2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Három meccs, hat pont

Három meccs, hat pont – ezzel a mérleggel nyitottak idegenben a Csongrád megyei NB III-as labdarúgócsapatok. A Csongrád és az Algyő nyert, a HFC pedig kikapott.
Kiskunfélegyháza–Algyő 0–2 (0–1)
Kiskunfélegyháza, 150 néző. Vezette: Laczkó.
Kiskunfélegyháza: Tóth P. – Valkovics, Kelemen, Nagy L., Sós – Fricska, Bagi – Péntek, Újvári (Terjék), Szabó T. – Szabó A. Edző: Gyurik József.
Algyő: Dénes – Kazán, Kothencz, Varga F., Krucsó – Sümeghy, Vass (Kiszner), Sipos, Daróczi (Varga N.) – Katona, Balogh (Radnai). Edző: Lóczi István.
Gólszerzők: Katona, Daróczi.

A defenzív felállásban pályára lépő hazaiak ellen az Algyő sorozatos rohamokkal kezdett. A 30. percben Varga F. indította Sümeghyt, aki pimasz csellel leültette védőjét, majd pontosan centerezett, Katona 12 méterről lőtt a jobb felső sarokba. Az 55. percben egy Kazán által gyorsan elvégzett szabadrúgás után Varga F. megiramodott a jobb szélen, egy csel után pontosan adott be, és Daróczi biztos lábbal lőtt a kapuba, 0–2. A vendéggárda – amelybe az újak remekül illeszkedtek – a mutatott játék alapján semmi kétséget nem hagyott a szurkolókban a szezon további részének terveit illetően.

Lóczi István: – Becsülettel készültünk, és remélem a jó rajt messzire repít bennünket.
Jók: Valkovics, Kelemen, ill. Varga F., Vass, Kothencz, Sipos, Katona.

Túrkeve–Csongrádi Tiszapart SE 1–2 (0–1)
Túrkeve, 100 néző. Vezette: Szarvas.
Túrkeve: Kiss – Seress (Kéki), Ökrös, Debreczeni, Nagy S. – Gácsi, Sólyom, Kormos, Kui (Szilágyi) – Nagy I., Balla (Sipos). Edző: Csillag János.
Csongrád: Palatinusz – Kozma, Szabó A., Lovas – Szabó L., Korom, Deli, Lévai, Somodi (Csillag) – Bagi, Kovács N. (Bertók, Bálint). Edző: Kurucz István.
Gólszerzők: Kormos, ill. Szabó L., Lévai.

Bravúros győzelemmel debütált az NB III-ban újonc Csongrádi Tiszapart SE. A technikásabb vendégek az első félidőben fölényben futballoztak, azonban a szünet után elfáradtak. Ám hiába egyenlítettek a hazaiak, a csongrádiak mégis megszerezték a három pontot a kimaradt helyzetek mérkőzésén.
Kurucz István: – Közel azonos tudású gárdák viaskodtak, mi voltunk a szerencsésebbek.

Jók: Nagy I., Gácsi, Kui, ill. Szabó A., Bagi, Korom, Lovas.

Örkény–HFC 1–0 (0–0)
Örkény, 100 néző. Vezette: Vörös.
Örkény: Fűz – Batta, Tusa, Kovács T., Rádi (Miták) – Gál, Ulicska (Varga), Parditka (Tóth), Boda – Szécsi, Nagy A. Edző: Ioan Patrascu.
HFC: Bíró – Talmácsi (Papp Z.), Dálnaki, Pécsek, Keller – Mészáros (Mucsi), Nagy A. (Borbás P.), Antal, Végh – Szűcs, Ruzsinszki. Edző: Rostás Károly.
Gólszerző: Nagy A.

A kilencven percből hetvenötöt a vendégek támadtak, ám eredmény nélkül. A 73. percben lesről indult a hazai támadás – még az örkényi szurkolók is elismerték –, amelyből Nagy Adrián révén megszületett a győztes gól. Hiába szorította be ellenfelét a hajrában a HFC, néhány centivel tévedtek a támadói.
Jók: Fűz, Kovács T., Nagy A., ill. Dálnaki, Keller, Végh.

Rostás Károly: – Igazságtalan eredmény született, több góllal kellett volna nyernünk.

További eredmények: Újszász–Gyula 0–1, Szarvas–Cegléd 0–3, Szolnoki S.–Mezőtúr 2–3, Baja–Monor 1–1.

Újonccal kezd a Makó csapata

Ma megkezdődnek a labdarúgó NB II keleti csoportjának küzdelmei. A legutóbbi pontvadászat negyedik… Tovább olvasom