2018. 10. 16. kedd - Gál 10°C | 23°C Még több cikk.

Három bajnoki cím

Mátraszentimrén rendezték a tájfutók normáltávú nappali egyéni bajnokságát. A Szegedi VSE 34 versenyzővel vett részt a bajnokságon, és ebből csak 4 tájfutónak nem sikerült magát kvalifikálnia a legjobb 24 közé.
Az őszi színekben pompázó Mátra igen kemény feladat elé állította a normáltávú nappali egyéni tájékozódási futókat. A megszokott tájfutó feladaton kívül a legtöbb koncentrációt a köves terepen való térkép nézése okozta. A szegediek azonban jól állták a kihívásokat, hiszen a két bajnoki cím mellett többen állhattak dobogóra, illetve szereztek pontszerző helyezéseket.

A serdülő kategóriában mind a fiúknál, mind a lányoknál SZVSE-győzelem született, Tóth Réka és Bereczki Máté is több mint egy perccel utasította maga mögé a mezőnyt. Kiemelkedik még Szerencsi Ildikó, aki a felnőtt női mezőnyben a második helyet szerezte meg.

– A sok jó helyezés igen biztató a jövő héten rendezendő országos csapat és egyesületi váltón való jó szereplésre! – mondta Gera Tibor vezetőedző.

A Szegedi VSE versenyzőinek eredményei, N14: 4. Szokol Mónika, 5. Kakuk Zsófia; N16: 1. Tóth Réka, 6. Zsigmond Tímea; N18: 3. Nagy Virág, 5. Farkas Mariann, 6. Szerencsi Dóra; N21: 2. Szerencsi Ildikó; F16: 1. Bereczki Máté; F20: 3. Takács Balázs.
Szeniorok, N35: 1. Balogh Piroska; N40: 5. Sallai Sára, 6. Szerencsiné Cs. Jusztina; F50: 5. Szokol Lajos.