2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

Győzelem az alapszakasz végén: Pick-Mezőkövesd 28-20

Juan Carlos Pastor csapata egy szorosabb első félidő után magabiztosan győzte le Skaliczki László együttesét a férfi kézilabda NB I-ben. Larholm tízszer volt eredményes, ezzel ő lett az alapszakasz gólkirálya.
Pick Szeged-Mezőkövesd 28-20 (15-12)
Férfi kézilabda NB I, alapszakasz, 24. (utolsó) forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Heim, Folántai.
Pick Szeged: Mikler – Gidai 1/1, Ancsin 4, Mindegía 1, Zubai 1, Ilyés, Vadkerti 2. Csere: Tatai (kapus), Blazevic, Prce 3, Larholm 10/4, Laszica 2, Hegedüs 2, Kekezovics 1, Fekete B. 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Mezőkövesd: Kovács J. - Benis 1/1, Dukics 3, Cuzic 5, Trivkovics 2, Radnic, Szepesi 2. Csere: Kiss (kapus), Dobó, Kurbely, Radnic 2, Grünfelder 1, Tóth B. 2, Pavlovic, Bakos, Molnár 2/1. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítás: 2, ill. 10 perc.
Hétméteres: 7/5, ill. 3/2.
Meccsfilm: 0-1, 0-2, 0-3, 1-3, 1-4, 2-4, 2-5, 3-5, 4-5, 4-6, 5-6, 6-6, 6-7, 6-8, 7-8, 8-8, 9-8, 10-8, 10-9, 10-10, 11-10, 12-10, 12-11, 13-11, 13-12, 14-12, 15-12 (félidő), 16-12, 16-13, 16-14, 17-14, 17-15, 18-15, 18-16, 19-16, 19-17, 20-17, 21-17, 22-17, 23-17, 24-17, 25-18, 26-18, 27-18, 27-19, 27-20, 28-20.

Érdekesség, hogy Juan Carlos Pastor szegedi edző lánya ma kint volt a spanyol labdarúgó-bajnokságban lejátszott Valladolid-Barcelona meccsen, így a helyszínen látta, hogy a hazaiak 1-0-ra győzik le a katalán sztárcsapatot. Jó napja volt tehát a Pastor-családnak!

Skaliczki Újszegeden: hazai siker Pick-Mezőkövesden. Galéria: Schmidt Andrea

60. perc: Tatai csak beleérni tud Cuzic lövésébe 27-20. Még egy szegedi gól a végére, 28-20-ra nyer a Pick, amely a második helyről várhatja a rájátszást.

59. perc: Mindegía lop labdát, de nincs gól belőle. Közben a lelátón kiszúrtuk a Csurgó szegedi származású válogatott játékosát, Lele Ákost.

58. perc: Molnár a büntető után most a szélről eredményes 27-19.

57. perc: szegedi labdaszerzés.

56. perc: Fekete Bálint a pályán.

55. perc: Vadkerti lehetetlen szögből lő gólt a szélről 27-18.

54. perc: szegedi időkérés. Ancsin az "egekből" lő gólt 26-18.

53. perc
: Tatai ziccert véd, de jár a hetes és a két perc Prcének. Tatai kivédi, üvölt a közönség!

52. perc: Tatai ér le a jobb alsóra.

51. perc: Mindegía szerez labdát.

50. perc: Molnár hetese is jó 25-18.

49. perc: Gidai dobja be a hetest 25-17.

48. perc: jó a szegedi védekezés.

47. perc: elsül Larholm keze, a testek között talál be laposan 24-17.

46. perc: Ilyés passza után most Zubai harcol ki hetest. Larholm fölévágja, őt is és a közönséget is meglepte.

45. perc: Ancsin húzása után Laszica eredményes a szélről 22-17. Zubai egyedül marad, és nem is hibázik 23-17.

44. perc: most a kapusról megy be Prce átlövése 21-17.

43. perc: Kekezovics a szélről, szép gól volt 20-17. Radnicot kiállítják.

42. perc: Prce duplázza meg góljai számát egyetlen mozdulattal 19-16. Grünfelder 19-17.

41. perc: Szepesi 18-16.

40. perc: Larholm kilencedszer eredményes, megállíthatatlan 18-15.

39. perc: Cuzicot kiállítják támadásban. Kettős hátrányban eredményes Tóth Balázs 17-15.

38. perc: Larholm harcol ki hetest és kiállítást Dukicson. Csak a kipattanót dobja be, de így is ő az NB I alapszakaszának gólkirálya 17-14! Jelenleg 131 gólon áll, de ez még mehet feljebb. A svéd játékos egyébként korábban hazájában és dániában is volt gólkirály.

37. perc: Benis hetesből talál be 16-14.

36. perc: Kekezovics rontja el a helyzetet.

35. perc: Trivkovics talál be 16-13.

34. perc: jó védekezés itt is, ott is.

33. perc: Larholm bedobja, ezzel 130 találattal áll a góllövőlistán 16-12. Ha így marad, társgólkirály lesz az alapszakaszban, ha lő még egyet, akkor egyedül végez az élen.

32. perc: Prce ellen védekeznek belül, hetes.

31. perc: Tatai jön a kapuba, köszönti is a szegedi közönség.

Félidő.

30. perc: Ancsin harcol ki hetest, erre időn túl kerül sor. Larholm betekeri, 15-12 a félidő.

29. perc: Cuzicnak erre is van válasza 13-12. Hegedüs 14-12.

28. perc: Larholm megint - lehet, hogy figyeli a góllövőlistát? 13-11.

27. perc: Cuzic megint megtalálja a részt, ez volt a harmadik gólja 12-11.

26. perc: mezőkövesdi időkérés. Larholmnak egyébként nyolc találat kell a gólkirályi címhez, jelenleg négynél tart.

25. perc: Ancsin kiválóan blokkol.

24. perc: Grünfelder eladja, miénk a labda. Larholm akcióból eredményes 12-10.

23. perc: két perc Kurbelynek. Hegedüs nagyot esik, lent marad.

22. perc: Dobó Zsolt betalál, Hegedüs válaszol 11-10. A nézők Tatai Peti nevét skandálják.

21. perc: Szepesi góljával 10-9.

20. perc: rossz a kövesdi indítás, egyik játékosuk estében szétüti a kispad mögötti rácsokat. Közben Laszica eredményes 10-8.

19. perc: Hegedüs és Laszica a pályán.

18. perc: Prce labdát szerez, Larholm végigrobog és bevágja. Először vezet a Szeged 9-8.

17. perc: egyenlítünk, Nikola Prce vág egy hatalmas gólt 8-8.

16. perc: Larholm hetesével 7-8.

15. perc: kimarad a szegedi támadás.

14. perc: betalál Trivkovics is, megint kettővel vezetnek 6-8.

13. perc: Cuzic 6-7.

12. perc: nyílegyenesen vágódik a bal alsóba Larholm hetese, 6-6. Először egyenlő 0-0 után. Kövesdi időkérés.

11. perc: Prce a pályán támadásban.

10. perc: Ancsin egy gyönyörű testcsel után eredményes 5-6.

9. perc: remek Vadkerti ejtése 4-5. Cuzic megy be a résen 4-6.

8. perc: Ancsin bivalyerős lövéséhez csak hozzáérni tudnak 3-5.

7. perc: Kovács indít, Szepesi bevágja 2-5. Szól az "ébresztő" a szegedi szurkolóktól.

6. perc: Mindegía szépít 2-4.

5. perc: eddig meglepő a kezdés, de még van 55 perc a meccsből.

4. perc: Dukics átlövésből szerzi harmadik találatát 1-4.

3. perc: Dukics, majd Szepesi, 0-3. Ancsin lövi az első hazai gólt 1-3.

2. perc: Dukics góljával vezetnek a vendégek 0-1.

1. perc: elkezdtük.

17.56: a kövesdieknél egyértelműen a mester, Skaliczki László kapja a legnagyobb tapsot a szegedi közönségtől, de az exszegedi Kiss Olivért és Grünfelder Pétert, valamint a Pick kölcsönjátékosát, Tóth Balázst is külön köszönti a szpíker.

Így melegítettünk.

17.44: Källman bokasérülése miatt kihagyja a mai meccset.

17.39: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból.
Hamarosan kezdődik a Pick Szeged utolsó bajnokija az alapszakaszban - mivel a Veszprém kora délután 27-21-re nyert Tatabányán, eldőlt, hogy a Pastor-csapat a második helyről várhatja majd a rájátszást. A meccsnek így sok tétje nincs, viszont a nőnapi ingyenes meccsre miatt érkező hölgy nézőket, na meg a többieket is ki kell szolgálni egy sikerrel.

– Kaptam ajánlatokat, de nem szerettem volna bármit elvállalni. Volt, hogy nem tudtam megegyezni a kérővel, és olyan is, hogy nem jelentett elég kihívást a feladat. 23 évet töltöttem el folyamatosan a magyar férfi kézilabdázás élvonalában, ez a fél év szünet már kijárt nekem – mondta lapunknak az 58 esztendős Skaliczki László, a Szegedi Volán korábbi játékosa és a Pick Szeged korábbi trénere arról, hogy ősszel miért nem vállalt munkát.

– Azért nem volt kézilabdamentes ez az időszak sem, újkígyósiként a helyi NB II-es csapatnál tartottam edzéseket, kint voltam egy szakmai stábbal a szerbiai női világbajnokságon, emellett szakkönyveket olvastam, meccseket néztem. Elsősorban a játék fejlődését figyeltem, arra voltam kíváncsi, hogy a gyors játék során, döntéskényszerben hogyan reagál a védekezés, illetve arra, hogy az utánpótlásképzésben melyek a hangsúlyos területek. A kikapcsolódásra is jutott lehetőség, sok időt töltöttem a családdal és a kiskutyánkkal, és persze megnéztem a Minden héten háború című filmet Al Pacino főszereplésével, amit még a szegedi játékosoktól kaptam a távozásomkor. Nem nosztalgiáztam, nem sopánkodtam, a jelenben éltem – mondta a mesteredző, aki emellett olvasott is, ezúttal Dan Millman A békés harcos útja és Erich Maria Remarque A Diadalív árnyékában című művét lapozgatta.

Skaliczki László mezőkövesdi trénerként tér vissza Szegedre. Fotók: Schmidt Andrea

Decemberben aztán nem bírta tovább edzősködés nélkül, és elvállalta a Mezőkövesd felkészítését. A kövesdiek nem remekeltek az ősszel, így Skaliczkinak egy feladata van az alsóházi rájátszásra: benntartani a csapatot.

– Nem kis vívódás után vállaltam el a felkérést, a fiammal együtt kilenc hete dolgozunk a csapattal. Tűzoltómunkát végzünk, jelenleg csak az a fontos, hogy elkerüljük a katasztrófát, azaz a kiesést. Jó helyre kerültem, mindenki segíti a munkámat, és a kisvárosi élet is tetszik. Kecskeméten voltam már hasonló helyzetben, akkor is a bennmaradás volt a cél, és azt látom a játékosokon, hogy együtt sikeresek tudunk lenni – fogalmazott.

Szombaton 18 órától az alapszakasz utolsó fordulójában a Pick Szeged éppen a Mezőkövesd ellen játszik az újszegedi sportcsarnokban (nőnap alkalmából a nőknek és lányoknak ingyenes a belépés).

– Pályafutásom meghatározó helyszíne Szeged, ahol tíz évig éltem, a város fontossá vált a számomra. Ugyanez igaz a csapatra is, amelynél játékosként és edzőként kilenc évet töltöttem el. Sok barátot szereztem, jó lesz velük újra találkozni – tette hozzá Skaliczki László, aki 1996-ban bajnoki címet szerzett a Pick élén, 2011-ben pedig lapunk megválasztotta az elmúlt 50 év legjobb szegedi edzőjének.

Zubai Szabolcs (balra) szülővárosa csapata ellen készül. Fotó: Schmidt Andrea

Váltott lovakkal

Zubai Szabolcs, a Pick Szeged 29 éves válogatott játékosa számára mindig különleges a Mezőkövesd elleni összecsapás.
– Érdekes és egyben nagyon jó érzés szülővárosom csapata ellen játszani, ráadásul egyik legjobb barátom, Molnár Ferenc is ott lesz az ellenfél soraiban. Na és ott van Skalkiczki László, aki évekig az edzőnk volt, együtt harcoltunk a sikerekért. És aminek még nagyon örülök: végre itthon játszunk! Jó lesz már hallani a szegedi közönség szurkolását. Hogy mit várok? Győzelmet! Mindenki tudja a dolgát, és a sok sérült miatt ezúttal is „váltott lovakkal" játszunk. Jó iramú, közönségszórakoztató játékot várok, magabiztos Pick-sikerrel – mondta Zubai a csapat honlapján.

Megyei foci: balhés meccset nyert a Csanádpalota

Idegenben ikszelt a Szeged 2011 az NB III-ban, megint nyert a Volán a megyeegyben. Eredmények. Tovább olvasom