélről, 11-10. Petrea talpról, 11-11.

15. perc: Szobol iszonyatos nagy gól, 10-9. Andjelkovics gyorsan válaszol, 10-10.

14. perc: Habu faragja Andjelkovicsot. Nagy véd újból.

13. perc: Himert ápolják. Marjanac védés, Oszmajics bomba mellé. Hanták egyenlít, 9-9.

12. perc: Ghionea most okosan behúzza, 8-9.

11. perc: Ghionea ziccerét fogja Nagy, Benis egyenlít, 8-8.

10. perc: Katzirz csúnyán mellé, Andjelkovics viszont annál okosabban, 7-8.

9. perc: Marjanac védés. Herbert ziccer hiba. Véd Nagy Levente. Himer Marjanac lábai között, 7-7.

8. perc: Zvizej emelkedik, 6-6. Katzirz ütközik Szabóval, ápolni kell, Éles kap sárgát reklamálásért. Oszmajics a megszokott módon, 6-7.

7. perc: Oszmajics tört be, 5-5. Himer veri meg Herbertet, 6-5.

6. perc: Zvizejt lökték meg, semmi, Nagy védi a zundert. Katzirz és Habuczki 2-2 perc. Czina talpról, 5-4.

5. perc: Kleis a szélről, 3-4. Czina középről, 4-4.

4. perc: Himer, majd Ghionea eredményes, 2-4 ide.

3. perc: Katzirz duplája és Andjelkovics góljainak köszönhetően 3-1-re vezetünk. A hazaiaknál Szabó volt eredményes.

A gyöngyösi csarnokba érve az első ember akivel találkoztunk Perger Zsolt volt, a Pick egykori hálóőre. Mankóra támaszkodva köszönt, és mondta, hogy december 22-én szabadul meg a gipsztől. Szegeden kezelteti magát, és nagyon sajnálja, hogy most nem tud pályára lépni volt csapata ellen. Szeged számára is örök szerelem marad.

Amióta a volt szegedi játékosok a Gyöngyös csapatát erősítik, azóta a Tisza-parti drukkerek kicsit tartanak a Heves megyei fellépéstől. Ma este 18 órakor éppen ez a derbi következik, Vladan Matics együttese az egykori világválogatott Éles József vezette Gyöngyös ellen csatázik. Tegnap két edzés között a Pick vezetőedzőjével, Vladan Maticcsal beszélgettünk.

– Kezdem a jó hírrel, Herbert Gábor pályára tud lépni, azonban Puljezevics Nenad biztos, hogy nem. Adrian Petrea is kihagyta a héten az edzéseket, pihentette fájós lábát. A többiek rendben vannak. Forró hangulatú meccsre számítok, bízom benne, hogy a jó formában lévő csapatom ismét olyan határozottan kezdi a meccset, mint azt tette a Debrecen ellen. Azért a nemzetközi meccseken egészen más ritmusban kellett játszanunk, aminek köszönhetően felgyorsultunk. Biztos, hogy a volt szegedi játékosok megint nagyot küzdenek ellenünk, de nem tudok mást elképzelni, mint a mi győzelmünket.

Bronz fokozatú támogató

Tegnap délben újabb támogatóval bővült a Pick Szeged csapata. A szegedi székhelyű Süd-Alu Kft. az idény végéig szóló szponzori szerződést írt alá a klubbal. Az építőipari cég bronz fokozatú támogatója lesz a csapatnak.

• 2. xene@freemail.hu 2008. december 10. 18:04
    „Úgy tudom a Veszprém is két nap alatt rendezi le a bajnokiját és a kupa-meccsét.”
  • 1. sardna86 2008. december 10. 16:05
    „Sziasztok!
    A holnapi, Diósgyőr elleni kupameccsre milyen csapattal áll ki a Szeged?
    2 nap, 2 meccs: nem lesz ez sok?”

Rangsoroltak a szövetségek

A Magyar Távirati Iroda felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik:… Tovább olvasom