2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 10°C | 24°C Még több cikk.

Haller reménykedhet

Tegnap megkezdődött a japán Gifuban az evezős világbajnokság. A Démász-Szegedi VE sportolója, Haller Ákos (képünkön) egypárban saját futamában negyedik lett, így szerdán reményfutamozik.
A Mava tájfun miatt az evezős világbajnokság előzetesen kiírt programját mindössze egyetlen nappal kellett csak módosítani a japán Gifuban. Így a versenyzők nem vasárnap, nem is kedden, hanem köztes megoldásként tegnap kezdték meg az előfutamozást. A viadalon ötvenhat ország 820 sportolója vesz részt.

A Démász-Szegedi VE válogatottja, a kétszeres világbajnok Haller Ákos egypárban a szakág negyedik előfutamában kapott szerepet. Az ötfős mezőny tagja volt a 2003-as világelső német Marcel Hakker, valamint három további Világkupa-helyezett, egy ukrán, egy svéd és egy kubai evezős. Igazán boldog csak az első lehetett, mivel egyből a középfutamba került, a többiek pedig a reményágon próbálkozhatnak szerdán. Dani Zsolt, Haller edzője gyakorlásnak szánta ezt a futamot, és egy biztos utazótempó felvételével a 3–4. helyre várta tanítványát. A német biztosan nyert, míg Haller negyedikként, az ukránt megelőzve ért célba majdnem tizennégy másodperc hátrányban az elsőtől.

A magyarok közül könnyűsúlyú egypárban Lőrinczy Péter, míg kétpárban a Bencsik Gábor, Pető Tibor egység futammásodikként középdöntős lett.