2017. 09. 20. szerda - Friderika 10°C | 18°C Még több cikk.

Gyurta-arany a Cseh triplához

A debreceni rövidpályás úszó Eb tegnapi befejező napján Gyurta Dániel győzelme révén gyarapodott a magyar medálgyűjtemény, így a nemzeti csapat négy arannyal, két ezüsttel és három bronzzal zárta szereplését.
A városi sportuszoda 25 méteresre „kicsinyített" medencéjében Gyurta aranyozta be nemcsak a befejező napot, hanem a kontinensviadal egészét, hiszen Cseh László három elsőségéhez ő tette hozzá a negyediket, ráadásul nagyszerű Európa-csúccsal.

Cseh László Fotó: MTI

A 200 m mellen elért 2:05.49 perc egyben természetesen ragyogó országos rekord is, az előzőt ő maga egy éve, december 10-én a helsinki Eb-n állította fel 2:06.58-cal, így aztán kétszeresen is remekül sikerült a címvédés. A debreceni Eb négy napja alatt összesen 18 magyar csúcs született.

Az Európa-bajnokság befejező aktusaként hirdetett végeredményt több kategóriában az európai szövetség, a LEN, amelynek kitüntetettjei közé két magyar, Cseh és Kis Gergő is bekerült. Cseh lett a legeredményesebb férfiúszó, miután három aranyérmet szerzett, és két világcsúcsot is felállított. Ezért ötezer euró jutalom jár neki. Kis mint a legeredményesebb Eb-újonc 1500 euróra jogosult a LEN-től.

Magyar helyezések

Rövidpályás úszó Európa-bajnokság, Debrecen, a magyarok eredményei, férfiak, 1500 m gyors: 2. Kis Gergő 14:29:59 perc (új országos csúcs), 9. Verrasztó Dávid 15:00.90 perc. 200 m pillangó: 1. Cseh László 1:51.55 perc (új országos csúcs). 200 m mell: 1. Gyurta Dániel 2:05.49 perc (új Európa-csúcs). 200 m gyors: 6. Kis Gergő 1:46.22 perc.
Nők, 400 m gyors: 3. Mutina Ágnes 4:02.35 perc. 100 m vegyes: 6. Verrasztó Evelyn 1:01.08 perc. 4x50 m: 4. Magyarország (Szepesi Nikolett, Kovács Ágnes, Bordás Beatrix, Verrasztó E.) 1:50.38 perc (új országos csúcs). 100 m mell: 5. Kovács Ágnes 1:07.56 perc. 200 m gyors: 4. Verrasztó E. 1:55.23 perc. 400 m vegyes: 5. Hosszú Katinka 4:32.10 perc. 100 m pillangó: 6. Kovács Emese 58.80 mp. 200 m hát: 6. Szepesi N. 2:08.43 perc.

Rangadóval búcsúznak 2007-től

Ma este hat órakor idei utolsó bajnoki mérkőzését játssza az Uniqa NB I A csoportos női… Tovább olvasom