2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 13°C | 25°C Még több cikk.

Győzelemmel mutatkozott be a Szeged a LEN-kupában

A férfi vízilabda LEN-kupa első selejtezőkörének cataniai csoportjában a Szeged Beton egy góllal verte román vetélytársát.

Szeged Beton VE-Steaua Bucaresti: 6-5

A Szeged és a Steaua Bucuresti az elmúlt években rendre összefutott a LEN-kupa selejtezőkörében. Varga Péterék 2004-ben 14–7-re, tavaly pedig 15–5-re páholták el a bukarestieket. A román gárda az olaszországi Cataniában sem várhatott kegyelmet.

Ami a végeredményt illeti, nem is kapott, de ezúttal elmaradt a nagy gólkülönbségű szegedi siker. Pedig jól kezdett a Beton, Varga Tamás és Balatoni góljával 2–0-ra meglépett, de a védekezés hiába volt a folytatásban is elsőrangú, a harmadik negyed végén csak 3–2 virított az eredményjelzőn. A záró nyolc perc elején újra megrázta magát a Szeged, és elsősorban Varga T. gólerős játékával elhúzott 6–2-re. Azonban a befejező három percben a magabiztos vezetés tudatában lanyhult a figyelem, ezt pedig a román gárda gólokkal büntette – de a Beton győzelme így sem forgott veszélyben.

Komlósiék ma 18 órától a kvartett leggyengébbjének tartott izraeli Hapoel Qiriat Tivonnal csapnak össze.

Gyöngyösi András: – Reméljük, ezzel a rossz játékkal sikerült megtéveszteni a Cataniát.

Szeviép-Szeged: címvédőként Sopronban

Péntek este hat órakor a házigazda Sopron ellen játssza első mérkőzését a Krasznai-kupán a… Tovább olvasom