2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 35°C Még több cikk.

Győzteseket ünnepeltek Rigában, Párizsban

Horváth Viktor nyerte a rigai öttusa Európa-bajnokság hagyományos férfi versenyét. A Roland Garroson Henin és Nadal diadalmaskodott.
Horváth Viktor nyerte a rigai öttusa Európa-bajnokság hagyományos férfi versenyét. A második helyen az orosz Rusztem Szabirhuzin, a harmadikon a lengyel Marcin Horbacz végzett. Tibolya Péter hatodik, Balogh Gábor hetedik, Fülep Sándor tizennegyedik lett.

Csapatban az oroszok győztek, a Horváth, Balogh, Fülep trió a dobogó második fokára állhatott fel, a harmadik helyet a fehéroroszok szerezték meg.
– Számítottam arra, hogy a lovaglás megbolygatja majd a mezőnyt, de arra nem, hogy ennyire. Amikor hibátlanul teljesítettem a pályát, nem volt már mit tennem, csak vártam, hogy az előttem lévők hogyan szerepelnek. Azzal, hogy az élről vághattam neki a futásnak, már bíztam az első hely megszerzésében, jól osztottam be az erőmet, de azért így is fájt. Örülök, hogy két vb-ezüst után végre Eb-n is kijött a lépés – nyilatkozta Horváth.

Vörös Zsuzsanna az ötödik helyen végzett a rigai öttusa Európa-bajnokság női hagyományos versenyében, ezzel egyben olimpiai kvótát is szerzett.

Máthé Vivien 17., Füri Csilla 33. lett. Győzött az orosz Jevdokija Grecsisnyikova, az ezüstérmet a brit Heather Fell, a bronzot az olasz Sara Bertoli kaparintotta meg. A magyar csapat hatodikként zárt. A dobogóra az olaszok, a britek és az oroszok álltak fel.
A dobogósok és Vörös mellett olimpiai kvótát szerzett még a német Lena Schöneborn, a brit Katie Livingston, Corsini és a lengyel Sylwia Czwojdzinska.

A címvédő belga Justine Henin könnyed kétjátszmás, 65 perces mérkőzésen nyert a szerb Ana Ivanovics ellen a francia nyílt teniszbajnokság női döntőjében, így pályafutása hatodik Grand Slam-diadalát ünnepelhette.
Henin sorozatban harmadszor, pályafutása során negyedik alkalommal diadalmaskodott a Roland Garroson.

Ivanovics nem szeppent meg, azonnal elvette Henin adogatójátékát, ám a belga klasszis – nagy csatában – semmi negyvenről visszavette amit elveszített. A folytatásban a címvédő egyre keményebben és nagyon pontosan teniszezett, ismét brékelte ellenfelét és néhány perc alatt 4:1-es vezetéshez jutott. A szerb tinédzser egyre többet hibázott, másodszor is elveszítette az adogatójátékát és 34 perc alatt – összesen 17 önhibával – a szettet is.

A második felvonást a belga világelső kezdte jobban: azonnal brékelte Ivanovicsot, ha nehezen is, de hozta a saját szerváját és 2:0-ás előnyhöz jutott és ezzel zsinórban már nyolc gémet nyert meg. A folytatásban ugyan még szépített a szerb játékos, ám ezt követően ismét hibát hibára halmozott, amit a címvédő könyörtelenül ki is használt és 61 perc elteltével negyedik párizsi győzelméért adogathatott (5:2). Egy bődületes tenyeres, majd egy tökéletes fonák-keresztütés, aztán egy ász, végül egy finom ejtés és ezzel be is fejeződött a finálé.
Henin, aki a torna során még szettet sem vesztett, egymillió eurót kapott sikeréért, míg a vesztes az összeg felével vigasztalódott.
A trófeát a belga sztárnak a 2000-ben győztes francia Mary Pierce adta át.

Női egyes, döntő: Justine Henin (belga, 1.)–Ana Ivanovics (szerb, 7.) 6:1, 6:2.

A címvédő spanyol Rafael Nadal négyjátszmás, három óra 10 perces mérkőzésen nyert a világelső svájci Roger Federer ellen a francia nyílt teniszbajnokság férfidöntőjében.

A nyitószettben 3:3-ig mindkét klasszis nyerte – Federer könnyebben, Nadal olykor kínlódva, bréklabdákat hárítva – a saját adogatójátékát. Aztán a hetedik gémben a spanyol megrázta magát – ehhez kellett több Federer-hiba – és nullára nyerte el a svájci szerváját (4:3). A világelső továbbra is bizonytalankodott (összesen 16 önhiba), a spanyol újra brékelt és 51 perc alatt bezsebelte az első szettet.

A folytatásban 3:3-ig újra fej fej mellett haladt a két szuperklasszis, ám Federer váltott, elkezdte rohamozni a hálót és ez bejött: elvette Nadal adogatójátékát, sőt 5:3-nál négy szettlabdához jutott, de a mallorcai izomember mind a négyet hárította. A következő gémet azonban simán nyerte a svájci és újabb 55 perc elteltével kiegyenlített. Kezdődhetett minden elölről.

A harmadik felvonásban Nadal azonnal elnyerte riválisa adogatójátékát és 3:0-s előnyhöz jutott. Federer ismét sok – addig összesen
49 (!) – hibával játszott, nem tudott felzárkózni és további negyven perc után Nadalnak már csak egy szett hiányzott sorozatban harmadik párizsi győzelméhez.

A negyedik, egyben utolsó felvonás harmadik játékában újra brékhátrányba került a világelső, az ibériai ugyanakkor egyre magabiztosabban teniszezett. A spanyol nagy boldogságában meghempergett a vörös salakon, majd felmászott a nézőtérre és megölelte nagybátyját, Toni Nadalt, akinek annyit köszönhetett.
Eredmény, férfi egyes, döntő: Rafael Nadal (spanyol, 2.)–Roger Federer (svájci, 1.) 6:3, 4:6, 6:3, 6:4.