2017. 10. 17. kedd - Hedvig 9°C | 23°C Még több cikk.

Győr - Szeviép-Szeged 68-80

A Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata a szezon során negyedszer is jobbnak bizonyult a Győrnél. Azidegenbeli sikerrel megszilárdították harmadik helyüket a bajnoki tabellán.

Seat Foton Győr–Szeviép-Szeged  68–80 (27–27, 15–23, 8–17, 18–13)
Uniqa NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, 19. forduló. Győr, 150 néző. Vezette: Benczur, Bognár.
Győr: Borovickova, Fűrész 13/9, Kovács, IMBERGEROVA 14/3, RADUNOVICS 20. Csere: Izsák, Keller 6, Vida 13/9, Antolovics 2.  Edző: Tapodi Péter.
Szeviép: Dubrovina 5/3, NÉMETH 29/21, FÜRÉSZ 6, MASLOWSKI 16, ZSERZSERUNOVA 14/3. Csere: Vincze 1, Szakács 9/3, Russai. Edző: Donkó Orsolya.
Kipontozódott: Vincze (32. perc), Zserzserunova (39.).

Hiába számított a győriek szempontjából kulcsfontosságúnak a Szeviép elleni találkozó, a kisalföldi sportbarátok bántó érdektelenséget tanúsítottak a rangadó iránt. Öt perccel a kezdés előtt alig ötvenen ücsörögtek a lelátón – közöttük legalább húsz szegedi drukker –, így a hazai vezetők a csekélyke nézőszámra való tekintettel úgy döntöttek, felesleges procedúra lenne a csapatok bemutatása, akik pedig kijöttek, úgyis mindenkit ismernek... (Igazságtalanság lenne, ha nem jegyeznénk meg: a későkkel együtt végül százötvenen csak összejöttek.)

A Szeviép számára baljós fejleményt jelentett, hogy a játékvezetők kissé szigorúan Maslowski, majd Dubrovina ellen is gyorsan befújták a második személyit, a vendégeknek tehát a faultproblémákkal is korán kalkulálniuk kellett. Az első negyed 27–27-es pontzuhataggal zárult, a védekezések itt is, ott is „erősen sántítottak". A győrieknél a két „magasember", Radunovics és Imbergerova cipelte a terheket – előbbi 12, utóbbi 9 pontig jutott tíz perc alatt –, míg a Szeviépben Németh Bernadett villogott. A szegediek válogatott játékosa a két csapat októberi Európa-kupa-összecsapásán is sziporkázott, akkor a nagyszünetig 21 pontot szorgoskodott össze, most az első negyed után 13 egység díszelgett a neve mellett. A krónikához tartozik, hogy a nyitány utolsó másodpercében a házigazda egy meg nem ítélt támadóhiba után Radunovics kettő plusz egyes kombinációjával egyenlített, ráadásul a szegediek gondjait tetézte, hogy Maslowski ekkor már három „büntetésnél" tartott.

Fotók: Bertleff András

A rövid pihenőt követően folytatódott az adok-kapok, érezhető volt: amelyik csapat újítani tud, nagyot léphet előre. Örömmel nyugtázhattuk, hogy a negyed második felére feljavult a Szeviép védekezése, és a látogató 40–40-es állásról 50–42-re ellépett. Apró adalék az első félidőhöz: Németh Bernadett ezúttal is megdobta a maga huszonegyesét, miközben a túlvégen a két kezdő hátvéd, Fűrész és Borovickova mínusz egyes, illetve mínusz kettes teljesítményindexszel zárt. Nem mindegy.

Büszke papa

A Győr–Szeviép mérkőzést Michelle Maslowski édesapja, Leon is a helyszínen szurkolta végig. A papa vasárnap érkezett Szegedre, és tervei szerint a következő hetek bajnoki rangadóin személyesen szorít gyermeke, no meg a szegediek sikereiért. – Évente legalább egyszer átutazom Európába, hogy találkozzam Michelle-lel – mondta a találkozót megelőzően Leon Maslowski, aki annak idején edzőként is sokat tett azért, hogy lánya minél jobb kosaras legyen. – Legutóbb tavaly, Olaszországban, Viterbóban láttam őt játszani, és büszkén állíthatom, nem okozott csalódást. Hogy izgulok-e a meccs előtt? Egyáltalán nem. Michelle rendkívül sokoldalú játékos, s jó versenyzőtípus, úgy gondolom, a győri rangadó tétje pozitívan hat rá. Remélem, ma sem hoz szégyent a fejemre – tette hozzá nevetve Leon Maslowski.

A harmadik etap kezdetén a Foton három és fél percig képtelen volt a gyűrűbe találni, a szegediek azonban így sem tudták jelentősen növelni előnyüket. Donkó Orsolya időkérése azután kimozdította a mérkőzést az állóháborúból. Maslowski sorozatban öt pontot dobott, és a 26. percben 61–46-nál jóleső érzéssel pillanthattunk a táblára. A Győr a meghatározó játékosok gyengélkedése miatt mintha kifogyott volna a variációs lehetőségekből, és mivel Radunovics is fáradni látszott, a kifogástalan szegedi védekezéssel szemben teljesen tanácstalan Rába-partiak helyzete egyre reménytelenebbnek tűnt.

Igen ám, de a 67–50-nel rajtolt negyedik negyedre megállt a Szeviép támadójátéka, egy ideig a külső kísérletek sem estek be, és Fűrész triplája után, három perccel a vége előtt hét pontra olvadt a vezetés. A kritikus pillanatban Németh dobta be a mentőövet: a végig extrát produkáló hátvéd az ellentámadásból azonnal berámolt egy hármast, és mivel néhány másodperccel később Dubrovina is megtette ugyanezt, eldőlt a csata. Győzelmével a Szeviép megerősítette harmadik helyét a tabellán, a győriek viszont leszámolhatnak azon álmaikkal, hogy az alapszakaszt az első négy között zárják.

Donkó Orsolya: – Három hónapot dolgoztunk, hogy a márciusi rangadókra felkészüljünk. A mai győzelem után igazán büszke lehetek a lányokra.

További eredmények: Zala Volán– Pécs 66–74, Szolnok–Sopron 80-85, Szekszárd–BSE 63-79, Szombathely– Cegléd 61–69, BEAC-Újbuda–Vasas- Csata 58–66.

• 1. Bélás 2009. március 11. 21:04
    „Még szerencse,hogy Szegeden mindíg telt ház van!Bagoly mondja verébnek...”

Risztov Éva három év szünet után visszatért az úszáshoz

Nem a medencébe, hanem a hosszútávúszásba, vagyis a nyíltvízi szakágba. Reméli, hogy valóra válthatja álmát: megszerezheti a hőn áhított olimpiai érmet. Tovább olvasom