2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 8°C

Harminc percnyi remeklés: Pick Szeged-FTC 28-22

A második félidőben remekül játszó Pick Szeged fordított és nyert a Ferencváros ellen utolsó hazai pályán lejátszott alapszakaszbeli meccsén.
Pick Szeged-Ferencváros 28-22 (10-12)
Férfi kézilabda NB I. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Horváth P., Marton.
Pick Szeged: Mikler - Butenko 1, Lékai 6, Sulc 7, Herbert 1, Katzirz 2, Törő 8. Csere: Tatai (kapus), Bajorhegyi 2, Baláz, Teimel, Grünfelder 1, Nagy N. Vezetőedző: Skaliczki László.
FTC: Perger - Bendó 2, Kos 2, Bakos 3, Czina, Buday, Mazák 3. Csere: Tamási (kapus), Kelecsevics 4, Lepsényi 1, Németh T. 3, Szabados 2, Varga 1, Kanap 1. Vezetőedző: Vladan Matics.

60. perc: Butenko kap két másodperccel a vége előtt két percet, vége a meccsnek. Második félidei jó játékával nyert a Pick 28-22-re.

59. perc: az utolsó percek az ünneplésről szólnak a lelátón, a végére igazán belejött a Pick-tábor.

58. perc: ismét Lékai, ő is nagybetűs 28-22.

57. perc: Bendóra nem marad emberünk 27-22.

56. perc: micsoda gól! Lékai labdát szerez, majd a félpályáról bevágja, klasszis 27-21.

55. perc: első gólját szerzi Kanap, másodikat Katzirz 26-21.

54. perc: Katzirz szerez könnyen labdát, ez már meglesz. Főleg így: Sulc is meglövi a hetediket 25-20.

53. perc: Tatai védése után Herbert talál be, máris 24-20.

52. perc: nem ront büntetőt Törő sem, 23-20.

51. perc: elveszik a sporik a labdát, ki tudja, miért.

50. perc: szoros végjáték lesz, most Varga talál be 22-20.

49. perc: hoppá! Grünfelder is hozzátesz, már 22-19.

48. perc: Törő hihetetlen, tamási mellett pörget a kapuba 21-19.

47. perc: kimarad egy-egy támadás.

46. perc: Szabados belejött a góllövésbe 20-19.

45. perc: szépen ejt Németh, megint egy gól 19-18. Sulc a Pick vezére, csak ő és Törő elég legyen 20-18.

44. perc: Mazák 19-17.

43. perc: Törő megint megvillantja zseniális csuklóját, csodaszép gólt lő 19-16.

42. perc: Grünfeldert állítják ki. Szabados talál be 18-16.

41. perc: sőt! Bajorhegyi labdát szerez, végigviszi, bedobja 18-15.

40. perc: beindult a Pick szlovák légiósa, vezetésével már 17-15.

39. perc: szétlövi a jobb felsőt Sulc, hosszú idő után vezetünk 16-15.

38. perc: Lékait blokkolják.

37. perc: átlövésból egyenlít Sulc 15-15. Lepsényi két perc. Válasz kedves kommentelünknek: biztos forrásból tudjuk, hogy a Délmagyarország fotósa fekete-kékben dolgozik a meccsen!

36. perc: Lékai vállalkozik, kicsit elkapkodta.

35. perc: Herbert kiharcolja, Sulc bedobja a büntetőt 14-15.

34. perc: Butenko átlövése gyenge, Törő lövése viszont pontos 13-14. Németh hetese bent 13-15.

33. perc: nem lassít a Fradi sem, Mazák 12-14.

32. perc: Tatai bravúrja után Lékai átlövése, megélénkült a meccs 12-13.

31. perc: Tatai folytatja a Pick kapujában. Bendó kínaijával, majd Bajorhegyi átlövésével 11-13.

A félidőben igencsak össze kell kapni csapatát Skaliczki Lászlónak, egyelőre ugyanis inkább az FTC akarata érvényesül. Bár a vendégek sem játszanak jól, vezetnek.

30. perc: Lékai, Sulc, Törő a labda útja, szépítünk 10-11. Kelecsevics a félidő végén még gólt szerez, harminc perc után 10-12.

29. perc: támadásban impotens a Pick, nincs átütőerő a csapatban.

28. perc: Bakos zavartalanul lőhetett - a kapuba 9-11.

27. perc: Lékai vállalkozik végre bátran, betörése után 9-10.

26. perc: Lepsényi üti meg Katzirz lövőkezét, kiszórják.

25. perc: megint kettő oda, Kelecsevics 8-10.

24. perc: Mazák harcol ki hétméterest. Németh Tamás belövi 8-9.

23. perc: hazai gól: Törő labdát szerez, majd végigrobog 8-8.

22. perc: Kelecsevics nem hibázik, Czina két perc 7-8.

21. perc: Lékai laposan, lövése Perger lábai között a kapuban 7-7.

20. perc: másodszor talál be a meccsen Törő 6-7.

19. perc: Bakos a szélről 5-7.

18. perc: Lékai veszi észre Sulcot a falban 5-6.

17. perc: két ember között Lepsényi, kettő a hátrány 4-6. Skaliczki László kér időt.

16. perc: Mazákot játsszák meg szépen beállóban, nem is rontja el 4-5.

15. perc: Törő egyenlít ki hátrányban, nagyon kellett ez a gól 4-4.

14. perc: Herbert kemény, két percet kap.

13. perc: Lékai lövését fogja Perger.

12. perc: Kos átlövésgóljával már vezet az FTC 3-4.

11. perc: Kelecsevics egyenlít 3-3.

10. perc: Bakos György indulásból szerzi a második ferencvárosi gólt 3-2.

9. perc: Katzirzot küldik ki két percre. Törő labdát szerez. Baláz a pályán.

8. perc: Kos sárga, szegedi hetes, Katzirz bedobja 2-1. Butenko villámgyors a szélen, már 3-1.

7. perc: Kos lövését védi Mikler. Gólszegény eddig a meccs.

6. perc: Lékai lő közbe remekül, és kiharcol egy két percet is Mazáknak a második 1-1.

5. perc: az exszegedi Kos szerez vezetést a vendégeknek 0-1.

4. perc: gól nélkül telik az első négy perc, most Sulc lövését védi Perger.

3. perc: Mikler védi Kos lövését, aki visszaszerzi, majd ellépi.

2. perc: Mazák kap két percet.

1. perc: kihagyott támadással kezd a Pick.

17.01: a bemutatásnál hatalmas tapsot kap a Fradi edzője, az egykori Pick siker-tréner, Vladan Matics.

16.59: mindjárt kezdődik a meccs, amely az előrehozott elődöntőnek is beillik, lévén ez a két csapat vív majd a rájátszásban a döntőbe jutásért. De ne szaladjunk előre, ez még az alapszakasz.

Szombaton 17 órakor búcsúzik a Pick Szeged a Budapest Bank férfi kézilabda alapszakaszától, utolsó hazai meccsét játssza Skaliczki László együttese. Jövő héten pénteken Pécsett lép még pályára a Tisza-parti alakulat, utána pedig kezdődik a bajnoki elődöntő, amely két győzelemig tart.

A Fradival kel, a Fradival fekszik a Pick együttese. A szombati bajnoki után a döntőbe jutásért is a zöld-fehér alakulattal csatázik a kétszeres magyar bajnok Pick.

Visszatér az újszegedi sportcsarnokba Vladan Matics, aki egykor játékosként, majd edzőként is kedvencnek számított a Tisza-parti városban. A trénerrel egykori Pick-játékosok is érkeznek: Perger kapus, Kos, Buday, Bendó, vagy éppen Czina egykor a Szegedet erősítette.

A Pick és Sulc (29) a BL után az FTC ellen készül.  Fotó: Schmidt Andrea
A Pick és Sulc (29) a BL után az FTC ellen készül.

A nagy kérdés, hogy a bajnoki elődöntő előtt mennyit adnak ki magukból a csapatok. A Picknek mindenesetre ismét vissza kell szereznie a drukkerek bizalmát, hiszen az elmúlt négy meccsen háromszor vereséget (MKB Veszprém, Flensburg kétszer) szenvedtek, csak a nem túl acélos PLER gárdáját verték meg.

Továbbra sem játszik a bordasérüléssel bajlódó Tomás Stranovsky és a vállműtéte után lábadozó Dusan Beocsanin, illetve a térműtéte után rehabilitációt végző Vadkerti Attila. A győzelem a kötelező kategóriát képviseli, főként úgy, hogy az FTC ősszel kiverte a fővárosban a Picket a magyar kupából, így van miért visszavágni.

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának új vezérkara ma délelőtt mutatkozik be, és vázolja a terveket. A szurkolók szintén ma 18 órakor ankéton vehetnek részt a Kölcsey utcai No 1 pubban, ahol kérdéseket tehetnek fel a vezetőknek.

• 9. Figyelő 2011. április 10. 16:42
    „Azért túlzásba nem kellene esni!
    A Pick Szeged egy percig sem remekelt!
    Minden csapat úgy játszik ahogyan az ellenfél engedi!
    A második félidőben a FRADI tartalékok egy ideig ellen tudtak állni a "nagy" Pick Szeged állítólagos remeklésének, addig még erővel bírták.
    Az senkit ne tévesszen meg, hogy a második félidőben a Matics jószerivel a csak a cseréket játszatta, az első sort pihentette!
    A mérkőzés összképe alapján a Pick Szeged nem biztos, hogy a bajnoki döntőbe fog jutni a FRADI ellenében, a FRADI leső sorának ellenében biztosan nem fog a bajnoki döntőbe jutni!
    Egy-két mister nagy orca Pick Játékosnak meg kellene tanulni a földön járni!”
  • 8. TUTI 2011. április 10. 15:03
    „Szegény Buday.....

HAJRA PICK SZEGED!”
  • 7. dobi 2011. április 09. 18:29
    „ugy is lehetne fogalmazni, hogy a fradi ellen 1 félidö is bőven elég a sima győzelemhez...”
  • 6. Larsson 2011. április 09. 18:24
    „Na végre, csak sikerült meglépni! :D”
  • 5. forteam 2011. április 09. 18:22
    „A Pick már csak ilyen, gyenge csapat.”
  • 4. frakk 2011. április 09. 18:17
    „21h-kor a városi tv adja. Ha valaki megszeretné nézni a kínlódást.”
  • 3. dobi 2011. április 09. 17:53
    „nagyon gyenge meccs.. Mindenki a végét várja. Egyedüli érdekesség, hogy a délmagyar fotósa zöld-fehérben jelent meg...:)”
  • 2. schusti 2011. április 09. 17:26
    „Hajrá Pick! Mindent bele fiúk!”
  • 1. Martynko 2011. április 09. 16:59
    „varosi tv sem adja?”

Megyei foci: magabiztosan nyert a KITE

Idegenben győzte le a Jánoshida csapatát a KITE-Szeged a labdarúgó NB III-ban. Megyei futball… Tovább olvasom