2017. 07. 23. vasárnap - Lenke 21°C | 35°C Még több cikk.

Győzelem, Drahos nyolc triplájával

Továbbra is őrzi veretlenségét a Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli férfiegyüttese: öt bajnoki és két kupagyőzelem Drahosék eddigi mérlege.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli–Jászberényi KSE 103–75 (24–21, 32–15, 23–21, 24–18)
NB I/B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Csősz, Farkas.
Vásárhelyi Kosársuli: DRAHOS 38/24, Elek 6, NYILAS 18/6, Kováts 18/3, KUKLA 16. Csere: Csorba 2, Vas 5. Edző: Czuprák László, dr. Elek András.

A vendégcsapat újonc ugyan az NB I/B-s bajnokságban, de minden játékosa szerepelt már az A csoportban is. A Kosársulit „megfogta" Utasi bemelegítés közbeni súlyos bokasérülése, így a 3. percben 0–7 állt a táblán. Drahos vezetésével azonban gyorsan helyreállt a rend (9–7), majd 20–11 lett az eredmény. Néhány hazai hiba, három jászberényi tripla, és újra szoros lett a meccs, 22–21. A végig zónázó jászságiak védekezése gyorsan megroppant a második negyed elején: Drahos szinte zsinórban vágott be öt triplát, amivel tulajdonképpen eldőlt a mérkőzés, 48–30. Kukla és Kováts is foghatatlan volt centerben, így még nőtt is az előny, 56–36.

A szünet után a Vas, Kukla duó szórta a pontokat.

Nem volt túl izgalmas a találkozó, de a Bodrogi Bau játékosai helyenként igen látványos játékkal (tizenegy tripla – ebből nyolcat Drahos jegyzett, szép zsákolások, fonákátadások) újabb fölényes győzelmet arattak, amit a nézők a végén vastapssal honoráltak.

Juniorok: Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli–Jászberényi KSE 112–44 (29–13, 19–10, 24–6, 40–15). Kosársuli: Szilágyi 6, BODROGI 16, VAS 29/3, Sutka 2, DANI L. 24/9. Csere: DANI Z. 15/9, Kispál 6, Grezsa 2, Kiss Cs. 6, Török 6/6.

Póló helyett pankráció

Egyetlen góllal alulmaradt a Szeged Beton VE férfi vízilabdacsapata az egri OB I-es rangadón. A… Tovább olvasom