2017. 02. 21. kedd - Eleonóra 0°C | 7°C Még több cikk.

Győri ETO-Pick Szeged 27-33

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata idei első bajnoki mérkőzését játszotta a Budapest Bank férfi kézilabdaligában. A Tisza-parti együttes a bajnokság sereghajtójának otthonában, Győrben vendégszerepelt és 33-27-re győzött.

Győri ETO-Pick Szeged 27-33 (10-19)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 18. forduló, Győr, 300 néző. Vezette: Horváth, Marton.

Győr: Hoffmann - Székely (1), Horváth 2, Kányai, Bognár 2, Nagy T. 3, SZÉLES 6. Csere: Herjeczky (kapus), Konkoly 2, Székely (1) Antal, 4 (2), Becker, Szabó  1, HOLLÓS 6 (2). Edző: Vura József.

Pick Szeged (zárójelben lapunk osztályzata 1-től 6-ig): Puljezevics (4) - Ghionea 3/2 (3,5), Laluska 1 )(3), Nenadics 6 (4,5), Zubai 1 (3,5), Oszmajics (5), 10 Zvizej 5/1 (4). Cserék: Marjanac (kapus) (2,5), Herbert (3), Katzirz 1 (2,5), Krivokapics (2), Petrea 1 (2,5), Vancsics 3 (4), Vadkerti 1 (3).  Edző: Vladan Matics.

Kiállítások: 6, ill. 12 perc.

Héméteresből: 5/5, ill. 4/3.

A végeredmény: 27-33

60. perc: Nenadics két perc a semmiért.

60. perc: Puljezevics-védés, Vancsics a kapus kezei között lő gólt, 27-33.

59. perc: Zvizej befutásból talál be, 27-32.

59. perc: a Pické a labda egy kivédekezett győri támadás után.

58. perc: Osmajics betörésből növeli az előnyt, 27-31.

57. perc: Osmajics-sánc, Zvizej ziccert ront, Puljezevics-bravúr.

56. perc: Nenadics a jobb alsóba tüzel, 27-30.

56. perc: izgalmas a hajrá, Dénes a szélről lő gólt, 27-29.

55. perc: Osmajics-bomba, 26-29.

Matics időt kért.

Fotók: Krizsán Csaba

55. perc: Eladjuk a labdát, Hollós, 26-28. Mi van itt?

54. perc: Katzirz 2 perc, majd újabb 2 perc. A két játékvezető: Kabaré! Konkoly esik nagyot, hetes. Hollós Puljezevics mellett, 25-28.

53. perc: Széles zunder, 24-28.

52. perc: Bognár eredményes, 23-28. Vadkerti 2 perc.

51. perc: Oszmajicsra lehet ma számítani, 22-28.

50. perc: Egyik oldalon sincs gól.

49. perc: Szenvedünk.

48. perc: Négyen vagyunk mezőnyben, Vadkerti a kapust találja el, Antal beállóból, 22-27.

47. perc: Oszmajics kap 2 percet. Hazai hetes, sőt, Katzirz is 2 perc. Miért? A két sporti talán tudja. Hollós, 21-27.

46. perc: Konkoly talpról, ez sem volt csúnya, 20-27.

45. perc: Oszmajics-parádé. A jobb pipában a labda, pók ott nem maradt, 19-27.

44. perc: Hiába véd Marjanac, Konkolyé a labda, 19-26.

43. perc: Hollós a szélről, 18-25. Vadkerti gyors válasza, 18-26.

42. perc: Győri hetes, Antal, 17-24. Kányai brutális, Zubait hátulról takarja be, 2 perc. Oszmajics emelkedik, 17-25.

41. perc: Még mielőtt belelkesednének a hazaiak: jön az Oszmajics-bomba, 16-24.

40. perc: Nagy, Marjanac kezéről, 15-23. Hollós labdaszerzés után, 16-23.

39. perc: Oszmajics bomba, a kapufát is éri, jelentem elgörbült...14-23.

38. perc: Nagy, Marjanac rendesen elnézi, 14-22.

37. perc: Hollós indulás után, 13-22.

36. perc: Hazai hetes. Inkább belemenés volt... Antal, 12-22.

35. perc: Bognár 2 perc. Vancsics a szélről, hibátlan, 11-22.

34. perc: Antal avatja fel Marjanacot, 11-21.

33. perc: Vadkerti, Vancsics a labda útja, utóbbi a befejező, 10-21.

32. perc: Oszmajics bejátszása nem jut el Zubaihoz. Petreához viszont igen, 10-20.

31. perc: Érkezik Marjanac, Petrea, Vadkerti és Vancsics.

30. perc: Szabó szépít, 10-19. Matics időt kér, 8 másodperc van hátra a félidőből. Marad az eredmény: 10-19. FÉLIDŐ.

29. perc:
Nenadics-show, 9-18. Nenadics hetest harcol ki, Ghionea, 9-19. Közte tíz!

28. perc: Labdaszerzés, Nenadics repül, 9-17.

27. perc: Puljezevics védi Széles bombáját, Zvizej hetest ront.

26. perc: Széles átlövésből, 9-16.

25. perc: Eladott labda mindkét oldalon, marad szerencsére nálunk. Katzirz is beköszön, 8-16.

24. perc: Két Puljezevics védés, Zvizej a felsőbe bombáz, 8-15.

23. perc: Laluska ziccert ront.

22. perc: Gól nélküli perc.

21. perc: Hiába véd Puljezevics, Széles begyűjti a labdát, 8-14.

20. perc: Puljezevics indít, Zubai a befejező, 7-14.

19. perc: Nenadics, iszonyat bomba, 7-13. Időt is kér a Győr.

18. perc: Védekezünk, a Győr nem kapkod.

17. perc: Hazai hetes. Székely, Puljezevics lábáról, Oszmajics 10 méterről, 7-12.

16. perc: Zvizej sportszerű: Ghionea kínai után, 6-11.

15. perc: Nincs gól.

14. perc: Ghionea indul, Zvizej kínaiból növeli az előnyt, 6-10.

14. perc: Horváth A. középről Puljezevics lábai között szerez gólt, 6-9.

13. perc: Bognár kétperces büntetést kapott, Zvizej a szélről gyorsan kihasználja az emberelőnyt, 5-9.

12. perc: szépítenek a hazaiak, Széles, 5-8.

12. perc: Zubai hetest harcol ki, Ghionea magabiztos, 4-8.

11. perc: zsinórban három szegedi gól, szerzői: Zubai, Nenadics, Laluska, 4-7.

6. perc: Bognár, újból vezet a Győr, 4-3. Oszamajics talpról, Hoffmann lábai között, 4-4.

5. perc: Oszmajics bomba, 3-3.

4. perc: Nagy talpról, majd Széles a szélről, 3-2.

3. perc: Zubai hetest harcol ki. Zvizej: 1-2.

2. perc: Nenadics bemutatkozik, remek gól, 0-1. Horváth egyenlít, 1-1.

1 perc: Mi kezdtünk! Eladott labda itt, eladott labda ott, majd Nenadics lő mellé.

1. perc: Marian Cozma emléke előtt egyperces néma csenddel adóztak a csapatok, a szurkolók, a játékosok, az edzők megfogták egymás kezét, a győriek is csatlakoztak az Összefogás az erőszak elleni akcióhoz.

Vladan Matics pedig döntött: Julian Stamate marad ki a keretből, így ő csak a társakkal melegített.

Három film, és máris megérkezett (12.45-kor indult, 16.30-kor Győrben volt) a társaság Győrbe, az idei első bajnoki összecsapásra. Vadkerti Attila gondoskodott arról, hogy a társaság ne unatkozzon, a filmvígjátékoknak köszönhetően gyorsan eltelt az út.
Az a megérkezéskor kiderült, hogy a két Józsa testvér, Dávid és Máté (volt Pick Szeged) nem lép pályára, hiszen az ETO vezetőivel még nem tudtak megegyezni, egyelőre csak a csapattal edzenek. Nincs igazán túl jó passzban a győri együttes, a játékosok nagyrésze a héten kapta meg az elmaradt fizetését.
Szerencsére Vladan Matics, a Pick Szeged vezetőedzője a bőség zavarával küzd, egyedül Danijel Andjelkovics sérült, a többiek egészségesek. A tiszta pirosban pályára lépő vendégeknél pedig két újonc melegít izgalommal: Petar Nenadics és Zubai Szabolcs először szerepel a Pickben. De Julian Stamate is hosszú idő után szerepelhet a szegedieknél, a román válogatott beállós ebben az idényben még nem játszott, és Laluska Balázs is októberben szerepelt a csapatban. Nos, így még talán kicsit különlegesebb lesz a győri meccs, mert az eredmény nem lehet kérdéses: csak a győzelem különbsége. 18 órakor kezdünk, következik 2009 első bajnokija.

– A győzelem kötelező – kezdte a beszélgetést Vladan Matics vezetőedző –, jobb csapat vagyunk, ez nem is kérdéses. Nagyon bízom benne, hogy a három román fiú lelkileg túl tudja tenni magát barátjuk, társuk, Marian Cozma elvesztése miatt. Egyelőre nem tudom, hogy milyen kerettel vesszük fel a küzdelmet, közvetlenül a meccs előtt jelölöm ki a csapatot. Egyedül Andjelkovics sérült, ő jelenleg Ványa Bankovics útmutatása alapján tréningezik. Puljezevicsnek a keze fáj, de játszik, Nenadics szerencsére meggyógyult. Nem szabad a kisalföldi csapatot lebecsülni, számomra érthetetlen, hogy miért utolsók, hiszen náluk vannak gyengébb együttesek is.

• 2. Gaben07 2009. február 12. 12:44
    „izrael-hun 1-0”
  • 1. gardista33 2009. február 11. 18:20
    „izrael-hun 0-0”

Online körkapcsolás bajnoki mérkőzésekről

Online körkapcsolás 18 órától a HNKC, a Szeged Beton, a Bodrogi Bau Szentes és a Szeviép-Szeged bajnoki mérkőzéséről. Tovább olvasom