2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 0°C | 8°C Még több cikk.

Harmadik a HNKC

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata Kiskunhalason szerepelt a Pikó-kupán, melyen egy győzelemmel és két vereséggel a harmadik helyen végzett.
A HNKC SE, a felkészülés részeként, Kiskunhalason lépett pályára a Pikó-kupán. A vásárhelyiek remekül kezdtek, megverték az egykori Pick-tréner, Kovács Péter által irányított Dunaferr NK-t. Ez valószínűleg igazi presztízsharc volt, hiszen a HNKC mestere, Kiss Szilárd korábban – még tavaly is – sikert sikerre halmozott az újvárosi klub kispadján. Ezt a győzelmet azonban két – igaz, szoros – vereség követte, így a HNKC a harmadik helyen zárta a megmérettetést. De nem az eredmény volt a legfontosabb:

– Ez egy felkészülési torna volt – értékelt Kiss Szilárd –, melyen
Csapatprogram

Ez a hét is mozgalmasan alakul a HNKC számára. Kedden 17 órakor a Marosvásárhelyt fogadják a Hódtói Sportcsarnokban a kék-sárgák, a találkozó nyilvános, minden drukkert szeretettel várnak. Majd csütörtökön útra kel a keret, és a hét végén Németországban vesz rész a hagyományos Frankfurt-Oderben rendezendő nemzetközi tornán.
különböző erősségű együttesek ellen léphettünk pályára. Csapatom helytállt, nagyjából ott tartunk, ahol erre az időszakra terveztem. A Dunaferr? Teljesen megérdemelten nyertünk, azon az összecsapáson ez volt a realitás; nekem úgy tűnt, mintha nem lettek volna elég motiváltak a lányok. De erről nem akarok többet mondani. A mi játékunk? Továbbra is a gyorsaságon, az agresszív védekezésen van a hangsúly. Akadtak ennek az erőfelmérőnek is tanulságai. A Debrecen ellen például egy tízperces rövidzárlat okozta a vesztünket, a Halas ellen pedig borzasztóan rosszul kezdtünk, már 13–3-ra is vezettek a hazaiak. Ezeket a tapasztalatokat, tanulságokat be kell építenünk a hátralévő munkánkba, az a cél, hogy a bajnokságra ütőképes csapat formálódjon, alakuljon ki.

Eredmények:
HNKC SE–Dunaferr NK 32–24 (13–10), a vásárhelyi gólszerzők: Nyikolajenko 10 (4), Wolf 6, Reiner 6 (1), Jókai 4 (1), Jenőfi. Mucsi 2–2, Földes, Sipos 1–1.
Debreceni VSC–HNKC SE 31–29 (15–11), a vásárhelyi gólszerzők: Nyikolajenko 7, Wolf 7 (3), Jenőfi 5, Jókai 4, Ancsin, Reiner 2–2, Bloj, Dobó 1–1.
Kiskunhalasi NKSE–HNKC SE 28–27 (17–11), a vásárhelyi gólszerzők: Jókai 9 (3), Wolf 8 (1), Nyikolajenko 5 (1), Szepesi 2, Bloj,
Reiner, Jenőfi 1–1.

A Pikó-kupa végeredménye: 1. Kiskunhalasi NKSE, 2. Debreceni VSC, 3. HNKC SE, 4. Dunaferr NK. Különdíjasok, gólkirálynő: Olga Nyikolajenko (HNKC SE) 22 találattal, legjobb kapus: Tatjana Vorozscova (DVSC), legsportszerűbb együttes: Kiskunhalas.

Újonccal kezd a Makó csapata

Ma megkezdődnek a labdarúgó NB II keleti csoportjának küzdelmei. A legutóbbi pontvadászat negyedik… Tovább olvasom