2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

Győzött az Algyő Szarvason

Sikerrel járt az Algyő szarvasi kirándulása a labdarúgó NB III-ban, míg a Hódmezővásárhely döntetlent játszott a Szolnok ellen.
Szarvas–Algyő 0–2 (0–0)
Szarvas, 200 néző. Vezette: Fazekas.
Szarvas: Balatoni – Kugyela, Pákozdi, Kiss, Terhes – Darida P. (Darida Zs.), Zahorecz (Darida N.), Somogyi, Csellár – Fekécs (Brakszatórisz), Klimaj. Edző: Paulik János.
Algyő: Dénes – Vass J., Varga F., Kothencz, Krucsó – Sümeghy (Retek), Varga N., Krajczár, Végh (Daróczi) – Katona (Kiszner), Tóth Á. Edző: Lóczi István.
Gólszerzők: Katona, Tóth Á.

Az Algyő a meccs elején elsősorban a széleken vezetett gyors támadásokkal (Sümeghy, Krucsó, Végh) rendre kapuja elé szorították a Szarvast, ám a támadások ekkor még elhaltak a pontatlan beíveléseken, illetve elkapkodott befejezéseken. A hazaiaktól csak Somogyi néhány távoli szabadrúgása jelezte, hogy szeretnének legalább egy pontot otthon tartani. A második félidőre egy összeszedett, agresszív letámadást mutató Algyő jött ki a pályára, és két pompás góllal, valamint több helyzettel tette biztossá győzelmét a jelenlévő szép számú algyői szurkolósereg nagy örömére. A 63. percben Varga F. előreívelt labdáját Krajczár két csel után balról Tóth Ákos fejére rajzolta, aki tíz méterről bólintott a bal alsóba, 0–1. A 72. percben Vass tért ölelő átadását Tóth Á. fejjel megcsúsztatta, Katona mellel maga elé tette a labdát, és két védő között kirobbanva 16 méterről a jobb alsóba bombázott, 0–2.

Lóczi István: – Egy edző számára a sikereken túl a legnagyobb öröm, ha tanítványai megértik és végre is hajtják taktikai utasításait.

Jók: Balatoni, Somogyi, ill. Varga F., Kothencz, Krajczár, Tóth Á.

HFC–Szolnoki S. 2–2 (1–2)
Hódmezővásárhely, városi stadion, 200 néző. Vezette: Mihálik.
HFC: Bíró – Szűcs, Dálnaki, Pécsek, Keller – Mészáros (Marton), Antal, Borbás Zs., Nagy A. (Borbás P.) – Varga M., Bernáth. Edző: Kolozsvári János.
Szolnok: Bak – Kővári (Fazekas), Luca
(Nagy T.), Boda, Balázs – Fedor (Bontovics), Fülöp, Őz, Lippai – Szász, Ruskó. Edző: Gömöri Béla.
Gólszerzők: Bernáth, Mészáros, ill. Ruskó (2, egyet 11-esből).

„Átaludta" a meccs első részét a HFC. A kilencedik percben Nagy A. eladta a labdát saját térfele közepén, a vendégek kapu elé íveltek, és az érkező Ruskó nyolc méterről a kapuba bombázott, 0–1. A 20. percben kavarodás támadt a hazai kapu előtt, Szász jó ütemben tolt a labdán, és átesett a belépő Dálnaki lábán. A 11-est Ruskó magabiztosan értékesítette, 0–2. A 29. percben hibázott a szolnoki védelem, Dálnaki elé került a labda, aki rávezette Bakra a játékszert, majd Bernáth elé tálalt, ő pedig közelről a hálóba lőtt, 1–2. A 34. percben Nagy A. bal oldali beadását Varga M. egyből lőtte kapura, de Bak óriási bravúrral a léc alól szögletre mentett. Az 53. percben parádés támadásból egyenlített a HFC: Varga M. ugratta ki Nagy A.-t, akinek beadását a védők röviden mentették. Az érkező Varga M. telibe találta a kapufát, a kipattanót viszont Mészáros a rövidbe lőtte, 2–2. A HFC fölénye óriási volt, de Bernáth, Antal, Varga M. és Borbás P. is kihagyta a lehetőséget.

Kolozsvári János: – Ha nem adunk húsz perc előnyt az ellenfélnek, akkor simán nyertük volna a mérkőzést.

Jók: Dálnaki, Szűcs, Varga M., ill. Bak, Ruskó, Szász.

További eredmények: Gyula–Dabas 2–0, Békéscsaba–Cegléd 3–1, Kiskunhalas–Túrkeve 2–0, Monor–Tápiógyörgye 3–1, a Sarkadkeresztúr–Örkény meccs a pálya alkalmatlansága miatt elmaradt. Szabadnapos: Mezőtúr.

Szétesett a HNKC védekezése

A HNKC SE női kézilabdacsapata vereséggel kezdte az 5–8. helyért folyó rájátszást. A… Tovább olvasom