2017. 04. 29. szombat - Péter 8°C | 22°C Még több cikk.

Győzelem Nagyatádon: Csurgó-MOL-Pick Szeged 25-30

A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata öt góllal győzte le a Csurgói KK-t az NB I rájátszásában.
Csurgói KK-MOL-Pick Szeged 25-30 (15-16)
Férfi kézilabda NB I, rájátszás az 1-6. helyért. Nagyatád, 1000 néző. Vezette: Bonifert Ferenc, Oláh Viktor.
Csurgói KK: Balogh T. - Gebhardt 2, Cavor 5, Ratajec 2, Szöllősi 3, Osztrusko 3, Gazdag 3. Csere: Pallag (kapus), Nagy D., Herbert, Lele 3/3, Pordán 1, Borsos, Nagy M. 1, Oláh 1, Vadkerti G. 1. Vezetőedző: Sótonyi László.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirski - Bombac 4, Ilyés 7, Källman 7, Blazevic, Zubai 2, Prodanovics 1. Csere: Sierra (kapus), Balogh 2, Robledo, Parrondo 6/2, Vranjes 1, Vadkerti. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 3/2, ill. 2/2.
Kiállítás: 12, ill. 12 perc.

60. perc: a végeredmény: 25-30, nyer a MOL-Pick Szeged!

Közvetítésünk technikai okok miatt idő előtt véget ért, köszönjük a megértésüket!

53. perc: Zubai lő, Pallag véd.

52. perc: áll a játék, összeszólalkoznak a felek. Cavor a jobb alsóba lő 23-26.

51. perc: Zubai leért, nem adják meg a gólt. Hazai időkérés.

50. perc: Ilyést kiállítják.

49. perc: Ilyés lő, Pallag véd. Parrondo, bent a labda 22-25. Nagy Máté közben sinte becsúszik Zubai alá, feleslegesen. Cavor mellédurrant. Bombac betörésből 22-26.

48. perc: Cavor két gólra hozza fel a hazaiakat 22-24.

47. perc: Pordán ziccere Wyszomirskié. Csurgói időkérés.

46. perc: Pordán, majd Parrondo 21-24.

45. perc: Bombac ziccerét Pallag fogja. Ilyés lő a rövidbe 20-23.

44. perc: Ilyést hiába rángatják, betalál, közben Szöllősit kiállítják 20-22.

43. perc: Källman hetedszer 20-21.

42. perc: Ilyés lő, Pallag véd. Osztrusko mellédobja a ziccert.

41. perc: Herbertet kiállítják.

40. perc: Wyszomirski védése után miénk a labda.

39. perc: Gazdag egyenlít a szélről 20-20. Osztruskó lövését is blokkoljuk.

38. perc: Zubai beállóból 19-19. Oláh lövését sáncolja a szegedi fal. Balogh gólja 19-20, Parrondo kiállítása.

37. perc: Ilyés gólját nem adják meg, a hetest igen. Parrondo büntetője bent 18-18. Oláh is meglövi elsó gálját a meccsen 19-18.

36. perc: Bombac kapufája, Gebhardt a túloldalon bevágja 18-17.

35. perc: Borsos, a hazaiak legkeményebb játékosa kiállítást kap. Ideje volt. Bombac lövésébe belefújnak. Pallag bravúrja.

34. perc: Ratajec a bal alsóba 17-17.

33. perc: Ilyés Ferenc ötödször eredményes 16-17.

32. perc: mindkét oldalon kimarad egy helyzet. Gazdag kiegyenlít 16-16.

31. perc: nézzük a folytatást!

Félidő.

30. perc: támadóhiba mindkét oldalon. Gebhardt is kiharcol egy hetest. Lele belövi 15-15. Parrondo a szélről 15-16. Szegedi időkérés 10 másodperccel a vége előtt. Nincs gól.

29. perc: Prodanovics gólja után 14-15. Pordán harcol ki hetest, Sierra lép pályára. Megfogja a kapus a hétméterest!

28. perc: Wyszomirski! Ez is bravúr! Közben Vranjes lent maradt. Blazevicet kiállítják. Cavor magasra ugrik, majd belövi a helyzetet 14-14.

27. perc: Wyszomirski véd egy szélről érkező lövést.

26. perc: Ancsin lent marad, a karját fogja, ápolni kell. Parrondo hetese bent 13-14.

25. perc: Lele hetese bent 12-13. Borsos harcol ki hazai hetest. Lele cselesen lövi be 13-13.

24. perc: másodszor eredményes Bombac 11-13.

23. perc: remek passzt ad az exszegedi Lele, Nagy Máté ki is használja 11-12.

22. perc: Borsos ront, Källman indul, bepörgeti 10-12.

21. perc: Bombac villanása után vezetünk 10-11.

20. perc: a Csurgó is kapufát lő.

19. perc: Bombac lövése a kapufán csattan.

18. perc: Lele passzából Szöllősi egyenlít 10-10.

17. perc: Pallag most védi Källman próbálkozását.

16. perc: Källman belövi az indítást 9-10.

15. perc: Nagy Dániel ziccere kimarad a szélről. Bombac lő, Pallag véd, Källman bevágja a kipattanót 9-9.

14. perc: Gazdagról állítják ki Baloghot. Öt a négyre támadnak a hazaiak.

13. perc: Gebhartot kiállítják, Zubait rángatta meg. Osztrusko emberhátrányból eredményes 9-8. Ilyés is kiküldik.

12. perc: hihetetlen: megint átlövésgól Källmantól, Osztrusko felel a túloldalon 8-8.

11. perc: kiegyenlít Källman 7-7. Csurgói időkérés.

10. perc: Källman átlövése a bal felsőben landol 7-6.

9. perc: megint Ilyés 6-5. Gazdag lövése is bemegy, 7-5.

8. perc: nem figyelünk, Osztrusko 6-4.

7. perc: Cavor lövésével 5-4 a hazaiaknak. Felváltva esnek a gólok.

6. perc: belejött Ilyés, most a bal alsóba lő 4-4.

5. perc: egy kapufa után Szöllősi lövi be a kipattanót 4-3.

4. perc: indulnak a hazaiak, Cavor eredményes, de Ilyés azonnal felel rá 3-3.

3. perc: kilövi a hosszút Ilyés 2-2.

2. perc: Zubai kiegyenlít 1-1. Gyors gólok, most Gebhardt 2-1.

1. perc: Szöllősi góljával indul a meccs 1-0.

18.02: a hazai keret: 2 Herbert, 6 Nagy D., 7 Cavor, 12 Balogh, 13 Gazdag, 15 Borsos, 17 Oláh, 20 Pordán, 21 Lele, 22 Vadkerti G., 23 Osztrusko, 24 Ratajec, 25 Gebhardt, 28 Szöllősi, 29 Pallag, 66 Nagy M.

17.57: köszöntünk mindenkit, hamarosan kezdődik a MOL-Pick Szeged meccse a Csurgó ellen Nagyatádon - tartsanak velünk!

Nincs megállás, folytatódik az áprilisi erőltetett menet, a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata ma 18 órakor a Csurgói KK nem az átadásra váró, saját csarnokában, hanem még mindig az átmeneti otthonában, Nagyatádon lép pályára.

Juan Carlos Pastor együttese már kedd kora délután elutazott, délelőtt még edzett egyet az újszegedi sportcsarnokban. Minden játékos egészséges, sérülés nélkül megúszták a Kiel elleni BL-meccset.

A meccsről a delmagyar.hu szöveges online tudósításban számol be.

Kőkemény csata vár a Tisza-parti együttesre, hiszen a CSKK nagyon készül a rangadóra. A Szeged már megtapasztalhatta, hogy a hazaiak mindent bevetnek, így néha már a durvaság határát súrolja a védekezésük. Az alapszakaszban vereséget szenvedett a MOL-Pick, akkor 30–27-re nyert a Csurgó. Igaz, azon a meccsen nem játszott Wyszomirski és Zubai sem.

Velük azért jóval erősebb a vendégek kerete. Ismerve Pastor mester profizmusát, filozófiáját, most nem fordulhat elő, hogy kikapjon a csapat.
A meccsről a delmagyar.hu szöveges online tudósításban számol be, míg a vtvszeged.hu a weboldalán élőben adja a meccset a helyszínről.

Falmászás: nem lehet akadály a kor

Az ország legeredményesebb falmászó klubját vezeti Táborosi Gábor. Tovább olvasom