2017. 10. 17. kedd - Hedvig 9°C | 23°C Még több cikk.

Harmadszor Norvégia

Sorozatban harmadszor lett Európa legjobbja az olimpiai aranyérmes norvég női kézilabda-válogatott, miután a macedóniai kontinenstorna döntőjében simán nyert (34–21) a spanyol csapat ellen.
Az elmúlt hétvégén, szombaton az elődöntőt rendezték a macedóniai női kézilabda Európa-bajnokságon. A spanyolok a németek 32–29-re történő legyőzésével meglepetésre, míg a norvégok az oroszok felett aratott 24–18-es sikerével erőlködés nélkül jutottak be a fináléba. Tegnap előbb a két vesztes a dobogó harmadik helyét döntötte el.

A bronzos csatát az olimpiai ezüstérmes orosz válogatott nyerte: Oroszország–Németország 24–21 (17–11).

A döntőben az első félidőben nagyon szoros volt a mérkőzés. Néhányan már meglepetést sejtettek: talán a gyors játékot produkáló és nagy lelkesedéssel játszó spanyolok legyőzik nagynevű ellenfelüket. Aztán fokozatosan elfogyott az ibériaiak ereje, a norvégok pedig szinte szárnyaltak, s végül megalázó vereséget mértek riválisukra: Norvégia–Spanyolország 34–21 (13–12).

Norvégia könnyedén szerezte meg az EB-győzelmet. Fotó: MTI
Norvégia könnyedén szerezte meg az EB-győzelmet.
Fotó: MTI

Az Eb végeredménye: 1. Norvégia, 2. Spanyolország, 3. Oroszország, 4. Németország, 5. Románia, 6. Horvátország, 7. Macedónia, 8. MAGYARORSZÁG, 9. Svédország, 10. Ukrajna, 11. Dánia, 12. Fehéroroszország, 13. Szerbia, 14. Franciaország, 15. Ausztria, 16. Portugália.

A macedóniai Eb All Star-csapata, kapus: Katrine Lunde-Haraldsen (norvég); jobb szélső: Linn Kristin Riegelhuth (norvég); jobb átlövő: Grit Jurack (német); irányító: Kristine Lunde (norvég); beállós: Begona Fernandez (spanyol); bal átlövő: Tonje Larsen (norvég); bal szélső: Valentina Ardean-Elisei (román); legértékesebb játékosa: Kristine Lunde; gólkirálynő: Riegelhuth 51 góllal; legjobb védő játékos: Nagyezsda Muravjova (orosz).

Vb-selejtező a szlovákokkal

A magyar női kézilabda-válogatott a szlovák csapattal vív világbajnoki selejtezőt jövő júniusban. Tegnap a szkopjei sorsoláson kiderült, hogy a friss Eb-nyolcadik gárda idegenben kezd. Az első mérkőzést június 6-án vagy 7-én, a visszavágót pedig 13-án vagy 14-én rendezik. A párharc győztese vehet részt a 2009. november 29. és december 13. közötti, Sanghaj mellett sorra kerülő vb-n.

• 2. belabacsi 2008. december 15. 07:33
    „fanatikusak.. :)”
  • 1. FaciaNegra 2008. december 15. 00:02
    „Mar megint, harmadszor egymas utan ezek a norvegek.......:))”

Betlizett a HPQ Szeged

A férfi röplabda Liga-bajnokság kiemelt csoportjának legnagyobb negatív meglepetését szolgáltatta a… Tovább olvasom