2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 10°C | 16°C Még több cikk.

Harmadszor is vereség

A negyedik helyen végzett a magyar jégkorong-válogatott a rigai olimpiai selejtezőn, miután tegnap büntetőkkel 4–3-ra kikapott az ukrán csapattól.
3. forduló: Ukrajna–Magyarország 4–3 (0–0, 0–2, 3–1, 0–0, 1–0), büntetőkkel. Gólszerzők: Timcsenko (52.), Materuhin (55.), Sahrajcsuk (59., emberelőny), illetve Vas J. (22.), Ocskay (32., emberelőny), Palkovics (58., emberelőny). Lettország–Olaszország 4–1.

Álmosan kezdett mindkét csapat, az ukránok nem estek neki a magyaroknak. Nagy helyzet nélkül zárult az első harmad. Nem úgy a folytatás! A 22. percben a támadó zónában elhozott buli után Ladányi passzolt Vas János elé, aki fonákkal, kapásból emelt a hálóba. Miután sikerült kivédekezni Horváth kiállítását, a magyarok is létszámfölénybe kerültek: a Palkovics, Ocskay kettős parádés összjátéka végén utóbbi pazar gólt lőtt.

A záró harmadban keményen támadott a rivális, és végül az 52. percben tört meg a jég: Timcsenko közelről talált be, Szupernek esélye sem volt a hárításra. Három perccel később Materuhin lőtt kapásból nagy gólt. Nem tört meg a magyar válogatott, emberelőnyben Palkovics kilőtte a bal felső sarkot. Vas János egy rossz mozdulattal a nézőtérre emelte a korongot, emiatt őt is kiállították. A fórból 1:16 perccel a vége előtt egyenlített az ukrán gárda.

Jött a hirtelen halál, amiben nem esett gól, a büntetőpárbajt pedig az ukránok nyerték.