2018. 01. 18. csütörtök - Piroska 0°C | 6°C Még több cikk.

Győzelemmel kezdett a magyar Davis-kupa-válogatott

Az Örményország elleni győzelemmel kezdte szereplését a magyar tenisz Davis-kupa-válogatott Szegeden, a Gellért Szabadidőközpontban.
Megkezdődött a küzdelem délelőtt a tenisz Davis-kupa euro-afrikai zónájának III-as csoportjában Szegeden, a Gellért Szabadidőközpontban, ahol 12 válogatott négy hármas csoportban csatázik a továbbjutásért.

A magyar válogatott az örmények ellen lépett pályára, és sima sikerrel rajtolt. A két egyes után megállapítható volt, hogy Örményország sakkban erősebb – talán az sem véletlen, hogy Lékó Péter apósa, Arsak Petroszjan az olimpiai bajnok örmények szövetségi kapitánya. De ez nem sakk, hanem tenisz, ebben pedig jobb a magyar csapat.

Davis-kupa Szegeden. Fotó: Frank Yvette (képgaléria)

Az első meccset az újonc, a világranglistán 717. Madarász Gergely játszotta. Debütálása kiválóan sikerült, hiszen két szettben, 6:0, 6:3-ra legyőzte Asot Gevorgian. Az első játszmában Madarász még izgult egy kicsit, de ez szerencsére nem látszott meg a játékán, így közel 20 perc alatt megnyerte azt. A másodikban feljavult örmény ellenfele, de ez is csak ahhoz volt elég, hogy szorosabbá tegye a játszmát, a hazai sikert semmi nem veszélyeztette.

– Az elején éreztem, hogy kicsit gyorsabban ver a szívem, de hamar túltettem magam az ijedtségen. Amikor aztán látszott, hogy megy a játék, egyre nyugodtabb lettem, annak ellenére is, hogy a második szettben volt egy gyengébb időszakom. Hasonló folytatásban, és persze feljutásban bízok – nyilatkozta Madarász Gergely.

A folytatásban Fucsovics Márton Mikajel Avetiszjan ellen lépett pályára, és hasonlóan magabiztosan nyert. Az egykori wimbledoni junior győztes esélyt sem hagyott ellenfelének: nem egész egy óra alatt „letolta" a pályáról, és 6:0, 6:1-re diadalmaskodott. Bár a meccs már eldőlt, a párost is le kellett játszani, ahol a Fucsovics, Gödry Levente duó 6:3, 6:0-ra győzte le a Gevorgian, Hacsatur Hacsatrjan kettőst.

A magyar csapat holnap 11 órától Liechtenstein ellen játszik. Ha nyer, csoportelsőként bejut a legjobb négy közé.

226 futó a homokháti félmaratonon

Bordányban találkoztak április végén a futás és az egészséges életmód szerelmesei: a település adott otthont a térség első félmaratoni versenyének. Tovább olvasom