2017. 11. 22. szerda - Cecília 5°C | 13°C Még több cikk.

Győzelem helyett vereség

A labdarúgó NB II keleti csoportjának kilencedik fordulójában fájó vereséget szenvedett a Makó FC a Bőcs otthonában.
Bőcs–Makó FC 1–0 (0–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés, 200 néző. Vezette: Hegedűs (Vígh, Forgács).
Bőcs: Balázs – Vágó, Martis, Molnár, Vass – Szakszon, Írhás, Hegedűs, Siróczki – Dani, Urbin. Edző: Tóth László.
Makó: Czirbus 6 – Szaveljev 5, Mórocz 6, Bakos Á. 5 – Csamangó 5, Magyar 5, Fülöp 5, Kis K. 6, Podonyi 5 – Kulacsik 5, Bány 5. Edző: Takács Zoltán.
Gólszerző: Dani a 82. percben.
Csere: Csamangó helyett Bakos T. (5) a 60., Urbin h. Gaál a 69., Vass h. Török a 88., Siróczki h. Simon a 90. percben.
Sárga lap: Vass a 11., Mórocz a 13., Magyar a 65., Bakos Á. a 85. percben.

Csatárok nélkül bizony nem várt könnyű feladat a Makóra Bőcsön. A zöld-sárgáknál a támadással, a befejezéssel foglalatoskodók közül Hadár és Schreiber sérülés, Zakar pedig három sárga lapos eltiltása miatt hiányzott. Azért kellett mindezt megjegyezni, mert a vendégek már az első félidőben többgólos vezetésre tehettek volna szert, ha játszik köztük egy, a kaput érző csatár. De nem játszott. Pedig az első negyedóra elteltével egyértelmű fölénybe kerültek a Csongrád megyeiek, sorozatban alakítottak ki veszélyes helyzeteket a bőcsi kapu előtt. Csakhogy Csamangó perdítését a gólvonalról vágták ki a hazaiak, Kis K. 25 méteres szabadrúgása a felső lécről vágódott ki, Kulacsik ahelyett, hogy a kapuig vezette volna a labdát, fölöslegesen, 25 m-ről elhamarkodottan lőtt, vagy ott volt Bány esete, amikor öt perccel az első félidő vége előtt három lépésről a kapu fölé vágta a labdát. A bőcsieknek mindössze egy lehetőségük kínálkozott, de azzal Vass nem tudott élni.

A második játékrész bebizonyította, ennyi és ekkora helyzeteket büntetlenül nem lehet kihasználatlanul hagyni. Az elsőben még jókora különbség mutatkozott a vendégek javára, de a szünetet követően teljesen más felfogású, lendületesebb Bőcs folytatta a mérkőzést. Ekkor már nem volt magabiztos a Makó, a feljavult házigazdáknál többet volt a labda, de Móroczék hátul jól zártak, vagy éppenséggel Czirbus védett nagyokat. A vendégek ekkor már semmi veszélyt nem jelentettek a vetélytárs kapujára, éppen ezért gondolták úgy a nézők, ez a meccs bizony gól nélküli döntetlennel zárul. Ez valószínűleg így is történik, ha a 82. percben Dani nem szerez szerencsés találatot. Jókor volt jó helyen, így a három pont Bőcsön maradt. Makói részről mindenképpen fájó a vereség, hiszen az első félidőben könnyedén eldönthette volna a maga javára a mérkőzést.

Takács Zoltán: – Gyengén játszottunk, és erre még az sem mentség, hogy sok a sérültünk.

További eredmények: FTC–Karcag 2–0, Kazincbarcika–Nyíregyháza 1–1, Békéscsaba–Jászberény 1–0, Budafok–Tuzsér 0–1, Szolnok–Vecsés 1–1, Jászapáti–Orosháza 1–1, Baktalórántháza–Kecskemét 1–1.

Meglepő Floratom-vereség

Hazai pályán szenvedett nem várt vereséget a Floratom Szeged AC extraligás férfi… Tovább olvasom