2017. 04. 26. szerda - Ervin 8°C | 22°C Még több cikk.

Győztes búcsú 2012-től hazai pályán: Pick-Vác 43-20

A tegnap, a kupában bemutatott biztos győzelem után ma a bajnokságban is nyert a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Vác ellen.

Pick Szeged-Vác 43-20 (18-8)
Férfi kézilabda NB I, 15. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
Pick Szeged: Tatai - Prodanovics 2, Ancsin 5, Sulc 1, PRIBANIC 6, Larholm 3/1, Vadkerti. Csere: TÓTH M. (kapus), Blazevic 4, BALOGH 8, Nagy N. 3, Buday 3, KEKEZOVICS 7, Hegedűs 1. Vezetőedző: Skaliczki László.
Vác: Vitáris - GÁBORI 3/1, Bajorhegyi 2, Tyiskóv, Korsós 1, Nikolicza 2, Császár 3. Csere: Nagy L. (kapus), PÁL 4, Szikra 1, Szabó T. 2, Simányi 1, Munkácsi 1/1. VezetőedzőRosta István.
Hétméteres: 3/1, ill. 5/2.
Kiállítás: 4, ill. 4 perc.

Pick-Vác másodszor: most is 23 góllal győztek Kekezovicsék. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

Skaliczki László:
- Köszönjük a Vácnak, hogy egymás után le tudtuk ellenük játsznai a két mérkőzést. Csapatom jobban hozzá van szokva a sorozatterheléshez, mint ellenfele, ez látszott ma is. Gratulálok játékosaimnak az őszi idényben nyújtott teljesítményükhöz.

60. perc: Munkácsi 42-20. Ancsin a végén még szétlövi a kaput 43-20.

59. perc: Ancsin talpról a jobb alsóba 42-19.

58. perc: Ancsin passzol, Balogh ziccerben, okosan oldja meg 41-19.

57. perc: Balogh indít, Kekezovics befejezi 40-19.

56. perc: Tóth hatalmas vetődéssel véd egy ejtést, Buday lövésével ma is megvan a "köztehúsz" 39-19.

55. perc: Simányi első gólját lövi 37-19. Egy újabb Balogh-bomba 38-19.

54. perc: ez a Balogh-átlövés is bemegy 37-18.

53. perc: Hegedűs sem marad gól nélkül 36-17. Szabó 36-18.

52. perc: Bajorhegyi 34-17. Blazevic lövése blokkal együtt is bemegy 35-17.

51. perc: Blazevic góljával már 33-16. Kekezovicsé ziccer volt 34-16.

50. perc: könnyű gólt szerez indulásból Kekezovics 32-15. Szabó Tibor ejti át Tóthot, Baloghot kiállítják 32-16.

49. perc: megint Balogh Zsolt eredményes 31-15. Tóth zsinórban második bravúrja.

48. perc: Gábori Tóth felett 29-15. Nagy gól Baloghtól 30-15.

47. perc: a vendégek 21-es játékosa a kapunak háttal volt, majd gólt szerzett: ezt hívják eredményes Pál-fordulásnak 29-14.

46. perc: Pál labdaszerzésből eredményes 28-13. Blazevic is gólt szerez 29-13.

45. perc: Balogh felugrik, majd a bal alsóba vágja a labdát 28-12.

44. perc: Pál most a szélről repül be 27-12. Bajorhegyi lövése Tóthé.

43. perc: Tóth Mihály védett szépen. Korsóst kiállítják, Buday hetese kimarad, Nagy bedobja a kipattanót 27-11.

42. perc: Nagy Norbert indul, és helyezi el Vitáris mellett a labdát 26-11. Hegedűs ziccere marad ki. Nagy ziccere pedig a kapufán csattan.

41. perc: megint Kekezovics, ez sem volt csúnya 25-11.

40. perc: Kekezovics a nap legszebb gólját lövi a szélről 24-11.

39. perc: Balogh hetesét Vitáris védi. Gábori Tóth lába alatt lő gólt 23-11.

38. perc: Kekezovics forgácsolja a kapufát. Szép gól Bajorhegyitől, talpról 23-10.

37. perc: Buday sprintel, jó labdát kap, be is dobja a ziccert 23-9.

36. perc: villámgyors akció, Kekezovics a befejező 22-9. Vendégidőkérés.

35. perc: Blazevicet blokkolják.

34. perc: végre Nagy Norbertnek is összejön a gól 21-9. Tóth véd egyet.

33. perc: éppen Buday eresztett meg egy lövést 20-9.

32. perc: Kekezovics kiszorított szögből 19-9. Kekezovics és Buday mellett Hegedűs is a pályán.

31. perc: Császár Ferenc dobja ennek a félidőnek is az első gólját 18-9.

Félidő.

30. perc: most lövéshez jutnak, Nikolicza fejezi be az akciót. Blazevic felel rá azonnal 18-8. Nagy Norbert ziccerből lő kapufát. Vadkertit állítják ki. Ancsin blokkjával ér véget a félidő.

29. perc: Tatai véd nagyot reflexből, de sajnos már hetes. Skaliczki mester dühös, tegnap a kupameccsen nem volt rá oka. Kimarad a hetes. Balogh Zsolt góljával tíz gól a különbség 17-7.

28. perc: kiválóan meg lehet játszani Pribanicot, most is egyedül maradt 16-7.

27. perc: Ancsin átlövése ezúttal is eljut a hálóig 15-7. Tatai véd hétméterest! Közben Larholm bokáját kell ápolni.

26. perc: átlövésből köszön be Balogh Zsolt 14-7.

25. perc: jó a szegedi blokk, marad a labda a vendégeknél. Nagy Norbert lép pályára Prodanovics helyén.

24. perc: Blazevic lő, Nagy Levente véd.

23. perc: Gábori indulásból, Tatai alatt pattint a kapuba 13-7.

22. perc: Balogh is a pályán.

21. perc: Sulc is betalál, tőle még hiányzott a gól 13-6.

20. perc: elképesztő ütemben termeli a gólokat Pribanic, ez az ötödik neki 12-6.

19. perc: Pribanic gólt szerez, Ancsint Blazevic váltja 11-6.

18. perc: Gábori hetese megy be 10-6. Bajorhegyi 2 perc.

17. perc: szép betörés Pál Gergelytől 9-5. Larholm gólja sem csúnya 10-5.

16. perc: Ancsin kap sárgát. Prodanovics ismét indulásból eredményes 9-4.

15. perc: megint Ancsin, szétnyílt előtte a fal, könnyedén lőhetett a kapuba. Most a Vác kér időt 8-4.

14. perc: Ancsin tíz méterről lővi ki a jobb alsót 7-4.

13. perc: Skaliczki László kér időt.

12. perc: Vadkerti labdát szerez, majd ejt, Vitáris lehúzza.

11. perc: Nikolicza messziről, szép gólt lő 6-4.

10. perc: Pribanic "mesterhármasával" már 6-3. Zsinórban dobtunk hatot.

9. perc: Tatai sokadszor véd jól. Sulcot blokkolják, ez azért ritka.

8. perc: Larholm második góljával már 5-3. Hetes volt.

7. perc: újabb indulásgól, ezek nagyon mennek. Pribanic lőtte, vezetünk 4-3.

6. perc: Prodanovics is indulásból pattint Vitáris kapujába 3-3.

5. perc: Pribanic indulásból pattint a jobb felsőbe 2-3.

4. perc: megint Császár, 0-3. Larholm lövi az első szegedi gólt 1-3.

3. perc: Császár Ferenc góljával már 0-2.

2. perc: Korsós góljával vezetnek a vendégek 0-1.

1. perc: a Szeged kezdett.

17.58: zajlik a bemutatás, utána pedig kezdődhet a bajnoki!

17.49: két születésnaposa is van ma a Pick Szegednek: Frantisek Sulc 34, Antonio Pribanic 25 éves lett a mai napon. Tippelünk az ajándékkérésükre: egy győzelem!

17.45: a keretek alig változtak, a Szegednél Zubai Szabolcs nevét nem látjuk, aki lebetegedett, Fekete is kimaradt, Tóth Mihály viszont bekerült. A mezek annál inkább, a Pick kékben, a Vác pirosban lesz.

17.43: bár valószínűleg mindenki tudja, mit játszott a két csapat a tegnapi kupameccsén, itt fel lehet eleveníteni a történteket, és képeket nézni a plüssállat-dobálásról.

17.37: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. 18 órakor kezdődik a bajnoki, amin a Pick Szeged ismét a Váccal csatázik.

• 9. TUTI 2012. december 14. 11:36
    „Most!

Botorkánba...tessék :)

HAJRA PICK SZEGED! MAGYAROK! ANCSIN + mindenki!”
  • 8. bessy 2012. december 14. 06:20
    „Nekem meg már az a bajom ezzel az oldallal, hogy sosem tuduk csak annyit mondani, szép volt fiúk, jó ilen meccset nézni, vagy bármi, hanem folyamatosan belekötnek valamibe.Pl. a gólszám, a név, vagy az égbolt színe, bármi csak kötekedhessen. Tény, hogy igyekezni kell a pontosságon, de gondolom azt teszik. Nem tudom schumi Te még sose rontottál el semmit? Mert akkor jó neked. Én nézem most a női kézilabdát. minden elismerésem a lányoké, és Gundel-Takács már igazán nagymenő a közvetítésben mégis néha olyanokat mond, hogy utólag mondja, fogalmam sincs ezt miért mondtam, mert akkor ott benne vagyunk valamibe és hiba is csúszik ki a szánkon, vagy a tollunkból.
    Szóval általánossá vált Magyarországon a mocskolódás, sajnos és mindenben mindent belekeverünk. Most mikor jön Botka és Orbán?”
  • 7. stevestone 2012. december 13. 23:19
    „Kedves schumi!
    A meccs közben elképzelhető a hiba a statisztikában, ezért elnézését kérem, de ez sajnos benne van a pakliban. A lefújás után viszont a hivatalos jegyzőkönyv alapján írom a gólszámokat, így a jelenlegi számok biztosan helyesek. Csak amíg lesétálok a pálya szélére, majd vissza, és az esetleges hibákat javítom, az beletelik 5-10 percbe. De bizonyára észrevette, hogy mire megírta a hozzászólást, a jegyzőkönyvben már a jó adatok szerepeltek, és ez egyezett az online tudósítással. Köszönöm a kommentjét, nem vettem kötekedésnek :-D

Kedves TUTI!
    Az Ancsin Gabi neve melletti szám sajnos nem rajtam múlik, ha így lenne, mindig 12 lenne. :-D

Üdv,
    Gyúrós István”
  • 6. TUTI 2012. december 13. 20:31
    „Vki egyeztessen lszi Ancsinnal, hogy nyomjon egy 12 -est!

:) :) Vagy Gyúrós István -nal egyeztessek??? :)
    Ah, inkább legyen Ancsin! Ancsin lszi! Itt emberi sorsokról van szó! ...:)
    NO most ráraktam a terhet!”
  • 5. shumi 2012. december 13. 19:35
    „Kedves Gyúrós István Úr!
    Tényleg nem szeretnék ünneprontó lenni és a kötekedés is távol áll tőlem,de ismételten és már sokadjára nem stimmel a nevek mellett szereplő gólszám az online jegyzőkönyvvel.
    Szerény számolásom szerint Kekezovics lőtt 7-et,Balogh pedig 8-at.