2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 13°C | 25°C Még több cikk.

Győztes évkezdés: Pick Szeged-Presov 31-26 + galéria

Jól játszva győzte le a szlovák bajnok Tatran Presovot a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Barátság-kupában.
Pick Szeged-Tatran Presov (szlovák) 31-26 (14-13)
Barátság-kupa, kézilabda-mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Horváth, Marton.
Pick Szeged: MIKLER – Stranovsky 4, Baláz, Lékai 2, ZUBAI 3, KATZIRZ 5, TÖRŐ 9/5. Csere: TATAI (kapus) Bajorhegyi 1, Butenko 1, Herbert 2, VADKERTI 4. Vezetőedző: Skaliczki László.
Tatran Presov: KRUPA - Babjak 1, Mikéci 1, Dudás, Géci 1, Mazúr 2, Urbán 4. Csere: Popcsák (kapus), MAZÁR 3, Radcsenko 1, Krok 1, Kristopans 2, Menkovics 3, ANTL 7/4, Marusák, Tumidalsky. Vezetőedző: Rastlislav Trtik.
Kiállítások: 12, ill. 14 perc.
Hétméteresből: 5/5, ill. 6/4.

60. perc: megint Urban talál be 30-26. Stranovsky tesz közé még egyet 31-26. Tatai védésével zárul a meccs, jó játékkal nyert a Pick Szeged 31-26-ra.

Győztes évkezdés: Pick Szeged-Presov 31-26

59. perc: Tatai rossz indítása után Urban 30-25. Vastaps a Szeged jutalma, Vadkerti dob kapufát.

58. perc: Stranovsky ütközik nagyot, ápolni kell. Lékai is hozzátesz egyet a hajrában, szép gól volt 30-24.

57. perc: Krupát átejti Törő, Antl felel 29-24. Újabb Tatai-bravúr! Szegedi időkérés.

56. perc: szlovák hetes - Antl magabiztos 28-23.

55. perc: ismét Zubai, a végére lendült igazán bele 28-22.

54. perc: Zubai kapott labdát, majd fordult be vele, Mazár ismét eredményes 27-22.

53. perc: Mazár maradt egyedül 26-21.

52. perc: Tatai véd nagyot, majd indít rosszul.

51. perc: Zubai harcol ki hetest, amit Törő dob be 26-20.

50. perc: Törő hetese landol a hálóban 25-20.

49. perc: megint Antl 24-20.

48. perc: Stranovsky, majd Urban és Antl 24-19.

47. perc: most a kapufa segített, szerencsénk is van.

46. perc: Tatai és a védekezés ellenállhatatlan.

45. perc: villámgyors támadás végén Stranovsky 23-17.

44. perc: Törőnek beállóból is megy, hat gólos 22-17.

43. perc: Katzirz lő egy ziccert a kapusba.

42. perc: Herbert két perc, Antl gól hetesből 21-17.

41. perc: Törő ötödik góljával már öttel vezetünk 21-16.

40. perc: sőt, Hörbi nem csak kiállítást, újabb gólt is kiharcol 20-16.

39. perc: Herbertról állítják ki Dudást.

38. perc: Stranovsky gólja után először vezetünk hárommal 19-16.

37. perc: Tatai véd nagyot.

36. perc: Herbert szed össze egy kipattanót 18-16.

35. perc: Kristopans a szélről is hatékony 17-16.

34. perc: Vadkerti nagyon él, Herberttől kapta a gólpasszt 17-15.

33. perc: nem volt kis gól: Katzirz a szerzője. Menkovic, az egyik szlovák óriás talál be 16-15.

Katz
Katzirzék védekezése remekül működik.

32. perc: Tatai véd nagyot, Törő dob gólt 15-13. Mazár válasza 15-14.

31. perc: elkezdődött a második játékrész.

Kicsit álmosabb kezdés után a Pick irányítja a meccset, Mikler jól védett, katzirz és Vadkerti pedig gólerős volt.

30. perc: Vadkerti irányít, Butenko esik el, Tumidalsky kap két percet. Krok vágja be cimbalomszögből, 14-13 a félidő.

29. perc: Vadkerti nagyon belejött, ez volt neki a harmadik 14-12.

28. perc: mindkét kapus bemutat egy bravúrt.

27. perc: Butenko is hozzátesz 13-11. Géci első gólja 13-12.

26. perc: az óriás visszaadja a kölcsönt, Vadkerti mellől talál be 12-11.

25. perc: Vadkerti kb három fejjel kisebb Kristopansnál, mégis róla dob gólt 12-10.

24. perc: Katzirz dobja be nagy harc után 10-10. Jól indulunk, Vadkerti vezetést szerez 11-10.

23. perc: páros kiállítás, Butenko és Menkovic kakaskodott. Időkérés. Mindkét csapatban 4-4 mezőnyjátékos még fél percig.

22. perc: a szlovákokhoz beszállt a hórihorgas Kristopans, lehet vagy 205 cm. Az újabb szlovák hetest Antl bevágja 9-10.

21. perc: Urban cunderezik 8-9. Törő hetese ezúttal is remek 9-9.

20. perc: érdekesség, hogy a szlovákok szinte folyamatosan cserélnek, Skaliczki László eddig nem forgatja az együttest. Bajorhegyi az ellenfél kapuja előtt is határozott 8-8.

19. perc: Marusák kap két percet. Egyenlő létszámnál Katzirz könyörtelen 7-8.

18. perc: Lékai eladja, Antl indulásból beveri 6-8.

17. perc: belejött az átlövő, második gólját is bevágja 6-7. Megsérül, ápolni kell.

16. perc: Bajorhegyi kap két percet, Menkovic lő gólt 6-6.

15. perc: Törő hetest ritkán ront, most sem teszi 6-5.

14. perc: Törő szemfüles, de Baláz fölé lő. Radcenko lövi be magát, Mikler rajta volt 5-5.

13. perc: Lékai lő nem túl erősen, de pontosan 5-4.

12. perc: Stranovsky lő Krubába. Bajorhegyinek jót tett a téli szünet, keményebb, mint valaha.

11. perc: Mazúr talpról lövi szét a kaput 4-4. Majd leül két percre.

10. perc: Mikler megfogja a második szlovák hetest is! Ez a linköpingi forma!

9. perc: egyedül hagyták Katzirzot, aki nem könyörült 4-3.

8. perc: Dudás kapott két percet, majd Törő lőtt gólt 3-3.

7. perc: Bajorhegyi sanyargatja Mazárt. Mikler fog hetest!

6. perc: a vb egyik nyerőembere, Zubai talál be beállóból 2-3.

Lékai a vb után Újszegeden játszik.

5. perc: indulás után Babjak talál be 1-3.

4. perc:
Mikeci megpattanó lövése talál utat a kapuba 1-2.

3. perc:
hibátlan szlovák védekezés.

2. perc: Urban válaszol azonnal 1-1.

1. perc: Katzirz szerez vezetést 1-0.

18.00: a válogatottaknak külön jár a gratuláció a vb-szereplés miatt.

17.58: bár nagy tétje nincs a meccsnek, a presztízs miatt mindenképpen győzni szeretne a Pick, amelyben az influenzás Fero Sulc nem tudta vállani a játékot,

17.55: csaknem két hónap után újra hivatalos meccset játszik a Pick Szeged az újszegedi sportcsarnokban. Látszik, a szurkolók ki voltak éhezve a csapatra, egész sokan vannak.

A kézilabdabarátok igazán sajnálták, hogy véget ért a svédországi világbajnokság, a drukkerek hozzászoktak a jóhoz, a meccsekhez. Ebben pedig nem volt hiány, a Sport Tv jóvoltából volt olyan nap, hogy három derbit is végignézhettünk. Különösen jó érzés úgy nézni egy-egy találkozót, hogy a magyar válogatott ott van az eseményen, úgy pedig még kellemesebb, hogy eredményes is nemzeti együttesünk. A szegedi szurkolók is büszkén húzhatták ki magukat, a hetedik helyen végzett Mocsai-csapatban a Pick Szeged öt kézilabdása jól játszott, fontos szerep jutott nekik. Mikler, Katzirz, Lékai, Zubai és Törő is sokat tett a nemzeti gárdáért.

Hiába volt azonban jó és színvonalas a vébé, őszintén bevallva már hiányoztak a Pick-meccsek. Volt egy, a Temesvár ellen, de ezen az edzőmeccsen soha nem látott összeállításban lépett pályára a Tisza-parti alakulat. A szegedi szurkolók utoljára 2010. december 12-én, a Balatonfüred elleni meccsen (28–18) láthatták a kedvenceket. Ötvenkét napot böjtöltek végig kézilabda nélkül. Nem vitás, már legtöbbjüknek viszket a tenyere, alig várja a mai, 18 órakor kezdődő, Tatran Presov elleni mérkőzést. A szlovák bajnok vendégcsapatként immár második idényét játssza a magyar pontvadászatban, a hivatalos bajnokságba – Barátság-kupa néven fut a sorozat – nem számít bele az ellenük elért eredmény. Egy biztos, az Eperjes üde színfoltja a hazai bajnokságnak, az idei szezonban pedig talán még erősebb is, mint egy éve.

Pick Szeged - Tatan Presov ma 18 órától. Fotó: Frank Yvette
Pick Szeged - Tatan Presov ma 18 órától.
Fotó: Frank Yvette

A Pick eddig háromszor találkozott a Tatrannal, tavaly 32–26-ra és 33–31-re nyert ellene. Az ősszel Eperjesen hiába vezetett az első félidőben 17–14-re a Szeged, a végén a szlovákok fordítottak, és nyertek 33–30-ra.

A mai meccs legnagyobb kérdése, hogy a vb-t megjárt kézilabdások mennyire fáradtak. A gyöngyösi tornán – második lett a Szeged – a két szlovák, Sulc és Stranovsky jóformán csak vonszolta magát a svédországi sorozatmeccsek miatt – 17. lett csapatuk a világbajnokságon. Persze nekik nem volt sikerélményük, nem úgy a magyar csapatnak, amely a már említett hetedik helyet szerezte meg, és ez talán az „ötös fogatnak" nagy erőt ad a folytatáshoz. Az biztos, hogy Dusan Beocsanin és
Teimel Róbert nem játszik, mindketten műtét után lábadoznak, a többiek elvben rendben vannak, így minden szurkolónak egy dolga maradt: elővenni a Pick-sálat, és hangosan drukkolni – 2011-ben először.

• 5. pinkfloyd60 2011. február 02. 21:35
    „Hajrá Pick! Halkan megjegyezném a kettő jobbátlövőnk 1-az,az 1gólt dobtak! NA EZ A SZÉGYEN!!!”
  • 4. zehn 2011. február 02. 19:47
    „Ja! Természetesen gratulálok a fiúknak az eperjesiek elleni győzelemhez! Hajrá Pick!!!”
  • 3. zehn 2011. február 02. 19:43
    „dobi. Hogy jön ide Skala? Ő nem játékos. Azt gondolod az edzői kispadról lőtte volna a gólokat?Egyébként Balaz,Bajorhegyi,Vadkerti,Sulc,Butenko játszott.Ök szenvedtek vereséget egy semmi csapattól 8 góllal.Miért vannak Szegeden ha ennyire képesek? A Gyöngyösiekben évek múlva csak az marad meg,hogy ők már egyszer nyolccal verték a Picket.Én azt vetettem csak fel,hogy Pick nevet ne járassuk már le. Akkor menjen egy" Szeged vegyes" egy ilyen tornára.Nem kell elvakultnak lenni,azzal csak ártunk a csapatnak,vagy homokba dugjuk a fejünket. Egyik sem jó.”
  • 2. dobi 2011. február 02. 18:53
    „zehn! Gyöngyösön az első csapat keretéből ketten voltak ott,,, Skala se... Borbina már többször leírta...
    játszottak egy jót a fiatalok... ennyi...”
  • 1. zehn 2011. február 02. 13:40
    „Hajrá Pick! Halkan jegyzem azért meg, hogy ezzel a névvel ,ne járassa már le magát/gyöngyösi torna/a csapat.Egy másodosztálybeli csapattól 8 góllal kikapni akkor is szégyen,ha a válogatottak hiányoztak.A "második emberek" meg ha csak ennyit érnek,minek fizetni őket? Hogyan lehet /sehogy/számítani rájuk mondjuk egy rangadón,ha valaki a jobbak közül lesérül.El kellene ezen is gondolkozni.”

SZAK: vereség futsalban a listavezető ellen

A női futsal NB I-ben a Szegedi AK Boszorkányok csapatának sem sikerült megállítania a bajnokságot… Tovább olvasom