2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

Győzelemmel rajtolt az NB I-ben az Első Beton együttese

A két alaposan megfiatalított együttes – a szegediek kényszerűségből, a sok sérült miatt, míg a fővárosiak négy meghatározó játékosuk távozása miatt nyúltak az utánpótláshoz – csatája az egyes szám jegyében telt.
Első Beton–Aramis 9–5 (4–2)
NB I-es futsalmérkőzés. Újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Solymosi, Forgács.
Első Beton: Tihanyi – Szentágotai, Németh L., Kovács P., K. Tóth. Csere: Halász (kapus), Bullás, Juhász, Puskás, Balog, Pataki, Sádt. Edző: Szabó Zsolt.
Gólszerzők: Puskás (2), Bullás (2), K. Tóth, Juhász, Balog, Tihanyi, Kovács P., ill. Frank P. (2), Munkácsi, Bártfai, Mersich.
Kiállítva: Szentágotai, ill. Kőrösi.

Fotó: Frank Yvette
A két alaposan megfiatalított együttes – a szegediek kényszerűségből, a sok sérült miatt, míg a fővárosiak négy meghatározó játékosuk távozása miatt nyúltak az utánpótláshoz – csatája az egyes szám jegyében telt. Mivel Szegeden kezdődött leghamarabbi időpontban a találkozó, a 2006/2007-es futsalbajnokság első középkezdését az Aramis végezte el, az első gólját pedig K. Tóth Gyula szerezte a 3. percben, majd gyorsan csatlakozott hozzá Juhász is. Az első sárga lap Szentágotai nevéhez fűződik, aki a veszélyes helyzetben kitörő Munkácsi mezét rángatta meg.

Aztán jött Balog, nem telt el tíz perc, és már 3–0-ra vezetett a Beton az előző sorozat másodikja ellen. Jött az első Aramis-gól: Frank P. sarkazta kapufára a labdát, amellyel Tihanyi a gólvonal mögé csúszott, 14. perc: 3–1. Az első időkérést ekkor hajtotta végre Szabó Zsolt. Az első potyagól: a 17. percben Tihanyi hatalmas előreívelésére a vendégkapus, Magyar az apró termetű Baloggal együtt rossz ütemben ugrott fel, a labda pedig a hálóban kötött ki, 4–1. Az első félidő végén két hiba, az egyikből Frank P. szépített.

Pusi-gólok

Az Első Beton csapatában nagyon sok fiatal szerepelt. Kivétel nélkül jól játszottak, de a mezőny legjobbja egy rutinos labdarúgó volt: Puskás Csaba. Irányított, szerelt, gólt lőtt – a szegedi siker főszereplője volt.

A fordulást követően Puskás szabadrúgás-találata után nagy butaságot csinált Szentágotai: megkapta második sárgáját – majd az első pirosát. Az emberelőnyt gyorsan góllal büntette az Aramis, 5–3. Bullás labdát szerzett, szólózott, majd növelte az előnyt, 6–3. Kőrösi leütötte Balogot – itt is villant a piros. Nem telt el tíz másodperc, Kovács góljával tovább nőtt az előny. Puskás kipókhálózta a jobb felsőt, szegedi gála, 8–3. Sőt Puskás után Bullás is második találatát jegyezte: harminc másodperc alatt született három hazai gól, 9–3. Még hogy nem látványos játék a futsal! Ha jól csinálják, az. A Beton-szurkolók már régóta vártak erre a teljesítményre. Halász védett egy tízméteres büntetőt, ám Bártfai közelről szépített, majd a végén Mersich is betalált, de mindez mit sem számított.

Szabó Zsolt: – Az első meccsen a legfontosabb a győzelem megszerzése volt – ezt elértük.