2016. 09. 30. péntek - Jeromos 12°C | 24°C

Győzött a Kosársuli

Az Enternet Vásárhelyi KS NB I B csoportos kosárlabda-csapata zsinórban hatodik mérkőzését nyerte meg: ezúttal a Szolnok ellen nyertek Kukláék.
Szolnoki Főiskola-EnterNet Vásárhelyi KS 72-106 (17-30, 14-27, 26-22, 15-27)
Szolnok, 150 néző. Vezette: Porpáczy, Gaál.
Kosársuli: Balaton 7/6, Utasi 4, Vas 4, MÓCSAI 9, DIAKITE 24. Csere: CZIBERE 26/18, KUKLA 20/6, Dani 7/3, Szilágyi, Bere 1, Csorba 2, Schéda 2. Edző: Elek András.

A Kosársuli menetelésében a szenvedő fél ezúttal az A csoportos Szolnoki Olaj legjobb fiataljaiból álló második ligás együttes volt.

Hatalmas lendülettel és sok hibával kezdett mindkét csapat, a fiatal szolnokiak betörésekből kiosztott labdákból távoli dobásokkal, a vásárhelyiek a centerjáték erőltetésével próbálkoztak. Diakite, a mali center remekül játszott, a többiek viszont sokat hibáztak. A Kosársuli védekezése feljavult, támadásban pedig Czibere elkezdte szórni a triplákat. A játékrész vége kiegyenlített volt, de a második negyed elején négy perc alatt 20 pontra nőtt a sokat cserélő Kosársuli előnye. A Kukla, Diakite, Czibere triót nem tudták megfogni a hazaiak, így a szünetben már 26 pontos vásárhelyi előnyt mutatott az eredményjelző.

A második félidő elején folytatták remeklésüket, és a 24. percben már 34-71 volt az eredmény. A kiütéses vereségtől a következő öt percben valami elképesztőt produkáló játékvezetők mentették meg a szolnokiakat. A rendkívül erőszakosan védekező hazaiaknak mindent megengedtek, míg a vásárhelyiek ellen folyamatosan faultot fújtak. Hiába cserélt a Kosársuli, minden játékosa padlóra került, alig tudtak kosarat dobni. Ráadásul Diakitét kipontozták, Utasi pedig megsérült. Az időkérések sem segítettek, így 22 pontra olvadt az EnterNet előnye. Az utolsó tíz percben aztán normalizálódott a helyzet. Az addig kevesebbet játszó, így kevésbé ideges vásárhelyi ötös remek védekezéssel és Kukla centerjátékával folyamatosan növelte előnyét - a 72-106-s végeredmény vásárhelyi szemsögből szépen mutatott az eredményjelzőn.

Elek András: Újabb értékes győzelmet szereztünk egy nagyon tehetséges, rendkívül kellemetlen stílusú együttes ellen. Egészen jó volt a védekezésünk, de a 11 tripla is dicséretes. Kár a harmadik negyedért, mert így nem tudtunk maradéktalanul örülni ennek a szép sikernek.

• 4. insideman 2009. november 16. 20:05
    „kiváncsi leszek a szedeák amerikai játékosára....”
  • 3. insideman 2009. november 16. 18:30