2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 4°C

Győztes LEN-főpróba, nyert a Hungerit az Eger ellen

A Hungerit-UniBauÉpszer Szentes OB I-es női vízilabdacsapata sikeres LEN-kupa-főpróbát tartott: bajnokin 13–10-re verte az Eger együttesét.
Hungerit-UniBauÉpszer Szentes– Eger 13–10 (1–1, 4–6, 5–2, 3–1)
Női vízilabda OB I, 3. forduló. Szentes, ligeti uszoda, 200 néző. Vezette: Horváth M. Németh.

Szentes: GUNDL – Hevesi, KESZTHELYI 5, Miskolczi 1, TAKÁCS O. 2, Kotova, Gémes 2. Csere: Győri 1, Bakos, Kádár, Rácz, Kövér-Kis 2, Magarijama. Vezetőedző: Zantleitner Krisztina.

Eger: Gangl – Antal 3, Pócsi, CZIGÁNY 3, EBONY 3, Somhegyi, Pengő 1. Csere: Illés, Veréb, Vályi. Megbízott edző: Sike József.

Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 12/4.
Ötméteresből: 4/2, ill. 4/3.

Bár az optikusok nem ismernek ilyen eszközt, többen megpróbálták LEN-szemüvegen keresztül nézni a Hungerit-UniBauÉpszer Szentes tegnapi, Eger elleni bajnoki mérkőzését.

A hevesiekkel a magyar kupában már összecsaptak a szentesiek a szezonban, akkor a selejtezőben, hazai medencében 10–8-ra nyert Zantleitner Krisztina csapata, vagyis az esélyek ezúttal is mellettük szóltak.

Ezzel azonban nem sokat törődtek a vendégek, és a második percben büntetőből megszerezték a vezetést. A válasz elmaradt, mivel Keszthelyi kihagyta saját ötméteresét, így a negyed végén lőtt Győri- gól az egyenlítéshez volt elég.

A második játékrészre felpörögtek az események, Takács Orsolya két találatával átvette a vezetést a Szentes, de ez nem maradt annyiban, mert a gólok szinte percenként estek. Négyszer a házigazdák, hatszor az Eger talált be, így a nagyszünetben 7–5-re a vendégek vezettek.

A harmadik negyedben aztán már túllépett a vasárnapi elvesztett kupadöntőn a Hungerit, a hatékony támadások mellé jó védekezés és feljavuló kapusteljesítmény is társult.

Sikerült az egyenlítés, majd Keszthelyi Rita újabb gólja már a vezetést jelentette a Szentesnek az utolsó 8 perc előtt, 10–9.

A koreográfia már nem változott, Kotováék nem engedték ki a kezeik közül a kezdeményezést, így a sikeres LEN- kupa-főpróbán 13–10-re verték meg az Egert.

A Szentes mától már kizárólag a hétvégi nemzetközi szereplésre koncentrálhat, ellenfeleik közül az orosz Uralocska például már meg is érkezett a városba, és tegnap tesztelte is a ligeti uszodát.

Zantleitner Krisztina: – Abban maradtunk a lányokkal, hogy megpróbáljuk kijavítani az mk-döntőben elkövetett hibákat a védekezésben. Úgy láttam, ez sikerült, csapatom megfelelt az elvárásoknak. Ezen a játékon kell még csiszolni a LEN-kupa-továbbjutáshoz.