2017. 11. 25. szombat - Katalin 3°C | 12°C Még több cikk.

Győzött a Győr

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata hazai pályán, a Hódtói Sportcsarnokban is vereséget szenvedett a bajnok Győri Graboplast ETO KC-től. A Rába-partiak a 32–22-re nyertek.
HNKC SE–Győr 22–32 (9–16)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Kolarovszki, Szabó.
HNKC SE: KÖRMÖCZI – Mucsi 3, NYIKOLAJENKO 6 (2), Wolf 4 (1), Gaál 2, JENŐFI 4, Ancsin 2. Csere: Scholtz (kapus), Sipos, Jókai 1, Dobó. Edző: Buday Ferenc.
Győri Graboplast ETO KC: HERR O. – KOVACSICSOVA 4, Bradeanu 2, GÖRBICZ 8 (4), Dokics 3, GOGIRLA 7 (1), VÉRTEN 6. Csere: Petróczi (kapus), Lazer, Temes, Nagy K. 1, Bódi, Bognár, Reiner 1. Edző: Róth Kálmán.
Kiállítások: 14, ill. 20 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 7/5.
Az eredmény alakulása, 2. perc: 2–1, 9. p.: 4–3, 13. p.: 4–5, 17. p.: 6–9, 22. p.: 6–11, 28. p.: 8–14, 33. p.: 9–18, 47. p.: 12–23, 53. p.: 15–28, 57. p.: 20–30.

Görbiczet nehezen tartották a vásárhelyiek. Fotó: Tésik Attila
Azt már korábban is tudta Buday Ferenc, a Vásárhely vezetőedzője, hogy a kapus Bartus Juditra nem számíthat; az viszont csak pénteken derült, ki, hogy Tatjana Sztupakova a csütörtöki tréningen komolyabb sérülést szenvedett. Az ukrán szélsőnek eltörött az orrcsontja és kisebb agyrázkódást is szenvedett, így Mucsi Zsuzsinak egyedül kellett tartania a frontot a jobb szélen.

A hazaiak jól kezdtek, a vendégek ritmusában és harcosságával kézilabdáztak, s a 9. percben még 4–3-ra vezettek. Az első negyedóra végéig lépést tartott riválisával (6–6) a kék-sárga alakulat, de az már ekkor látszott, hogy a védekezésben középen tornyosuló Bradeanu, Gogirla páros átlövésével, átjátszásával gondok lesznek. Buday Ferenc 6–9-es Rába-parti vezetésnél kérte ki idejét, de a zöld-fehérek lendületét – a vendéglátók által elkövetett hibákat gólokkal büntették – nem tudta megtörni (6–11). Felhangzott a B közép, a Blue Front biztatása, elvárása: „Harcoljatok!" A küzdeni akarással, a hajtással nem is volt gond, sőt Körmöczi korábban még hetest is hárított. A szünet után azonban egyértelműen kiderült: a Győr más sebességen és nagyon pontosan – persze, bakik azért azon az oldalon is akadtak – játssza a kézilabdát.

Görbicz, Gogirla, Vérten, Kovacsicsova (ő az első félidőben) és Herr nagyon szép dolgokat produkált, míg Bradeanu és Lazer főként a védekezésben, a durvaságban (mindketten összegyűjtötték a piros laphoz „nélkülözhetetlen" háromszor két percet) jeleskedett. De már a női kézilabda is régen férfias, kemény sport. A legnagyobb különbség a 47. percben alakult ki (15–28), ezt a hátrányt sikerült a hármas sípszóig tízre csökkenteni. Sokat elárul a találkozóról, a hazaiak teljesítményéről – melyet természetesen sok kritika érhet –, hogy a B közép tapssal búcsúzott az öltözőbe vonuló, a szurkolást megköszönő játékosoktól.

Buday Ferenc: – A Győr nagyon jó erőkből álló, remek formában lévő együttes, és a lányok helytálltak, tisztességesen küzdöttek a klasszisok ellen. Az elvégzett munka előbb-utóbb beérik.

Dobó Károly óhaja

Pletykálok egy kicsit. Talán bocsánatos bűn. Dobó Károllyal, a beállós Dobó Andrea édesapjával, és feleségével, Zsuzsával együtt buszoztunk át a HNKC SE–Győr mérkőzésre. Az egykori kiváló kézilabdás – öregfiúk meccseken még manapság is pályára lép – azt mondta: úgy érzi, a Vásárhely most megveri a Rába-partiakat. Aztán gyorsan megegyeztünk abban, hogy már a döntetlen – erre korábban volt példa – is győzelemmel érne fel. Sajnos az iksz sem sikerülhetett, a Graboplast ETO külön klasszist képvisel a bajnokságban. De egyszer a HNKC is eljuthat arra a szintre, hogy a fentebb megfogalmazott óhaj valósággá váljon.