2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 10°C | 20°C

Győzelemmel kezdte a bajnokságot a Pick Szeged

Sima győzelemmel kezdte a 2013–2014-es szezont a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Juan Carlos Pastor együttese 13–8-as félidő után 30–16-ra nyert a Juniorválogatott ellen. A meccs legjobbja a fiatal szegedi kapus, Tóth Mihály volt.
Pick Szeged-Juniorválogatott 30–16 (13–8)
Férfi kézilabda NB I, 1. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Horváth, Simó.
Pick Szeged: Tatai – Balogh 2, ANCSIN 4, Larholm 5/1, ZUBAI 4, Sulc 1, Vadkerti 2. Csere: TÓTH M. (kapus), Blazevic, Vranjes 5, PARRONDO 4, Ilyés 3, Mindegía, Tóth B., Hegedüs. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Juniorválogatott: VÁCZI – Bujdosó 2, FEKETE 3, MOLNÁR B. 1, Törteli 2, Horváth 1, Bohács 2/2. Csere: Borbély, Balogh (kapusok), Kovacsics 2, Gidai, Szeitl, PATYI 2, Magyar 1. Szövetségi kapitány: Gyurka János.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresből: 2/1, ill. 6/2.

Léteznek törzsszurkolók. Ilyen Kati és Marika, a két óvó néni. Ők tegnap is időben érkeztek az első bajnokira, évtizedek óta hűséges drukkerei a Pick Szegednek. Kitartanak a csapat mellett. Már év közben készülnek arra, hogy a következő szezonban is megvásárolják a bérletüket. A helyük is a régi, mindig a D szektorban ülnek. Ők olyan tapsolós drukkerek, nem szidnak senkit. Persze szomorúak, amikor vereséget szenved a csapat, vagy éppen búcsúzik a BL-től, de sohasem bántják a kedvenceket. Nézik a csapathonlapot, már korán reggel olvassák lapunkat, keresik a Pickkel kapcsolatos híreket.

Újabb remek védőmunka: Pick-Juniorválogatott 30-16. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Tetszett

Ide három dolgot is felsorolhatunk. Az első a védekezés: mindössze 16 gólt kapott a Pick, ami nagyon rendben van. A második Niko Mindegía játéka, a beállásával lendületet adott a csapatnak.
A harmadik pedig a junioroknál szereplő szegedi fiatalok játéka: Fekete, Molnár, Gidai, Patyi és Magyar sem jött zavarba az idősebbek ellen.

Nem tetszett

Megint sok volt a kihagyott helyzet. Főleg a meccs első felében rontott ziccereket a csapat, ezzel önbizalmat adott a Juniorválogatott tehetséges kapusainak, akik fel is bátorodtak. Az eddigi meccsek alapján látszik, hogy a támadójátékkal lesz a legtöbb munkája az új szakmai stábnak.

Sok örömük az első 15 percben nem volt a Pick Szeged–Juniorválogatott bajnoki premieren, a Metalurg elleni gyenge támadójáték, azaz a biztos helyzetek elpuskázása vitte a prímet. A 25. percben a Boros utcai – Marika már nyugdíjas – pedagógusok már elégedettebbek lehettek, hiszen ekkor már 12–6 volt a Picknek. Jót tett, hogy Niko Mindegía beszállt, a spanyol irányító végre kellő lendületet adott. Sajnos ezután sem tapsolhattak sokat, Vranjes a ziccerek sokaságát hagyta ki, így 30 perc után meglepően szoros volt a meccs: 13–8.

Azért a második félidő elején már az óvó nénik is csóválták a fejüket, a hazaiak zsinórban adták el a labdákat. A 41. percben már tapsoltak, a Pastor-csapat bemutatott egy 4–0-s rohamot. Végre! Ezután már csak a gólkülönbség volt kérdéses, a jól védő Tóth Mihály – kedden volt a születésnapja – vezetésével végül 30–16-ra nyert. Kati és Marika óvó néni szokásához híven nem bántott senkit: „Jó volt, nem lesz itt gond, jók leszünk!" – búcsúztak a sportcsarnoktól. Egy biztos: szombaton 18 órakor, amikor a Cegléd lesz az ellenfél, ismét itt lesznek, mert ők igazi drukkerek.

Benedek Tibor: még nem mi vagyunk a legjobbak

Hiába lett világbajnok a magyar férfi vízilabda-válogatott, a szövetségi kapitány szerint még bőven átalakulhat a keret, és két nemzeti csapat még mindig előrébb jár. Tovább olvasom