Varga Péter, Juhász Zsolt, Kiss Csaba, Lehmann István, Török Béla, Baksa László, Szivós Márton, Decker Ádám" />

2017. 10. 18. szerda - Lukács 10°C | 24°C Még több cikk.

Győztes BL-nyitány: A-Híd Szeged-Spandau 8-5 (galériával)

Győzelemmel kezdte a Bajnokok Ligáját az A-Híd Szeged VE. A Vincze-csapat Baksa remeklésével és Molnár Tamás három góljával nyert.
A-Híd Szeged VE-Spandau 04 (német) 8-5 (2-2, 2-1, 2-1, 2-1)
Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, D csoport, 1. forduló. Szeged, újszegedi sportuszoda, 400 néző. Vezette: De Jong (holland), Littlejohn (angol).
A-Híd Szeged: Baksa - Younger, Kunac, Molnár T. 3, Hegedüs, Kiss Cs. 1, Szivós. Csere: Decker, Juhász Zs. 1, Somogyi 1, Kayes 1, Varga P. 1. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Spandau: Tchigir - Restovic 1, Schlotterbeck 1, Bukowski, Schrödter, Stamm, Miers. Csere: Csuk 2, Donner, Schultz, Kleine 1, Markovic. Vezetőedző: Nebojsa Novoselac.
Kipontozódott: Schroedter (24. p.).
Gól - emberelőnyből: 9/1, ill 5/1.
Ötméteresből: 1/1, ill -.

Vincze Balázs: – Ilyen meccsre számítottam, de a harmadik negyed derekán azt hittem, hogy megnyugtató előnyt fogunk szerezni a hajrára. Ez nem jött össze, talán nem voltak elég vagányak a fiúk, de így is dicséret illeti őket, hiszen a kiélezett helyzetekben mindig jó megoldásaik voltak.

Kiss Csaba: - Nem sziporkáztunk, de az idény elején erre számítani lehetett. A kapott gólok számával nincs gond, inkább a milyenségükkel, de ha tovább csiszoljuk a védekezésünket, akkor nem lesz ilyen könnyű betalálni a kapunkba.

Győztes BL-nyitány Szegeden. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

IV. negyed (2-1)

8. perc:
az utolsó perc kezdődik. Somogyi lövése nem jó, de nem számít, az A-Híd Szeged VE győzelemmel kezdi a BL-szezont. Szép volt, fiúk!

7. perc: Molnár Tamás úszik meg, végig viszi, megvárja, míg Tchigir
elsüllyed, majd bevágja a labdát 8-5. "Majdnem ott maradtam" - kommentálta a sprintjét a háromszoros olimpiai bajnok.

6. perc: mostanra remek a szegedi védekezés, Baksa is elégedett, most éppen labdát szerzett. Vincze Balázs pedig időt kért. Kimarad a szegedi előny, megint Tchigir védett.

5. perc: Kiss Csaba szólalt meg: Nem látok semmit! Ahogy az Ocho Macho zeneszáma mondja: sajnos a szemébe sütött a Nap. Younger helyzetben nem jut lövésig.

4. perc: Kunac passza után Kayes húzza kapura, Tchigir véd. Időt kérnek a németek.

3. perc: Kleine lövése pattan meg a blokkon, Szivósról vágódik a bal
alsóba 6-5. Stammot állítják ki, Szivós lövése a blokkon hal el. Molnárt indítja Baksa, Papesz szépen veszi át, helyet csinál magának, majd a kapufa segítségével a hálóba lő 7-5.

2. perc: szegedi támadás, kontrát fújnak a játékvezetők.

1. perc: megint a németeké lesz a labda, ez legyen a legnagyobb örömük. Kunac szerez labdát.

III. negyed (2-1)

8. perc:
Schroedter pontozódik ki, szegedi előny, Decker a kapufára lövi. Vége a negyednek.

7. perc:
Csuk hámozza ki magát két szegedi között, majd a süllyedő Baksa felett a hálóba lő 6-4. Younger lóbál hosszan, majd lő, Tchigiré ez is.

6. perc: Bukowski lő, Baksa megint bravúrral véd. A meccs egyik legjobbja a szegedi kapus. Molnár lövése Tchigiré.

5. perc: ismét gyönyörű labdaszerzés hátrányban, ezt is Szivós mutatta be. Eddig is tudtuk, de most is látjuk: jó igazolás volt.

4. perc: itt viszont nincs kérdés: Kiss Csaba marad egyedül, és vágja a
labdát a jobb felsőbe 6-3.

3. perc: Kunacot állítják ki, Szivós viszont remekül szerez labdát. Kunac lő közelről, sokan gólt kiáltanak, de a güólbíró szerint nem volt bent.

2. perc: német ejtés a Kígyó-térről, Baksa véd. Gyors szegedi támadás,
emberelőny, a végén Somogyi vágja be a blokk segítségével. Először vezet a Szeged kettővel 5-3.

1. perc:
a németek hozzák el a labdát. A Spandau lő kapufát, szerencsénk volt. Baksa kezd kicsit feszült lenni a kapuban.

II. negyed (2-1)

8. perc:
Juhász lő a kapufára, de védekezésben visszaszerzi a labdát. 8
másodperccel a vége előtt Varga Péter">Varga Péter szerez bravúros gólt, egy kicsit hosszú passzt szelidít meg, és vágja a léc alá. Ez a negyed vége.

7. perc: Schlotterbeck svéd csavarral lő - szerencsére mellé. Varga Péter is vízbe ugrott.

6. perc: a meccs legszebb jelenete: Somogyi Balázs passzát Joseph
Kayes
húzta be, ismét egyenlő, 3-3. Baksa véd, de visszafújják a játékvezetők, marad a németeknél.

5. perc: Decker kiálítása után német emberelőny, de nem jutnak lövésig a vendégek. Jöhet előre a Szeged.

4. perc: bejátszás Youngernek centerbe, győz a túlerő.

3. perc: Hegedüs lő előnyből, Tchigir véd egy méterről. Schlotterbeck lő gólt, megint a vendégek vezetnek 2-3.

2. perc: Hegedüs lő, a kipattanót Molnár Tamás paskolja vissza, mindkettő Tchigiré. Kunac lábbal szerel védekezésben.

1. perc: a ráúszás után Juhász Zsolt hozza el a labdát. Szivós veszít labdát, majd Baksa véd a szegedi kapuban.

I. negyed (2-2)

8. perc: Szivósról állítják ki Schulzot. Szivós lövi a labdát a figura végén, Tchigir véd. Baksát sem kell védeni, ő is hárít egyet. A két kapus néhány hónapja még válogatott meccsen játszott egymás ellen. Bukowski lő a kapufára, ez az első negyed vége.

7. perc: Szivós ad nagy labdát Joseph Kayesznek, akit lenyomnak a víz
alá - ötméteres. Juhász Zsolt úszik oda, és kíméletlenül a jobb felsőbe vágja, 2-2.

6. perc: Deckert álítják ki, előnyben a németek. Restovic használja ki, vezet a Spandau 1-2.

5. perc: a támadásban kicsit döcög a Szeged, most is kimaradt egy lehetőség.

4. perc: egyenlít a német csapat, Csuk a gólszerző.

3. perc: mindkét oldalon kiválóan működik a védekezés, egyelőre ismerkednek egymással a csapatok.

2. perc: a máltai bajnok Molnár Tamás góljával vezet a Szeged 1-0.
Kiss Csaba bejátszásából született a gól. Egyre jobb a hazai szurkolók hangulata. Baksa második szép védése.

1. perc: a németek hozzák el a labdát.

16.30: kezdődhet a BL-idény. Hajrá, Szeged!

16.25: Lehmann Istvánt köszöntik, aki a nyáron hagyott fel az OB I-es vízilabdával.

16.23: a vendégek legismertebb játékosa egyértelműen a kapus Alexander Tchigir, aki igazi legenda a sportágban. Elmúlt már negyven éves.

16.21: most szól a LEN, azaz a nemzetközi szövetség indulója. Akár a Rocky című film egyik betétdala is lehetne.

16.19: a szegediek eltiltott játékosa, Török Béla is itt van, ő is szurkol a csapatnak.

16.15: túl vagyunk a bemutatáson, most már azt is tudjuk, melyik szegedi játékosnak mi a kedvenc zenéje. Talán a legstílszerűbb Decker Ádámé, amelynek refrénje: Győzni fogunk!

15.59: friss hír, hogy a fehérorosz Vitebszk visszamondta a BL-szereplést, így csak ötcsapatos, nyolcmeccses lesz az A-Híd csoportja.

15.51: üdvözlünk mindenkit az újszegedi sportuszodából. Csodás időnk van, nem lenne rossz, ha minden mecset ilyen körülmények között, sátor nélkül, a szabad ég alatt lehetne megrendezni. Tiszta Málta!

Ahogy tavaly, úgy idén is mindent a bajnoki finálé kiharcolásnak rendel alá az A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapata, de feltételezhetjük, hogy a tavaszi negyeddöntős szereplés, a papíron könnyű csoport és a sztárklubok visszalépései miatt még inkább elérhetőnek tűnő Final Four miatt a ma 16.30-kor kezdődő, Spandau elleni hazai nyitány előtt másként tekint a csapat a Bajnokok Ligája-szezonra.

Az A-Híd Szeged VE 2012–2013-as kerete. Fotó: Frank Yvette
Az A-Híd Szeged VE 2012–2013-as kerete: Hegedüs Gábor, Molnár Dávid, Baksa László, Kiss Csaba, Aaron Younger, Török Béla, Joseph Kayes, Juhász Zsolt, Somogyi Balázs, Varga Péter, Decker Ádám, Szivós Márton, Aljosa Kunac és Molnár Tamás. Fotó: Frank Yvette

Jegyek és közvetítés

Elővételben még ma délelőtt lehet jegyeket vásárolni 1000 forintért az újszegedi sportcsarnok sportboltjában, a mérkőzés előtt pedig 15.30-kor nyit a pénztár. A találkozót csütörtök este 21 órától a TiszaPart Tv adja felvételről.

– Tényleg reális esélyünk van a négyes döntőbe kerülni, de egyelőre nem gondolunk erre. Legmesszebb addig tekintünk, hogy szeretnénk csoportelsőként továbbjutni, ehhez pedig minden hazai meccset hozni kell – mondta Baksa László.

A kapus tudja, hogy az ellenfél már két hónapja készül, Szegeden viszont csak múlt hétfőn lett teljes a keret, de szerinte máshol behozható ez a hátrány.

– Ezt dobta a gép, el kell fogadni, de a Crvena zvezda elleni négy edzőmérkőzés nagyon sokat számít, ahogy Szivós Márton és Decker Ádám villámgyors beilleszkedése is – tette hozzá a hálóőr.

Tapasztalata jól jöhet, hiszen a magyar válogatott utoljára a Volvo-kupán játszott a német nemzeti csapat ellen, amelynek gerincét a Spandau adja, Baksa pedig ekkor pont lehetőséget kapott. – Nem lesz sétagalopp a meccs, remek fizikai adottságokkal rendelkeznek a játékosok, centereik pedig nagy veszélyt jelenthetnek a kapunkra, ezért a védekezésünk határozza majd meg a végeredményt. Ha hátul jól zárunk, akkor nem érhet minket meglepetés, és jó alapot adhatunk az idénynek.

A Spandau kerete: 1 Alexander Tchigir, 2 Erik Bukowski, 3 Fabian Schrödter, 4 David Kleine, 5 Hannes Schulz, 6 Mateo Csuk, 7 Petar Markovics, 8 Erik Miers, 9 Andreas Schlotterbeck, 10 Marin Restovic, 11 Tim Donner, 12 Marko Stamm, 13 Vincent Hebisch. Vezetőedző: Nebojsa Novoselac