2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 17°C Még több cikk.

Győzött a Szeviép-Szeged

Győzött a Szeviép-Szeged női kosárlabda-csapata bajnoki mérkőzésén a Győr ellen. A mérkőzésen a sérülés után visszatérő Török Szilvia volt a csapat legjobbja.
Szeviép-Szeged–Győr 88–70 (33–23, 13–15, 17–18, 25–14)
NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Király, Balogh.
Szeviép-Szeged: TÖRÖK 6, Mészáros 11/6, Szlimák 12/3, VUKOVICS 21/3, KAJDACSI 11. Cserék: Izsák 6, Pungor 3/3, Russai 14/3, Fülöp 4. Edző: Zseljko Dokics.
Győr: Horváth 13, Koncz 4, Hadarics 7, Ürmös 4, MARGEVICIUTE 15. Cserék: PÉNZES 17/3, Antolovics 8, Takács 2. Edző: Magyar András.
Kipontózdott: Vukovbics (38. percben).

Fotó: Gyenes Kálmán
Hatalmas lendülettel kezdett a Szeviép, Törökék egy 6–0-ás rohammal indítottak. Az 5. percben Mészáros triplája után pedig már tíz lett „közte", 16–6 állt az eredményjelzőn. A lendület a negyed végéig megmaradt, főként a hazai magas embereket nem tudták tartani a vendégek, így valóságos ponteső hullott rájuk. Tovább növelte előnyét a szegedi alakulat, úgy tűnt: sima lesz a meccs.

A Győr azonban vérszemet kapott, fokozatosan dolgozta le a hátrányát, a félidőben már 46–38 volt az állás. Sőt Pénzes és a litván Margeviciute pontjaival a 24. percben 51–49-re kapaszkodtak fel.

Szerencsére rendezni tudta a sorokat Zseljko Dokics, visszaállt az eredeti rend: ismét magabiztos lett a Tisza-parti vezetés, 77–62. A hajrá is a hazaiaké volt, a fáradó újonc ellen rendre a gyűrűbe találtak, így a végén 88–70-es győzelmet könyvelhettek el. A meccs legnagyobb pozitívuma az volt, hogy Török Szilvia – a meccs legjobbja volt – hosszú sérülés után visszatért.

Mourinho gáláns gesztusa

A tegnap lapzártánk után befejeződött négy meccset követően ma újabb négy nyolcaddöntős mérkőzéssel… Tovább olvasom