2017. 07. 26. szerda - Anna, Anikó 16°C | 26°C Még több cikk.

Harmadik juniorok

Harmadik helyen végzett a magyar válogatott, amelynek a Pick Szegedből Halász és Sutka is tagja volt, a hazai rendezésű férfi junior kézilabda-világbajnokságon, miután a vasárnapi, nyíregyházi bronzmérkőzésen legyőzte az Európa-bajnok német csapatot.
Sajnos szombaton, az elődöntőben óriási csatában, az első félidőben még a mieink vezettek két góllal, 16–14-re, 33–31-re a Dánok bizonyultak jobbnak, s játszhattak a világbajnoki címért Szerbia és Montenegró együttesével.

A bennünket verő északiakat a döntőben sem tudták megállítani, mivel a nyíregyházi fináléban öt góllal felülmúlták a szerbia-montenegróiakat.

A döntőben: Dánia-Szerbia és Montenegró 40-35 (21-16)
A harmadik helyért: Magyarország–Németország 28–27 (14–8)
Az eredmény értékét növeli, hogy ezt megelőzően csak egyszer, az 1977-es első junior vb-n szereztek érmet a magyar fiatalok, akkor másodikok voltak.

Az 5. helyért: Spanyolország– Románia 33–29. A 7. helyért: Egyiptom–Szlovénia 33–32 (18–15). A 9. helyért: Izland–Izrael 35–32.

Aki mer, az ma vb-aranyat nyerhet

Az izgalmak fokozódnak. Két versenynapon vannak túl a kajakosok és a kenusok a zágrábi… Tovább olvasom