2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Győzelemmel kezdte az új szezont a Makó együttese

A labdarúgó NB II keleti csoportjának első fordulójában a Makó idegenben, Pesterzsébeten győzött 2–1-re.
Találós kérdés: mit jelent az ESMTK mozaikszó? Nem érdemes kutatni. Íme a válasz: Erzsébeti Spartacus Munkás Testedző Kör. Nem sokan tudják, az biztos. A Makó játékosai is csak azért tudták, mert ennél a csapatnál kezdték meg az új idényt a labdarúgó NB II-ben.

Egy kis pogácsa (– A feleségem sütötte, olyan, mint a bostoni gyilkos: fojtós), adósság törlesztése (– Beadtam hozzátok a Jimmy's Roussos-cédét), az olimpia történéseinek megbeszélése – minden adott volt a családias hangulathoz Pesterzsébeten. Hiába van a hazaiak nevében a munkás szó, mindkét együttes a játékos focit helyezte előtérbe. Az első félidő a Makóé volt, Maróti gyönyörű egyéni megmozdulása pedig az első negyedóra végén már vendégelőnyt jelentett.

Statisztika

Kapura lövések (zárójelben az első félidő adatai): 8 (6), ill. 12 (10). Szabálytalanságok: 17 (7), ill. 21 (11). Lesek: 3 (1), ill. 3 (1). Szögletek: 5 (2), ill. 0.

A folytatásban is a Csongrád megyei alakulat volt veszélyesebb, már a szünetig eldönthette volna a meccset. Az 54. percben szerzett, harcos Bány-gól viszont már úgy tűnt, határozott a három pont sorsáról. Ám egy buta vendég védekezési hiba – azért a meccsen nem volt sok belőle – után újra reménykedhettek az erzsébetiek. Feleslegesen. Még azt is elbírta a Makó, hogy a hajrában az amúgy Puskással együtt jól osztogató Bány elveszítse a fejét, és a mérkőzésen végig provokatívan játszó, egykori NB I-es játékost, Füzi Krisztiánt ellökve kiállíttassa magát. Bár a találkozó végére elfáradt a Makó, a lényeg a három pont – és ez megvan!

Kolozsvári János: – A jó rajt mindennél többet ér, de csak rajtunk múlott, hogy nehezen szereztük meg a győzelmet, a lényeg, hogy ez meg van!
További eredmények: BKV Előre–Békéscsaba 2–1, MTK II.–Baktalórántháza 3–0, Kazincbarcika–Szolnok 1–2, Cegléd–Debrecen 2–3, Vác–Vecsés 3–3, Jászberény–Bőcs 1-1.

A Ferencváros–Tököl mérkőzést ma 19 órakor rendezik az Albert-stadionban. Az összecsapást a Sport2 élőben közvetíti.

Góltörténet

12. perc: egy felpasszt Maróti úgy vett át, hogy lefordult védőjéről, majd néhány métert vezette a labdát, és 18 m-s lövése a jobb alsóban kötött ki, 0–1.

54.: Bány labdát szerzett, bevezette azt a 16-oson belülre, majd a bal oldali ötös sarkáról jobb spiccel a hálóba bombázott, 0–2.

68.: Füzi K.-t buktaták a 16-oson belül, a büntetőt Szőke a jobb alsóba lőtte, 1-2.

A mérkőzés jegyzőkönyve

ESMTK–Makó 1–2 (0–1)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Ady E. utca, 250 néző. Vezette: Nagy R. (Márkus, Demeter).
ESMTK: Bonica – Agócs, Szepessy, Péter, Kővári - Füzi K., Nagy – Samuel, Szőke, Tarcsa – Újhelyi. Edző: Menczeles Iván.
Makó: Czirbus 6 – Béres 6, Magyar 6,5, Dálnaki 6, Gévay 6 – Varga R. 6,5, Molnár V. 6 – Kulacsik 6, Puskás 6, Bány 6,5–2=4,5 – Maróti 6. Edző: Kolozsvári János.
Csere: Kulacsik helyett Schreiber a 63., Gévay h. Csamangó a 75., Nagy h. Pap a 78., Samuel h. Tvaruska a 84., Béres h. Rakonczay a 89. percben.
Gólszerzők: Maróti a 12, Bány az 54., Szőke (11-esből) a 68. percben.
Sárga lap: Béres az 50., Füzi K. a 88.
Piros lap: Bány a 88. percben.

Vásárhelyi öröm, szegedi bánat

A labdarúgó NB III Alföld csoportjának nyitányán mindenféle eredményből jutott a Csongrád megyei… Tovább olvasom