2017. 05. 24. szerda - Eszter, Eliza 13°C | 24°C Még több cikk.

Hajdúböszörmény után újabb négyest kapott a Makó FC

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának hetedik fordulójában a Makó FC Budafokon az MTK II. együttesétől 4–2-re kikapott.
Ilyen jól kezdeni! A Makó FC az MTK fiataljainak budafoki, átmeneti otthonában nemcsak jól futballozott a találkozó elején, hanem a kameruni Ngalle révén az első negyedóra utolsó percében megszerezte a vezetést is. Aztán a hazai alakulat elsősorban a vendégvédők hibáit, körülményességét, helyezkedési problémáit kihasználva a szünetig egyenlített, majd fordított, sőt a hetvenedik perc után gyorsan el is húzott. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Czirbusnak nem is volt védenivalója... És mégis: a makóiak bőkezűen adományozták a lehetőségeket az MTK II. játékosainak, akik éltek is vele. A harmadik gól előtt egy beadás után a makói kapus, Czirbus összeütközött és védővel és egy támadóval, sokáig ápolni kellett a derekát, és végül ugyan elvállalta a folytatást, de csak a mérkőzés hajrájáig, amikor is le kellett cserélni. A Makó Hajdúböszörmény után idegenben újból négy gólt kapott.

Kolozsvári János: – Helyzetek nélkül, a mi előzékenységünkből szerzett gólokat az MTK II.

Ngalle még a Makót juttatta vezetéshez. Fotó: Schmidt Andrea
Ngalle még a Makót juttatta vezetéshez.

MTK II.–Makó 4–2 (1–1)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 7. forduló. Budafok, 100 néző. Vezette: Barna (Kepe, Kiss I.).
MTK II.: Horváth A. – Nagy T., Kornis, Gál, Hauser – Kelemen, Kákonyi, Szabó Á., Molnár – Nikházi, Pál. Edző: Cseh András.
Makó: Czirbus 4,5 – Rakonczai 4, Szamosszegi 5, Tóth I. 4,5, Bakos T. 4 – Varga R. 6, Magyar 6, Puskás 6 – Ngalle 6, Bány 5 – Maróti 5. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Ngalle a 15., Molnár a 26., Kákonyi az 53., Pál a 72., Nikházi a 74., Magyar (11-esből) a 77. percben.
Csere: Bakos T. helyett Csák az 55., Molnár h. Ladányi és Szabó Á. h. Lázok J., mindkettő az 58., Bány h. Nagy A. a 73., Czirbus h. Halász a 77., Pál h. Dobó a 85. percben.
Sárga lap:  Bakos T. a 40., Tóth I. a 85. percben.

Góltörténet

15. perc: Magyar visszaszerezte a labdát, kiugratta Ngallét, aki ballal a jobb sarokba lőtt, 0–1.
26. perc: Pál beadásába Molnár spiccel beleért, a labda kivetődő Czirbus fölött a kapuba pörgött, 1–1.
53. perc: Kákonyi kapott keresztlabdát, átvette azt, majd kilőtte a hosszú sarkot, 2–1.
72. perc: Pál kicselezte Tóth I.-t, és jobbal a rövid sarokba lőtt, 3–1.
74. perc: a jobb oldali oldalvonal mellől Nikházi szabadrúgása után a labda lepattant a 16-oson belül, és érintés nélkül jutott a hálóba, 4–1.
77. perc: Kelemen kézzel ért a labdához a 16-oson belül, 11-es! Magyar a léc alá tüzelt, 4–2.

További eredmények: Cegléd–Debrecen II. 0–0, Kazincbarcika–Vác 0–3, Hajdúböszörmény–Békéscsaba 1–2, Baktalórántháza–Vecsés 0–2, Szolnok–BKV Előre 2–1, REAC–Mezőkövesd 2–0. Szabadnapos: Bőcs.

• 1. exluzer 2009. szeptember 21. 05:57
    „Hadár Achillest a csapatba....”

Több mint négyezren futottak

Több mint négyezer lelkes futó vett részt a szegedi K&H olimpiai futónap 3,4 kilométeres távján… Tovább olvasom