2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Győzött a rutin Makón - a Tisza Volán bánta

A labdarúgó NB III Alföld csoportjának újabb Csongrád megyei derbijét a hetedik fordulóban hazai pályán a Makó 2–0-ra megnyerte a Tisza Volán ellen. A Mórahalom idegenben kapott ki, a Vásásrhely otthon ikszelt.
Esély a felzárkózásra – ezzel a tudattal léptek pályára a két csapat játékosai a Makó–Tisza Volán NB III-as bajnokin. Mindkét együttes szeretett volna elmozdulni az alsóházból, az utolsó négy hely egyikéről, ehhez viszont nem volt elég a „szalonremi", valamelyiknek győznie kellett.

Az első félidő viszonylag eseménytelenül telt, a játékrész hajrájában Bány lövését kellett védenie Dongónak. Már a második félidő közepén két rutinos mezőnyjátékos hozta össze a Makó első gólját, hiszen a játékos-edző Bány beadását Magyar Gy. fejelte a kapuba. Ekkor, azaz 1–0-nál akadt egy, a szegediek által vitatott szituáció, amikor Kormányost egy gyors támadás után szabálytalanul választották el a labdától, ám a bíró sípja néma maradt. A 60. percben Tóth A. eldönthette volna a találkozót, de kihagyta a helyzetét, majd a második makói gólnál Bánóczki lépett ki a védők közül, kicselezte a kapust, és éles szögből nem kapura lőtte, hanem középre passzolta a labdát, a csereként beállt Nagy A. pedig közelről lőtt a léc alá.

Bány Tamás: – Egy amatőr csapat életében, amelynek tagjai dolgoznak és tanulnak, sokkal könnyebb győzelem után elkezdeni a hetet. Ezzel a sikerrel jobbulást kívánok Berényi László kollégámnak.

Buchholcz Gábor: – A két azonos képességű csapat találkozóján a jobban akaró hazaiak rutinos játékosai révén a maguk javára döntötték el a mérkőzést.

Otthon verte a Makó a Tisza Volánt. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

Makó–Tisza Volán 2–0 (0–0)

Makó, 300 néző. Vezette: Kőrösi.

Makó: Czirbus 7 – Kulacsik 6,5, Rakon-
czai 6,5, Gellér 6,5, Siket 6,5 – Zámbori 6,5, Bakos T. 6,5 (Puskás, 61.), Magyar Gy. 7, Bánóczki 6,5, Tóth A. 6,5 (Horváth G., 80.) – Bány 6 (Nagy A., 73.). Játékos-edző: Bány Tamás.

Tisza Volán: Dongó 5 – Kormányos 5, Dargó 5, Farkas 5, Buzási 5 – Puhalak 4,5 (Pénzváltó, 65.), Mucsi 4,5 (Füle, 65.), Szilágyi 4,5 – Szélpál 5, Kazi 5, Beretka 4,5. Edző: Buchholcz Gábor.

Gólszerzők: Magyar Gy., Nagy A.

Biztos védekezés, egy pont
Jó hangulat fogadta a csapatokat, köszönhetően a sok nézőnek, valamint a Gyuláról érkezett, dobokkal felszerelt csoportnak. A hazaiak remekül megszervezték a védekezést, már a félpályán „megfojtották" a békésiek támadásait, az előreívelt labdákat pedig könnyedén hatástalanították Borosék. Vásárhelyi oldalon Gazsó 15 méteres lövését szedte ki bravúrral Harman, illetve Konc centikkel csavart a felső léc fölé. A második félidőben is hasonló koreográfia szerint zajlott a meccs, miközben Konc megint veszélyesen lőtt, de újra eltévesztette a hálót. A HFC ezúttal a biztos védekezést helyezte előtérbe a támadófutball helyett, és ez a harcmodor egy pontot ért.

Szűcs Róbert: – A remek Gyula ellen a helyzetek alapján igazságosnak mondható a döntetlen, bár nagyon szerettünk volna nyerni, de ez most nem sikerült. Remélem, a hét végén Mórahalmon győzünk.

HFC–Gyula 0–0

Hódmezővásárhely, 350 néző. Vezette: Atyánszki.

HFC: Kovács K. 7 – Varga M. 7,5, Boros 7,5, Antal 7, Marton B. 7,5 – Konc 7, Juhász S. 0 (Hanyecz B., 22., 6,5) – Klimaj 6,5 (Varga L., 75.), Hanyecz H. 6,5, Gazsó 6,5 (Lékó R., 65.) – Harangozó 7. Edző: Szűcs Róbert.

Gyula: Harman – Rostás, Wéber, Vincze, Kovács T. – Nagy G., Dócza, Bálint, Bagyinszki – Szabó M. (Kondoros, 78.), Dragan. Edző: Pavel Popovics.

Fájó vecsési vereség
A labdarúgó NB III Alföld csoportjában a Mórahalom Vecsésre látogatott. Az előző idényben még másodosztályú hazaiak a 36. percben szereztek vezetést, de a második játékrész nagyjából felénél Szücs kiegyenlített. A folytatásban érett az újonc Mórahalom első idegenbeli győzelme, hiszen Tóth Ákos tanítványai sorra dolgozták ki a lehetőségeket, miközben a hazaiak alaposan beszorultak, és csak a védekezéssel törődtek. Ám sajnos Szőke és Gahwagi is ziccert hibázott, és ahogy az lenni szokott, a Vecsés a hajrában egy szerencsés próbálkozás után Králik révén megszerezte a győztes találatot.

Ez volt az a mérkőzés, amelyen a vendégek mindenben, így erőnlétben, játékban és taktikában is az ellenfelük fölé nőttek, ám az kétszer, míg a Mórahalom egyszer talált be, ezért pedig a hazaiaknak járt a három pont.

Tóth Ákos: – Ma sajnáltam a srácokat, mert jól küzdöttek, és jobban is játszottak, mint az ellenfelük. A játék képe alapján a döntetlen is csalódás lett volna, a vereség meg főleg az.

Vecsés–Mórahalom 2–1 (1–0)

Vecsés, 200 néző. Vezette: Viczián.

Vecsés: Gecse – Berki, Hungler, Tell (Piros, 70.), Fekecs, Madar, Kollár, Sztancsek, Kozó (Lénárt, 55.), Králik (Magyar, 70.), Czipper. Edző:
Nahóczky Attila.

Mórahalom: Tombácz 5 – Mészáros 5, Szücs Sz. 6, Kothencz 6, Gahwagi 5 (Dürgő, 77.) – Vojnics-Zselics 5 (Nagy Z. 5, 30.), Tóth L. 6 – Fülöp T. 6, Tóth A. 5, Szőke 5, Domonkos 5 (Podonyi, 67.). Edző: Tóth Ákos.

Gólszerzők: Králik B. (36.), Kollár D. (86.), ill. Szücs Sz. (65.).

További eredmények: Soroksár–Tököl 0–3, Nagykőrös– Dabas 1–1, Dunaharaszti–Üllő 3–2, Kecskemét II.–Monor 3–0.

Útban a címvédés felé: A-Híd Szeged-FTC 11-3

A tegnapi 8-5-ös első meccs után ma kell kiharcolni a 4 közé jutást. Online tudósítás az újszegedi… Tovább olvasom