2017. 04. 29. szombat - Péter 7°C | 22°C Még több cikk.

Győzelmet értek a Pick-bombák

A Bajnokok Ligája csoportkör harmadik fordulójában Bresztben szerzett 24–22-es győzelmével megerősítette első helyét a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Nehéz hatvan percet kellett kiállnia Vladan Matics együttesének, de a jobb végjáték a sikerüket eredményezte.
Idegesen kezdte a mérkőzést a Pick: két gólnélküli támadás után hétméterest is kihagytak Krivokapicsék. Szerencsére nem sokat kellett várni az első szegedi gólra, amit az előbb hibázó jobbátlövő szerzett. A sokkal gyorsabb játékot játszó és markánsabban védekező magyar bajnok – köszönhetően a kapusbravúroknak – pillanatok alatt megnyugtató előnyt szerzett. Azonban nem lehetett biztos abban, hogy ez megijesztette a bresztieket, hiszen a hazaiak minden szegedi hibát, amiből sajnos elég sok akadt, gólra tudtak váltani. A 7. percben az orosz idegenlégiós kapus, Krajnov térde kiugrott, úgy kellett ölben levinni. Ez nemhogy megtörte volna a hazaiakat, hanem még nagyobb erőbedobásra késztette őket, aminek meg is lett az eredménye, hiszen a 19. percre a négygólos (1–5) előny elolvadt. Ennek egyik kiváltó oka lehetett, hogy Andjelkovics kemény őrzőt kapott Gromüko személyében, így nem lett folyamatos a Tisza-partiak támadásvezetése sem. Vladan Matics előbb Krivokapicsot cserélte le Bendóval, majd Zvizejt Vadkertivel, végül pedig Puljezevicset Marjanaccal. De ez utóbbi cserét visszaállította öt perccel később. Ez jó húzásnak bizonyult, hiszen a vendégek kapusa rögtön bravúrral hárított, s ezt a félidő végéig sorozatban ismételte is.

Gál ismét a nézőtéren

Magabiztos győzelmet aratott az MKB Veszprém a vendég izlandi Valur Reykjavík felett a férfi kézilabda Bajnokok Ligája harmadik fordulójában. A magyar együttesben a Gyöngyös elleni bajnoki után megint nem kapott szerepet az év hazai kézilabdázója, Gál Gyula. A beállós veszprémi hírek szerint összekülönbözött Perics kapussal, ezért lett „kegyvesztett". A meccs érdekessége, hogy az izlandiak ellen Perics volt a csapatkapitány, Pásztor István a találkozó előtt lemondott erről a pozícióról. Így a Gál-pletykának lehet valóság alapja.
F csoport, 3. forduló: MKB Veszprém–Valur Reykjavík (izlandi) 41–28 (20–12).

– Kilőttük a bresztiek kapusait, miután Petrea eltalálta a másodportást lövésével – jegyezte meg az az öt szegedi szurkoló, aki vállalva a viszontagságos utazást is, hogy a helyszínen drukkoljon a kedvenceknek. Matics edző pedig folyamatosan frissítette együttesét: főleg a karmestert, Andjelkovicsot igyekezett pihentetni, ezért csak támadásban küldte a pályára.

A második félidő elején mutatott játékból következtetve Matics edző a szünetben nem igen dicsérte meg a játékosait, mert kimondottan fegyelmezetten, de főleg kevesebb hibával vezették a támadásaikat. Azonban badarság lett volna azt hinni, hogy a négygólos hátrány megijesztette a fehérorosz bajnokot. Rendre megtalálták a rést a szegedi védőfalon. A balszélső Mocsalov pedig igazolta jó hírét, s még lehetetlen szögből is becsavarta a szegedi kapuba a labdát. Sajnos kísértetiesen hasonlított a második játékrész közepe az első harminc percben látottakhoz: a Breszt a 47. percben ledolgozta négygólos 38. perc: 14–18-as hátrányát, s kiegyenlített (19–19). A hazaiak kemény játéka szembeötlően nem tetszett Krivokapicsnak: nem is csoda, hiszen az átlövőt rendre arconütötték. Ezért aztán ismét Bendó foglalta el ezt a posztot. A két vereséggel rendelkező hazaiak minden mindegy alapon hajtottak, küzdöttek.

Végül majdnem Luka Zvizejnek lett igaza, aki a mérkőzés előtt azt mondta: mindegy, hogy egyetlen gólocskával is, csak nyerjünk. Fellélegeztek a Pick vezetői, amikor Osmajics, Ghionea, valamint a csapat nagyszerű karmesterének, Andjelkovicsnak a találatával már olyan előnyt szerezetek a vendégek, amit másfél perc alatt nem lehetett ledolgozni.

Jurij Karpuk: – Talán az eredmény igazságosabb lett volna döntetlennel. Örülök, hogy a magyar bajnokot nagy erőfeszítésre tudtuk késztetni.

Vladan Matics: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk. Sok ziccert elpuskáztunk. Sokk ziccert kihagytunk, azonban a jó védekezésnek köszönhetően fontos győzelmet arattunk.

Meskov Breszt-Pick Szeged 22-24 (12-14)

Breszt, 2000 néző. Vezette: Pavicsevics, Vujisics (montenegróiak).
Breszt: Krajnov - Zselinszkij 1, Astrouszkij 2, MOCSALOV 10 (1), Nehajcsik 2, KURILENKO 3, Bocsarnyikov. Csere: SOKOLOVSZKIJ (kapus), FILIPPOV 3, Gromüko, Ragozin 1, Huzejev. Edző: Jurij Karpuk.
Pick Szeged: PULJEZEVICS - GHIONEA 7 (4), Krivokapics 3, ANDJELKOVICS 4, Djurkovics, PETREA 5, Zvizej 1. Csere: Marjanac (kapus), OSMAJICS 2, HERBERT, Bendó, Vadkerti 1, Bajusz, Stamate. Edző: Vladan Matics.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4.
Az eredmény alakulása: 8 perc: 1-5, 12. p.: 5-6, 21. p.: 9-9, 35. p.: 13-17, 47. p.: 19-19, 56. p.: 21-21, 59. p.: 21-24.

Húsz Eb-selejtező a hétvégén: Magyarország Máltával játszik

Szombaton húsz Eb-selejtezővel folytatódik a kontinentális nagyüzem – hétvégén akár az első… Tovább olvasom